Soru Manisa Celal Bayar Teknoloji Fakültesinde okuyorum ve birkaç sorum var mezuniyet sonrası için.

Bu konuyu okuyanlar

zeuszeus2023

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okulun öğrenci işleri epostalarıma cevap vermiyor. Versede detaylı açıklamıyorlar.

Ben bu derslerin hepsini vermeden sürem biterse ve ilişiğim kesilince ne olacak? Mezuniyet belgesiş alamayacak mıyım? İntern Staj yapamayacak mıyım?
2 Okul sürem biterse ve dersleri bitiremezsem Azami süre sonu diye sınav varmış.Bunu biri açıklayabilir mi?
3 Muafiyet sınavları hangi derslerde ve ne zaman oluyor? sadece zorunlu ede ata eng mat fiz gibi derslerde mi oluyor ? Birde sadece yılın başında mı oluyor?

Not: Ben 4 yıllık kaydoldum ve 7 süresi var dediler. Özel sebeplerden gelemedim okula yıllarca. Şuan 1 ve 2 nin derslerini aynı anda görüyorum.(Normalde iyi bir öğrenciydim ama başka sorunlar çıktı.)

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,053
Azami süre geçerse staj yapamazsınız haliyle mezuniyet belgeside alamazsınız. Sınav bilgileri için danışman hocanıza sorabilirsiniz en sağlıklı bilgiyi o verecektir. Eğer danışman hocanızda cevap vermiyorsa okula gitmeniz yüz yüze öğrenmeniz gerekiyor.