Logonun kenarlarını kırpmak veya şeffaflaştırmak için program arıyorum..

renas.kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar çalıştığım şirketin bir logosu var ve bu logo normal resim gibi beyaz bir çerçeve içinde.O çerçevenin ortasındaki logoyu istediğim yere yapıştırmam gerek ancak çevresindeki beyazla birlikte kare olarak geliyor Bu beyaz kısımları şeffaflaştırmak veya kırpmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim? Hangi programı kullanmalıyım? Ya da basit programlarla bunu yapmam mümkün müdür? Örn: Picasa,PhotoFiltre,Photo Scape gibi. İnternette bu gibi fazla ayrıntılı olmayan programlar buldum ama nasıl kullanılır onu da bilmiyorum. Bu işlerden anlayan varsa hangi programla nasıl yaparım bana bi anlatabilir mi? :confused1:

Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler..

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Photoshop kullanabiliyorsanız çok rahat yaparsınız. Bilginiz yoksa eğer sizin için uygun hale getirebilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
photoshopta wand tool var onunla seçersen beyaz kısmı rahatça silersin :)

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
bu siteden de yapabilirsin. http://pixlr.com/editor/

katmanlar kısmından yeni bir katman oluşturup o katmanı ilk görüntünün altına eklemeyi unutma ama.

renas.kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu siteden de yapabilirsin. http://pixlr.com/editor/

katmanlar kısmından yeni bir katman oluşturup o katmanı ilk görüntünün altına eklemeyi unutma ama.
Ne yapacağımı anlamadım aslında. Bu verdiğiniz siteden yapabileceğim şey şu mudur? Logoyu yapıştıracağım fotoğrafı alıp onun üstüne logoyu yapıştırmak mı? Yani her logo yapıştıracağımda ayrı ayrı yapıştırma mı yapacağım buradan?

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
logoyu hemen yapıştırmak istiyorsun anladığım kadarıyla. o zaman önce fotoğrafı yükle sonra aynı görüntünün içine logonu at sonra da logodan istediğin yerleri sil. böylece istediğin gibi olacaktır. ben başta sadece logoyu şeffaflaştırmak istiyorsun sandım.

renas.kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
logoyu hemen yapıştırmak istiyorsun anladığım kadarıyla. o zaman önce fotoğrafı yükle sonra aynı görüntünün içine logonu at sonra da logodan istediğin yerleri sil. böylece istediğin gibi olacaktır. ben başta sadece logoyu şeffaflaştırmak istiyorsun sandım.
Yok benim istediğim logonun kenarındaki o beyaz kareden kurtulmak. Bunu yapabilir miyim oradan?

renas.kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Photoshop var bende ama nasıl kullanılır hiç bilmiyorum, adım adım anlatabilecek olan var mı arkadaşlar?

sumeyrademirci

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fireworks ile de yapabilirsin türkçe kullanıyorsan çokgen kement aracı, ingilizce polygon lasso tool kullanarak yapabilirsin

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Photoshop var bende ama nasıl kullanılır hiç bilmiyorum, adım adım anlatabilecek olan var mı arkadaşlar?
photoshopta yeni resim açarken bu şekilde açarsanız arka planı boş olur beyaz değil bakın dediğiniz şeffaf yani :)
mcf6xZj.jpg

sonrası size ve logonuza kalmış :) logonuza göre boyutlandırıp kaydedin :)

altacbori

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Photoshop ile yapılabilir elbet fakat program açılışta beyaz bir arkaplan katmanı çizer, onu silin.
Dosyayı kaydederken .png kullanmanızı öneririm. .gif de olabilir. Her format transparanlığı (alfa) desteklemez.