Logitech X-530 5+1 Lütfen yardım arkadaşlar nolur!!

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba Logitech x-530 aldım fakat pc ye nasıl takacagımı bilmiyorum konuyuda nereye açacagımı bilemedim yanlış açtıysam arkadaşlar kusura bakmasın pc de 3 tane çıkış var mavi+yeşil+kırmızı yardım edermisiniz arkadaşlar lütfen :(

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=348652]Licerof035[/MENTION]

Anakartin marka ve modelini yazabilir misin? Mavi giris ( line-in) oldugu icin 5+1 hoparlör destekledigini sanmiyorum.

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@conviction ecs p4m900t-m2 ne yapabilirim peki yardımcı olurmusunuz?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

arkadaşlar http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/images/Products/large/P4M900T-M2_v1.0b2.jpg anakart bu özelliklerinde 6 channel filan yazıyo ama ingilizcem pek yok yardımcı olun lütfen

arkadaşlar http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/images/Products/large/P4M900T-M2_v1.0b2.jpg anakart bu özelliklerinde 6 channel filan yazıyo ama ingilizcem pek yok yardımcı olun lütfen

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar merhaba Logitech x-530 aldım fakat pc ye nasıl takacagımı bilmiyorum konuyuda nereye açacagımı bilemedim yanlış açtıysam arkadaşlar kusura bakmasın pc de 3 tane çıkış var mavi+yeşil+kırmızı yardım edermisiniz arkadaşlar lütfen :(

anakartın 5+1 destekli değil neden gidipte 5+1 destekli ses sistemi aldın 2+1 olarak kullanırsın çünkü x530un siyah kablosu arka 2 hoporlör için senin kartındada bu kabloyu takacak girişin olmadığı için doğal olarak 2+1 olarak kullanırsın 5+1 olarak kullanmak istiyorsan creativin sound blsater harici seskartı var onu almalısın

anakartın 6ch destekliyor demek istiyor yani ankartına harici ses kartı takabilirsin anlamına geliyor ve böylelikle 6ch oluyor anakartın fabirka çıkışlı 6ch değil yani şu anakart diyorki ben sana 2+1 ses çıkışlı bi anakart üretiyorum ama sen sonradan gidipte 5+1 ses sistemi bağlamak istersen onun içinde ayrıca slotunuda yapıyorum sen harici bir kart alıp takabilirsin senin zevkine kalmış anakartının özetiyle sana demek istediği bu dostum

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

X-530'u siyah, turuncu ve yesil girislere baglaman lazim. Gördügüm kadariyla kullanmis oldugun anakart'da lazim olan renkler mevcut degil. Ayriyeten ses karti alip takman gerekiyor.

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar siyah kablo boşta kalıyor ise birleştiriciyle çalıştırmam mümkün degilmi peki? bi fark edermi önceki ses sistemim 5+1 di birleştiriciyle çalıştırıyordum bununda uyumlu diye aldım hiç bilgim yoktu tamamen salaklık.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@Licerof035

X-530'u siyah, turuncu ve yesil girislere baglaman lazim. Gördügüm kadariyla kullanmis oldugun anakart'da lazim olan renkler mevcut degil. Ayriyeten ses karti alip takman gerekiyor.

lazım olan renklere takması sorun değil rastgele taksa bile en fazla 2+1 ses alır seninde benimde dediğim gibi 5+1 olarak bağlamak istiyorsa harici ses kartı alması gerekiyor ankartıda buna müsait

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
arkadaşlar siyah kablo boşta kalıyor ise birleştiriciyle çalıştırmam mümkün degilmi peki? bi fark edermi önceki ses sistemim 5+1 di birleştiriciyle çalıştırıyordum bununda uyumlu diye aldım hiç bilgim yoktu tamamen salaklık.

salaklık diyerek kendine hakaret etme hocam olabilir böyle şeyler birleştiriciyle uğraşmanı tavsiye etmem ihityacın olan kart bu
images

çok kaliteli bir karttır 30 ila50 tl gibi bir şey olması lazım bunu tak sonra ben ne almışım dersin ses düğmesini ortaya getir bak ne oluyor :) bir fragmanda veya bir müzikte x530 iyidir kalitelidir seçimin güzel sonuçta logitech kalitesi zaten eğer anakartında 5+1 çıkış olsaydı emin ol resimdeki kartın performansını vermezdi şiddetle bu kartı tavsiye ederim

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Kardes, senin yapacagin 5+1 destekleyen güzel bir tane harici ses karti almak.

X-530'u yaklasik 3 senedir kullaniyorum, gerek ses gerek bass kalitesi muhtesem. Tabi kullandigin ses kartida burada büyük rol oynuyor. Öyle bir hoparlöre iyi bir ses karti yakisir :)

Birlestirici ile ugrasma, sen arkadasin tavsiye etmis oldugu ses kartini al rahat et.

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=156007]djvietnam[/MENTION] arkadaşın yolladıgı 41 lira güzelime geldi fakat diger arkadaşın dedigi 276 tl fazla onun yerine sıfır anakart alırım arkadaşlar teşekkür ederim bu ses kartı için bi driver tanıtmam filan gerekicekmi peki?

http://www.gold.com.tr/logilink-5-1-kanal-pci-ses-karti-game-port-pc0027b_u bu nasıl arkadaşlar ucuzuna kaçıyorum biraz varımı yogumu ses sistemine yatırdım çünkü :(

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@djvietnam arkadaşın yolladıgı 41 lira güzelime geldi fakat diger arkadaşın dedigi 276 tl fazla onun yerine sıfır anakart alırım arkadaşlar teşekkür ederim bu ses kartı için bi driver tanıtmam filan gerekicekmi peki?

http://www.gold.com.tr/logilink-5-1-kanal-pci-ses-karti-game-port-pc0027b_u bu nasıl arkadaşlar ucuzuna kaçıyorum biraz varımı yogumu ses sistemine yatırdım çünkü :(

http://www.vatanbilgisayar.com/crea...-pci-ses-karti/productdetails.aspx?I_ID=21168

creative bu konuda iyi markalardan biridir linktekini tavsiye ederim

drıverını elbet bulursun internette bunun için bir çok açıklama çözüm var sıkıntı olmaz

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=156007]djvietnam[/MENTION] anladım teşekkür ederim son bi sorum yanında cd vermiyorlarmı peki?

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@djvietnam anladım teşekkür ederim son bi sorum yanında cd vermiyorlarmı peki?

bir arkadaşıma almıştım bu karttan ama çok uzun zaman oldu valla hatırlamıyorum sanırım drıver cdsi çıkmıyordu drıver dediğimde şu bir yazlılm indiriyosun o yazılım sayesinde tüm hoparlörü işte eqolızer ayarlarını ve daha bir çok ayarını yapabiliyosun

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=156007]djvietnam[/MENTION] o yazılımda sound blaster galiba internetten araştırıp ucuzunu bulup sipariş edeyim en iyisi peki bu benim anakartıma uyumlu degilmi?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Driver cd'si olmazsa sorun olacagini sanmiyorum. Creative'in bütün sürücüleri sayfasinda mevcut.

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=312196]conviction[/MENTION] ya baktımda sitesine türkçe hariç bütün diller var yabancı sitelerden bulabiliyorsun kendi sitesinde üst düzey kartlarınki var, aldıgımda takabilirim inş uyumludur degilmi bu gece sipariş veririm heralde çünkü tam bilgi almak istiyorum gece gece yordum sizide kusura bakmayın :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Driver cd'si olmazsa sorun olacagini sanmiyorum. Creative'in bütün sürücüleri sayfasinda mevcut.

sistemin win7 ise yeni kart takıldığında sistem otomatik olarak tarıyor güncelleme varsa güncelliyor [MENTION=312196]conviction[/MENTION] dediği gibi tüm sürücülerin yazılımları mevcut eğer anakartın 10 yıllık değilse destekler

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hadi ya 10 yıllık mı hatırlamıyorumki yılına bakma şansım varmı acaba pc winxp kasam win7 cd si bulamadıgım için xp kullanıyorum yılına herhangi bi programdan bakmam mümkünmü [MENTION=156007]djvietnam[/MENTION]

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Her dili koymuslar Türkce'yi koymamislar arkadas.. az Türk düsmani degil bu adiler.

Neyse.. Ingilizce yüklersin sende. Sürücülerle fazla isin olmaz zaten.

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=312196]conviction[/MENTION] aynen kardeşim asya kıtası diyor türkiye hariç afrika bile var herneyse dedigin gibi translateden çevirip yapıcam teşekkür ederim yardımlarınız için hayırlı kandiller :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Hadi ya 10 yıllık mı hatırlamıyorumki yılına bakma şansım varmı acaba pc winxp kasam win7 cd si bulamadıgım için xp kullanıyorum yılına herhangi bi programdan bakmam mümkünmü @djvietnam

oooooo xp kullanıyorsan hiç sorun çıkmaz genelde sıkıntı çıkaran sistem win7 nette araştırırsan genelde sorun çıkardığı sistem vin7 adamlar bu kartı sanki xp için portlamışlar xp kullanman sana bir artı sağlamış olacak anakartın 10 yıllık derken şunu kastettim eğer anakartını veya pcni 10 sene önce alıpta hiç bir şekilde upgrade yapmadıysan yani parça alıp takmadıysan o konuda desteklemesi bi sıkıntı olabilirdi sıkıntı olsa bile geri yollarsın bizde sana başka çözümler öneririz

@Licerof035

Her dili koymuslar Türkce'yi koymamislar arkadas.. az Türk düsmani degil bu adiler.

Neyse.. Ingilizce yüklersin sende. Sürücülerle fazla isin olmaz zaten.

bende yeni gördüm hakikaten türkçe yok ama namussuzların aletleride çok kaliteli oluyor :) en az 20 kişiye creative ürünü aldım yıllar geçti kullananlar servis nedir bozulma nedir görmediler

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Sagol sanada :)
[MENTION=156007]djvietnam[/MENTION]

Orasi öyle hocam. Bende X-Fi titanium kullaniyorum, bes sene gecmesine ragmen banamisin demedi.