Öneri Lisede Bilişim Teknolojileri alanı iyi mi?

Bu konuyu okuyanlar

brtn27tnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sene liseye başlayacağım. Evimizin yakınında bir meslek lisesi bulunuyor ve bu lisede bilişim teknolojileri alanı mevcutmuş. Sizce bu iyi bir tercih mi, yani ileride iş bulma konusunda sıkıntı yaşar mıyım?

Son düzenleyen moderatör:

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,596
Bu sene liseye başlayacağım evimizin yakınında bı meslek lisesi var bilişim teknolojileri alanı varmış sizce iyimidir yani ileride iş bulma sıkıntısı yaşarmıyım
o bölümden mezun oldum eğer üniversiteye gitmezseniz iş bulabileceğiniz bir bölüm değil çünkü öğrettikleri şeyler basit şeyler.

brtn27tnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o bölümden mezun oldum eğer üniversiteye gitmezseniz iş bulabileceğiniz bir bölüm değil çünkü öğrettikleri şeyler basit şeyler.
2 yıllık bilgisayar programcılığı gibi bölümlere gidersek yinede bulabilirmiyiz

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Burada okuldan belkide daha önemli olan şey kendini geliştirmektir. Kendinizi sürekli geliştirdiğiniz sürece iş bulma olanağınız artar.

brtn27tnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okuldakı bilişim derisindeki hoca ile görüştüm kendisi yazılım mühendisliği okumuş ve işsiz kalmazsınız dedi

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,596
Okuldakı bilişim derisindeki hoca ile görüştüm kendisi yazılım mühendisliği okumuş ve işsiz kalmazsınız dedi
yazılım/bilgisayar mühendisliği okursanız tabii ki işsiz kalmazsınız. Bir şirkete giremezseniz bile kendi evinizden bir şeyler yapabilirsiniz. Ama sadece lise okuyarak olmaz maalesef, kendinizi geliştirmeniz lazım

brtn27tnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yazılım/bilgisayar mühendisliği okursanız tabii ki işsiz kalmazsınız. Bir şirkete giremezseniz bile kendi evinizden bir şeyler yapabilirsiniz. Ama sadece lise okuyarak olmaz maalesef, kendinizi geliştirmeniz lazım
Kendi evimden yaptığım şeyler ne kadar getirisi olabilir ki

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Kendi evimden yaptığım şeyler ne kadar getirisi olabilir ki
Olaya oradan bakmamak lazım. Kendinizi geliştirip ortaya kaliteli ürünler/yazılımlar çıkardığınız süre boyunca size getirisi olacaktır.

brtn27tnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olaya oradan bakmamak lazım. Kendinizi geliştirip ortaya kaliteli ürünler/yazılımlar çıkardığınız süre boyunca size getirisi olacaktır.
Şu anda bı berberde çalışıyorum yaz tatilinden beridir ailem berberde kalmamı söylüyor ben ise okula gitmeyi istiyorum sizce risk alıp okula gitmelimiyim

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
Bilişim Teknolojileri mezunuyum. Şu anda özel bir üniversitede Front-End ve LMS developer olarak çalışıyorum. Nereden mezun olduğundan ziyade kendine ne kattığın önemli.

brtn27tnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilişim Teknolojileri mezunuyum. Şu anda özel bir üniversitede Front-End ve LMS developer olarak çalışıyorum. Nereden mezun olduğundan ziyade kendine ne kattığın önemli.
Peki üniversiteye gittiniz mi gittiyseniz hangi bölüme gittiniz

karakabus_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
47
Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümünü hiç düşündünüz mü?