Linux ve Windows Arasındaki Farklar Nelerdir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
2,146
Linux iyi güzel de, Olivetti 320SK USB Webcam driver bulamadım ubuntu için :)

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
mac os aynı windows gibi paralı değilmi?
neden kendisine rakip olarak seçtiği belli oluyor
ama asıl rakibi gümbür gümbür geliyor haberi bile yok

bırakın bu işleri.. 20 yıldır aynı şeyi diyosunuz...

Geçen sene yapılan bir deneyde Windows teması giydirilmiş bir Linux dağıtımı onlarca kişiye "Windows'un yeni sürümü" denilerek denettirildi ve kullanıcıların tamamına yakını bunun şimdiye kadar yapılmış en iyi Windows olduğunu söylediler

geç bunları.. bende alırım kamera hızlı bir sistemde deviantartdan bir tema yükleyip win7yi millete gösteririm aa bu çok iyi diyenleri çekerim kötü diyenleri montajla silerim sonra herkeze yayarım halk windows7yi çok sevdi diye. (zaten anketlerde varda neyse..)

Windows'tan başka bir işletim sisteminin var olduğunu bilenlerin sayısı bile çok çok azdır.

windowsu olanın başka bir sisteme ihtiyacı olmayacağı için aramaya ve bilmelerine gerekde yok bence..

Virüslerin çoğunun üçüncüü parti yazılımlarla alakalı olduğunu söyleyen ve Window'un suçu olmadığını söyleyenler, bizzat Microsoft'un yayınladığı XP - Vista arasındaki güvenlik farkına ilişkin bilgiler içeren makaleleri okusunlar.

dediğim microsoftun kendi açıklamasıdır. microsoftun dediği açıklamayı bile yalanlayacak kadar komik birisin.

Hackerların Linux kullandığına illişkin söyleme "söylenti" diyen arkadaş

1. mesajda yazıyor.

Windows 7 çıkalı ne kadar oldu, SP 1 yolda geliyor.

Windows 7 Service Pack 1'in çıkmasına 5-9 ay daha var. Win7 çıkdıkdan 1 Yıl sonra çıkacak. Pardus 2009 'un yayınlandıkdan 2 saat sonra güncelleme yayınladığı günleride biliyorum.

Sen koştun sanırım?

okuma özürün var sanırım? farklı olmak isteyenler linux kullansın denmiş bende ona cevap vermişim. ben windows kullanıyorum farklı olmak istemiyorum anladınmı anlamadıysan tekrar tekrar oku.

Onları geç, msn den gelen bir adresi dalgınlıkla tıklaman bile sistemi çökertiyor.

Hiç sistemi çöken görmedim duymadım.

Sadece SDN forumlarında win kullanıcılarından kaçının virüs belasından yakındığını say desem sayamazsın.

Linux kullanan %1'lik pazar payı kullanıcısından daha azdır.

Ateşle yazı yazma ise Linux'un masaüstü grafik potansiyelini gösteren bir şovdur.

ahaha :D siz masaüstünde dandirikden ateşler çizip şov diyin biz Crysis mw gibi oyunlarda görüyoruz şovu :D

Sürücüler giderek iyileştiriliyor.

geçen açılan konuda da linux tüm driverları tanıyor diyordu hiç bir linuxcunun sesi çıkmıyordu nedense :D ATI kartları adam akıllı tanımıyor birde her linux karşılaştırmasında linux tüm driverları tanır windowsda ise nerdeyse hiçbirini tanımaz cd ile driver yüklersiniz diyorlar :D

Her win sürümünde donanımını yükseltecek kadar zenginsen, açık kaynak dünyasına bağış yapta bari sevaba gir.

-_- haha

Türkiye'de ki win kullanıcılarının %80'i korsan win kullanıyor, sen kalkmış üçüncü parti yazılımları yasal kullanabilirler diyorsun. Bu söylediğine kendin bile inanmıyorsundur.

okumanda yada gözlerinde problem var sanırım? orda denmişki linuxda herşey ücretsizdir windowsdaki yazılımlarda serial crack ararsınız. bende dedimki paralı uygulamalar ücretsizine göre çok iyi olduğu için insanlar crackli olan uygulamaları yüklüyorlar. cracklemekde onların tercihi. ama isterlerse linuxdaki gibi beleş yazılımlarda kullanabilirler.

Sanırım sen hiç kira ödemedin, senet imzalamadın, taksit borcu ödemedin, fatura yatırmadın, bebek maması almadın ve hayatı yalnızca bilgisayar donanım masraflarından ibaret sanıyorsun.

ben diyom ankara sen diyon :lol:

kimin nerde ne seviyede olduğu rakamlarla,istatistiklerle,bellidir...

+++katılıyorum.
2010 January Net Applications Operating System Usage
%92.14 Windows
%0.98 Linux

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Linux her sene patlama yapıyor ve pazar payı %0,0000001 artıyor :D:D:D:D

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
+++katılıyorum. 2010 January Net Applications Operating System Usage %92.14 Windows %0.98 Linux[/QUOTE dedi ki:
benim msjımdan bir satır alarak lütfen spekülasyon yapmayın...

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Cloakengaged dedi ki:
ahaha :D siz masaüstünde dandirikden ateşler çizip şov diyin biz Crysis mw gibi oyunlarda görüyoruz şovu :D
Ben masaüstü diyorum sen oyun diyorsun. O oyunlar Linux altında da çalışıyor.

Cloakengaged dedi ki:
okumanda yada gözlerinde problem var sanırım? orda denmişki linuxda herşey ücretsizdir windowsdaki yazılımlarda serial crack ararsınız. bende dedimki paralı uygulamalar ücretsizine göre çok iyi olduğu için insanlar crackli olan uygulamaları yüklüyorlar. cracklemekde onların tercihi. ama isterlerse linuxdaki gibi beleş yazılımlarda kullanabilirler.

Kırmak (cracking) tercih değildir, ismini doğru koyalım. Kırmak edepsizliktir, ahlaksızlıktır. İnsanlar doğası gereği ahlaksızlığa meyletmeyi sevdiği için korsan win kullanan bir edepsizin diğer yazılımları da büyük oranda kırık olacaktır. Ayrıca Linux ve getirdiği yazılımlar beleş olarak tasvir edilmez. Kısaca GPL dediğimiz lisans altında dağıtılan açık kaynak yazılımlardır. Özgür yazılım felsefesini bilmeyen, hiç duymamış ve kullanmamış insanlar, bunu beleş gazoz yada beleş ayran gibi zanneder. Bana İngilizceyi Türkçeden daha iyi bildiğini düşündürdüğün için şu yaygın sloganı aktarayım sana.

free software is a matter of liberty,
not price. to understand the concept,
you should think of "free speech",
not "free beer".

---------- saat 23:17 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:15 eklenmişti ----------

Linux her sene patlama yapıyor ve pazar payı %0,0000001 artıyor :D:D:D:D

Cloakengaged dedi ki:
hahah :D harbi ya azcık birşey pazar payları artıyo düğün şenlik yapıyolar etrafda :D
Bir zamanlar Mozilla/Firefox'u da IE ile karşılaştırarak aynı şeyi söylüyor, gülüp eğleniyorlardı.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
ALMİ ve Cloaengaged, ben de sizi ciddiye alıp yazmıştım, bu kadar fanatikliğiniz biri şeye yarasa bari, Windows'un ağzından girip burnundan çıkanlara laf atarken daha kendi kullandığınız sistemden haberiniz olmadığı gibi, Microsoft'un kendi açıklamalarından da haberiniz yok. Gerçi bir yerde arkadaş "bunlar Microsoft'un açıklamaları" demiş ama sanırım Microsoft'un patronu olsa ancak bu kadar hayal gücü kullanabilirdi, bir de bilmiyorum şunu okuyunca ne diyecek:

http://www.pcworld.com/businesscent..._still_searching_for_an_answer_to_google.html

Eğer Microsoft'un fanatiklerce uydurma olan duyurularını değil de CEO Steve Ballmer'ın gerçekten ne söylediğini anlayacak kadar İngillizceniz yoksa ben size yazayım en çarpıcı kısmı:

Steve Ballmer dedi ki:
Sunucuların %60'ı Linux kullanıyor ve ben bu durumdan hiç hoşlanmıyorum. Daha çok çalışmamız gerek.

Eğer bu tatmin etmediyse bir de şuna bakın:

Ballmer, Microsoft'un iki zayıf noktasına dikkat çekti; yüksek performans ve teknik işlemler. Bunlar da Linux'a ve PHP'ye karşı kaybettiği alanlar.

Diğer her şeye cevap verilebilir ama acayip bir fanatizm olduğu için bizzat Microsoft'un tepesindeki adamın bu sözleri size yeterli olmalı.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
bu uluuuuğ windows bilgine dayanarak linux tabanlı bir takip cihazıylamı yoksa windows tabanlı bir takip cihazı sistemiyle mi takip edilmesini istersin...kolaysa gel burada fanatiklik yap

windows + profesyonel windows kullanan birinin takip etmesini isterim tabii kide..

ayrıca askerin, IBM'nin bilmem nerenin linux kullandığı beni ilgilendirmez
ben ev kullanıcısı adına konuşuyorum..

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
MS sempatizanlarına ne derseniz deyin vazgeçmezler :).O yüzden boşuna açıklama yapmayın derim :).

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Ben masaüstü diyorum sen oyun diyorsun. O oyunlar Linux altında da çalışıyor.

bırak bu işleri bana sdn forumda virüs ile uğraşanları say dedin sende linux altında windows oyunlarını wine ile çalıştıramayanları say.. her oyunu her yazılımı çalıştırmıyor diye biliyorum ayrıca DirectX 11 desteklediğini de sanmıyorum.. dolayısıyla linuxda directx11 efektlerini çalıştırabileceğinide sanmıyorum..

İnsanlar doğası gereği ahlaksızlığa meyletmeyi sevdiği için korsan win kullanan bir edepsizin diğer yazılımları da büyük oranda kırık olacaktır.

o insanların tercihi seni ilgilendirmez.

Kırmak (cracking) tercih değildir, ismini doğru koyalım.

tercihdir kimse bir insana zorla crackli yazılım kullandırmıyor herkez keyfine hareket ediyor..

Bir zamanlar Mozilla/Firefox'u da IE ile karşılaştırarak aynı şeyi söylüyor, gülüp eğleniyorlardı.

Mozilla Firefox bile Windows sayesinde o kadar pazar payına sahip.
Firefox'a denilenle Linux'a denilen şeyi aynı görmek.. ehehe..

Sunucuların %60'ı Linux kullanıyor ve ben bu durumdan hiç hoşlanmıyorum. Daha çok çalışmamız gerek.

kurumsal firmalarda çalışıp linux kullanan insanların kaçı evinde linux kullanıyor acaba??
kurumsal firmaların ne kullanıp ettiği beni ilgilendirmez ben ev kullancısı adına konuşurum.
ayrıca sen neden hala kurumsal firmaların ne kullandığını bize farklı farklı yazıp önümüze sunuyorsun ben kurumsal firmalar windows kullanıyor diye birşey dediğimi hatırlamıyorum..

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
windows + profesyonel windows kullanan birinin takip etmesini isterim tabii kide..

ayrıca askerin, IBM'nin bilmem nerenin linux kullandığı beni ilgilendirmez
ben ev kullanıcısı adına konuşuyorum..

yani takip monitörlerinin,bilgisayarların olduğu yere birde windows üstüne master yapmış bilgisayar mühendisi koyacaksınız:)ki ordaki monitörler bile steril:)))

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
MS sempatizanlarına ne derseniz deyin vazgeçmezler .O yüzden boşuna açıklama yapmayın derim .

Açılan Linux-Windows karşılaştırması konularının nerdeyse tamamının LİNUXÇULAR tarafından açıldığına dikkat çekerim.

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Cloakengaged dedi ki:
bırak bu işleri bana sdn forumda virüs ile uğraşanları say dedin sende linux altında windows oyunlarını wine ile çalıştıramayanları say.. her oyunu her yazılımı çalıştırmıyor diye biliyorum ayrıca DirectX 11 desteklediğini de sanmıyorum.. dolayısıyla linuxda directx11 efektlerini çalıştırabileceğinide sanmıyorum..
Hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığın bir sistem hakkında niye böyle iddialı konuşuyor ve yanlış bilgi aktarıyorsun ki? Win oyunlarının yalnızca Wine ile çalıştırılmadığını, Cedega ve PlayOnLinux gibi sadece oyunları çalıştırmak için özel olarak geliştirilmiş teknolojiler olduğunu bilmiyorsun sanırım.

Cloakengaged dedi ki:
o insanların tercihi seni ilgilendirmez.
Bir yazılım geliştiricisi olarak, ülkedeki korsan yazılım kullanım oranları beni elbette ilgilendirir.

Cloakengaged dedi ki:
Mozilla Firefox bile Windows sayesinde o kadar pazar payına sahip.
Firefox'a denilenle Linux'a denilen şeyi aynı görmek.. ehehe..
Doğru söze ne denir ki? Linux'de bir gün Win sayesinde yüksek pazar payına sahip olacak. "Neden acaba?" sorusuna da artık sen cevap ver.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Cedega ve PlayOnLinux

duymuşdum adlarını onların da directx 11 teknolojisini desteklediğini sanmıyorum.
ayrıca sanırım paralıydı onlar..

Bir yazılım geliştiricisi olarak, ülkedeki korsan yazılım kullanım oranları beni elbette ilgilendirir.

şimdiye kadar ne geliştirip piyasaya sürdün?

"Neden acaba?" sorusuna da artık sen cevap ver.

Microsoft çöküp Windows'a güncelleme desteği bittikden birkaç yıl sonra.

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
şimdiye kadar ne geliştirip piyasaya sürdün?
Hastane otomasyon sistemleri, erp/crm sistemleri, emlakçılık, otel/pansiyon yönetimi gibi sektörel uygulamalar. Peki sen ne yaparsın? Yazılım geliştirme ile var mıdır ilgin alakan?

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Peki sen ne yaparsın? Yazılım geliştirme ile var mıdır ilgin alakan?

konunun benimle ilgisi yok..

Hastane otomasyon sistemleri, erp/crm sistemleri, emlakçılık, otel/pansiyon yönetimi gibi sektörel uygulamalar

bu uygulamaların kim crackını yapıyorki ? kaldı ki senin geliştirdiğin yazılımla hangi cracker muattap olur ki ? o yüzden seni pek ilgilendirdiğini sanmıyorum korsan yazılım sektörünün..

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
ayrıca sanırım paralıydı onlar...

Hahah Windows'u crackli kullanmaktan onun kaç para olduğunu mu unuttun yoksa. :D Ne güldüm ama. Bir de şu açıdan bak, Linux, hem kendi programlarını hem de Windows programlarının önemli bir bölümünü çalıştırabiliyor. Windows ise kendisi için yazılmış olanları zor çalıştırıyor. :)

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Hahah Windows'u crackli kullanmaktan onun kaç para olduğunu mu unuttun yoksa.

bende sana çok güldüm.. denilenleri anlamakda bile güçlük çekiyorsun sanırım :D
orjinal homepremium lisansı var elimde.. ayrıca windows'un kaç para olduğu mu sorulmuş bana?

Windows ise kendisi için yazılmış olanları zor çalıştırıyor.

bunu anca senin gibi sanal ortamda komedyenlik yapanlar der :D

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
o yüzden seni pek ilgilendirdiğini sanmıyorum korsan yazılım sektörünün..
Ama o çok savunduğun ve her fırsatta üstünlüğünü kanıtlamaya çalıştığın win'in üreticisi olan micro$oft firmasını çok ilgilendiriyor. Farkında mısın bilmiyorum ama korsana karşı olmakla micro$oft'un haklarına senden daha çok sahip çıkıyorum.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
bende sana çok güldüm.. denilenleri anlamakda bile güçlük çekiyorsun sanırım :D
orjinal homepremium lisansı var elimde.. ayrıca windows'un kaç para olduğu mu sorulmuş bana?

bunu anca senin gibi sanal ortamda komedyenlik yapanlar der :D

Kardeşim lisansın var da Linux üzerinde bir yazılımın paralı olması neden seni ilgilendiriyor öyleyse? :)

Maşallah Microsoft'un başmühendisi gibi konuşmuşsun, lakin benim işim komedyenlik değil. Şu anda bir kurumda bilgi işlem sorumlusu olarak çalışıyorum. Yaklaşık 7 yıllık da Windows sorunlarından illallah etmiş bir teknik servis elemanlığı geçmişim var.

Neyse kardeşim, ben işime geleni kullanıyorum. Ne Linux'tan ne de Microsoft'tan bir gelirim var, o yüzden fanatizme ihtiyacım yok, vesselam.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
İyide Linux ve Windows birbirinden farklı işletim sistemi platformlarıdır. Düz hesap linux windowstan yada windows linuxtan iyidir demek boş kuyuya taş atmaktır. Hangi Linux dağıtımı hangi windows sürümünden iyidir yada hangi windows sürümü hangi linux dağıtımından iyidir ? Ayrıca hangi yönleriyle avantajlı ? Açık açık yazmdan bu şundan iyidir demenin hiç bir anlamı yoktur.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Ama o çok savunduğun ve her fırsatta üstünlüğünü kanıtlamaya çalıştığın win'in üreticisi olan micro$oft firmasını çok ilgilendiriyor. Farkında mısın bilmiyorum ama korsana karşı olmakla micro$oft'un haklarına senden daha çok sahip çıkıyorum.

microsoftu ilgilendir diyor... sanane kardeşim microsoftu ilgilendiriyorsa.. demin beni ilgilendiriyor diyordun hiç bir cracker senin geliştirdiğin yazılımla muattap olmaz dedik bu sefer microsoftu ilgilendirir diyor ey allahım ya..

Kardeşim lisansın var da Linux üzerinde bir yazılımın paralı olması neden seni ilgilendiriyor öyleyse?

hah anlamışsın sonunda yazılanları kaç kez okudun acaba?
neden ilgilendiriyor beni çünkü her yerde açık kaynak beleş yazılım diye bağırıyorsunuz ama wine dx11 desteklemiyor dediğimde bana paralı bir yazılımı gösteriyorsunuz işte bu yüzden ilgilendiriyor..

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
microsoftu ilgilendir diyor... sanane kardeşim microsoftu ilgilendiriyorsa.. demin beni ilgilendiriyor diyordun hiç bir cracker senin geliştirdiğin yazılımla muattap olmaz dedik bu sefer microsoftu ilgilendirir diyor ey allahım ya..

Kendisinin haksız olduğunu düşünen karşısındakine saldırır. Şekil 1.a. Verecek daha iyi bir cevabın da öyle görünüyor ki yok. Sen sağ ben selamet. Hadi hoşçakal.

Unutmadan diğer arkadaşlara DX11 konusunda ufak bir bilgi aktarmış olayım. Triginy firması DX11 oyunlarını web tarayıcılarında oynamayı mümkün kılan WebVision adlı bir teknoloji geliştirdi. Şu sıralar San Francisco da gerçekleştirilen "Games Developer Conference 2010" konferansında tanıtılıyor.

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Hastane otomasyon sistemleri, erp/crm sistemleri, emlakçılık, otel/pansiyon yönetimi gibi sektörel uygulamalar. Peki sen ne yaparsın? Yazılım geliştirme ile var mıdır ilgin alakan?

işte burda ayıp ettin penguin kardeş...
hastane otomasyonu çok önemsiz birşey...elle yapılabilir herşey...kağıda yazılır illa bir şekilde olur...
ama düşünsene muazzam bir cihaz...radyoaktif radyasyon veriyor...bacaktan hastaya girilmiş,kalbe gelinmiş o cihazın verdiği radyoaktivitenin geçişinin çok komplike hesaplamaları sonucu elde edilen görüntü karşında ekranda...
ve sen orda çoook önemli bir işlem yapıyorsun,ellerinin milimlik bir hareketinin ucunda bir can var... şimdi penguin kardeş böyle bir durumda o mavi ekranı görmezsen mutluluğun resmini nasıl yapacaksın?yada maviekran görülürse orada ne olur?

herhalde bu kinayem yeterlidir...mavi ekranı görürseniz orda dev firmalar batar...demekki muazzam paralar ve hayatlar maviekranlıdan başka birşeye emanet...e ozaman ben niye benim için çok değerli olan resimlerimi videolarımı kitaplarımı verilerimi maviye emanet edeyim???
işte ben bunu anlatmaya çalışıyorum...
isterse tüm dünya mavi mavi yaşasın,ben verimi emanet etmem...
anca oyun...
bi de bu gözle bakın...

kusura bakma penguin kardeş sanada oyunda bi rol yazdık sormadan...

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
işte burda ayıp ettin penguin kardeş...
hastane otomasyonu çok önemsiz birşey...elle yapılabilir herşey...kağıda yazılır illa bir şekilde olur...
ama düşünsene muazzam bir cihaz...radyoaktif radyasyon veriyor...bacaktan hastaya girilmiş,kalbe gelinmiş o cihazın verdiği radyoaktivitenin geçişinin çok komplike hesaplamaları sonucu elde edilen görüntü karşında ekranda...
ve sen orda çoook önemli bir işlem yapıyorsun,ellerinin milimlik bir hareketinin ucunda bir can var... şimdi penguin kardeş böyle bir durumda o mavi ekranı görmezsen mutluluğun resmini nasıl yapacaksın?

herhalde bu kinayem yeterlidir...mavi ekranı görürseniz orda dev firmalar batar...demekki muazzam paralar ve hayatlar maviekranlıdan başka birşeye emanet...e ozaman ben niye benim için çok değerli olan resimlerimi videolarımı kitaplarımı verilerimi maviye emanet edeyim???
işte ben bunu anlatmaya çalışıyorum...
isterse tüm dünya mavi mavi yaşasın,ben verimi emanet etmem...
anca oyun...
bi de bu gözle bakın...

kusura bakma penguin kardeş sanada oyunda bi rol yazdık sormadan...

İşte budur.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Kendisinin haksız olduğunu düşünen karşısındakine saldırır. Şekil 1.a. Verecek daha iyi bir cevabın da öyle görünüyor ki yok. Sen sağ ben selamet. Hadi hoşçakal.

güle güle.. senin cevabın yokmuşki konuyu değiştiriyorsun..
yazılımcıyım beni ilgilendirir diyorsun sonra seni ilgilendirmediğini söleyince microsoftu ilgilendirir diyorsun..

windows vista dan beri mavi ekran hatası almıyorum ortalama 4-5 yıldır.
hastanede bilmem ney mavi ekran deyip durmuşsunuz harbi şakasınız siz ya..

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Dx11 olunca ne oluyor? crysisini güzel oynaman içinmi abisi?

Microsoftun programlarının hepsi tabiki linuxda çalışmaz çalışmasını beklemek zaten saçmalığın daniskası.

OpenGL diye gir googlede bir ara bakalım o ne oluyormuş birde OpenGL ile çalışan oyunlara bak bakalım. Öğrenmişsin windows altında bir directx ağzını açıp açıp millete dx dx diyorsun. Otur opengl neymiş incele boş beleşe konuşma akşam akşam.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
OpenGL diye gir googlede bir ara bakalım o ne oluyormuş birde OpenGL ile çalışan oyunlara bak bakalım.

OpenGL'nin ne olduğu beni bi gıdım ilgilendirmez şu dönemde. OpenGL ile yapılan en iyi oyunu söyle?

Dx11 olunca ne oluyor? crysisini güzel oynaman içinmi abisi?

sen kendin adam oldun mu ki millete abisi diyosun?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar