Linux kernel çekirdeği buldum bununla ne yapabilirim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
tanenbaum yumuşakmış daha öncede duymuştum bunu ama bizi ilgilendirmez iştir kişinin ayinesi demiş atalarimiz

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Adam yumuşakmış falan beni ilgilendirmez.Sadece insan oluşu önemli!

bohongtw

Doçent
Reaksiyon puanı
27
bir operating systemi icice halkalar gibi dusunursek en kucuk halka unix kernelimiz linux da windows da mac de oldugu gibi ondan sonra system call, sonra registry sonra hardware core ,sonra interface derken .....
simdi hangi arkadas programlama bilmeden bilmem ne studio ile bir system yazacagini soyluyor kendi denemediyse nasiil bu kadar iddiaci olabilyior anlamak zor, bu adam c,delphi.python bilmem ne bilmeden nasil shell,registry su bu yazacak yazmadan nasil bir os kendine yapacak bu kismina katiliyorum lakin elinde bir kernel varsa bunu compile ettikten sonra o harware tanimayi veya viruslerle karsilasinca neler yapacagini kendisi biliyor bu kismi yanlis olmus, cunku hepsi kernel icinde configure edilebilir sekilde var sadece yes no demeye kalan birsey .
heves kirmak ile de hayalperest olma demek ayni sey degil karistirmamak lazim hayal demiyorum ama kolay birsey olsa ortali os ile kayniyor olurdu simdi

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
konumu hortlattığın için saol

gerçi artık unutmaya başlamıştım ama gene hatırladım sayende

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
geçin bunları Tanenbaum yumuşakmış:)))

cwa209

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar kernele boot loader ekleyip konsoldan kde gibi herhangi bir masaüstü yöneticisi yüklesek nasıl olur?
YADA OLUR MU? :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Mert, her şey hemen olmaz. İlk önce Arch gibi bir şey yapmayı dene. Basit görünse de bu bile zordur. Sonrada onu geliştirirsin.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
yeni bir linux dağıtımının kime ne faydası olabilir ki.

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Dostum, öyle göründüğüne bakma. :D Tabi direkt Arch'ı alırsa o başka. :p
İyi madem o zaman bize bir pacman ve magepkg benzeri birşeyler yazıver bir de arch build system tarzı birşey entegre et kodları da paylaş üstünü tamamlarız burada :p :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
İyi madem o zaman bize bir pacman ve magepkg benzeri birşeyler yazıver bir de arch build system tarzı birşey entegre et kodları da paylaş üstünü tamamlarız burada :p :D
Ben zor diyorum sen dalga geçiyorsun. :D

Reaksiyon puanı
2,146
Linux kernel çekirdeği buldum bununla ne yapabilirim ?

En yakın karakola götür sahibine iade etsinler :mrgreen:

Çok kötüyüm bugün ya la :D

Reaksiyon puanı
2,146
Yok duruyo bıraktığım gibi :D kaç ay oldu açmadım ama silmem de her zaman bulunur :)

Reaksiyon puanı
2,146
Açıcam da güncelledikten sonra bi hal oldu metacityden compize alınca bi donuyo bi daha gelmiyo :D

Reaksiyon puanı
2,146
bilmiyorum ki hangisi var bende güncellememiştim de :D hele bi kafam rahat etsin uğraşırım onlarla o zaman :)

Black_King

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nerden takıldım arkadaş ben bu konuya :) hadi init seviyelerini ben ayarlayayım ama daha yüzlece gönüllü lazım çünkü hazırlanması gereken binlerce paket olacak :p

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
:blink:arkadaşlar ben bi linux kernel çekirdeği edindim ve bunun boyutu 343 mb bununla işletim sistemi oluşturabilirmiyim bunun için illede kod yazmakmı gerekiyor yoksa herhangi bir programla halledebilirmiyim:blink:

Kernel means "Çekirdek" in Turkish :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...