Reaksiyon puanı
191
Ben de kurmuştum ancak benim bilgisayarımda tam istediğim gibi çalışmadı. Fare hareketlerinde gecikmeler oluyordu. Kurulumdan sonra buna yönelik yapılabilecek bir şey var mı?

İlk kurduktan sonra komut satırında fare takılarak ilerliyor evet. Xorg ile beraber grafik sürücüsünü kullanmaya başladığınızda o gecikmeler gidiyor.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
İlk kurduktan sonra komut satırında fare takılarak ilerliyor evet. Xorg ile beraber grafik sürücüsünü kullanmaya başladığınızda o gecikmeler gidiyor.

X.Org'u kurulumda kurmuştum ancak sanırım sürücü kısmını unutmuşum.

GNU/Linux'ta şimdiye kadar sonradan sürücü kurmaya ihtiyacım olmadı. :)

Bu konuda sanırım FreeBSD -bazı kullanıcılar GNU/Linux'ta da sorun yaşasa da- biraz farklı.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,071
Sonunda geçebilmişsin, daha iyi değil mi Deepin'den? :)
İyi ama paket yükleyiciyi çalıştıramadım. Güncellemeler de var, opera ve vlc'yi de yükleyemedim...
Deepin Ekran Görüntüsü_20190730164809.png

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
İyi ama paket yükleyiciyi çalıştıramadım. Güncellemeler de var, opera ve vlc'yi de yükleyemedim...
Ekli dosyayı görüntüle 75936
Güncelleştirmelerde son durum nedir?
Deepin uçbirim üzerinden:
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
komut satırlarını girdikten sonra hata mı veriyor yoksa işlemler tamamlanmadan bekletme mi yapıyor?

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Güncelleştirmelerde son durum nedir?
Deepin uçbirim üzerinden:
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
komut satırlarını girdikten sonra hata mı veriyor yoksa işlemler tamamlanmadan bekletme mi yapıyor?

Bahsedilen dağıtım Manjaro Deepin olduğu için büyük olasılıkla bu komutlar çalışmayacaktır. :)

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,073
Nedense hangi dağıtımı denersem deneyeyim hep bir şeyler eksik hissediyorum veya hoşuma gitmeyen ufak sıkıntılar( bana göre tabi) oluyor kim ne derse desin eos tam benlik

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Wi-Fi kartım için 4.18 üstü kernel gerekiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 75957
Bu arada ben bunu kurcalamaya başladım. :p

Yukarıya panel benzeri bir şey eklenebiliyorsa bence daha iyi olur.

Nedense hangi dağıtımı denersem deneyeyim hep bir şeyler eksik hissediyorum veya hoşuma gitmeyen ufak sıkıntılar( bana göre tabi) oluyor kim ne derse desin eos tam benlik

Sanırım Ubuntu veya Ubuntu tabanlı dağıtımlarda ağ konusunda sorun yaşıyordunuz.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,073
Sanırım Ubuntu veya Ubuntu tabanlı dağıtımlarda ağ konusunda sorun yaşıyordunuz.
eos haric neredeyse hepsinde bir nette yavaşlık söz konusu idi hatta bir web sayfasına bağlanmak için birden fazla yenile yapmak bile gerekiyor.Diğer dağıtımlarda yok ama böyle bir sıkıntı

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,323
Hayatın kendisi riskli, yolda giderken ayağımız takılıp...

AUR üzerinde belirli bir rağbet veya puana ulaşan paketler community deposuna ekleniyor.
Hepsine güvenli diyemeyiz, ihtiyacımız olanları dikkatli ve ihtiyatlı bir şekilde kullanabiliriz.
Beklediğim cevaplardan bir tanesi diyebilirim. İçtiğimiz suda bile zararlı bazı bakteriler bulabiliyoruz, AUR desteği üzerinde mi olmayacak. Dikkatli olduğunuz sürece bir problem olacağını zannetmiyorum.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,323
Hayırdır @Usain Manjaro'ya dönmüşsün. Manjaro Deepin sıkıldın mı?