Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Duble'dan aklımda öyle kalmış sanırım. :) Düzelttiğin için teşekkür ederim.
Galiba Rumence öğrenmeye başladınız:
resim.png

Bana da birkaç sözcük öğretirsiniz artık. :p
Biraz değişik takılalım istedim. :) Wallpaper bana aittir.
Ekli dosyayı görüntüle 45184
Hop. Orada duralım. Birisini kötüleyebilmek için ondan daha iyi bir şeyi ortaya koymak gerekir. :)
@Conficker Belasi'nın günahını almışız valla
Bu küçük nükteden sonra gerçekten zevksiz. Sonbaharda ormanda çekilmiş fotoğraf, duvar kâğıdında fotoğrafı bulunan şahıs ve Linux ile ilgili İngilizce bir söz gerçekten çok anlamsız duruyor.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Galiba Rumence öğrenmeye başladınız:
Ekli dosyayı görüntüle 45187
Bana da birkaç sözcük öğretirsiniz artık. :p

Bu küçük nükteden sonra gerçekten zevksiz. Sonbaharda ormanda çekilmiş fotoğraf, duvar kâğıdında fotoğrafı bulunan şahıs ve Linux ile ilgili İngilizce bir söz gerçekten çok anlamsız duruyor.
Sayenizde Linux hater olacağım gibi. :D

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Reaksiyon puanı
5,171
Bugün ilk defa düşük donanımlı bir pcye Linux kurdum. Ve şunu gördüm. Ben şimdiye kadar sadece Linuxun eksi yönlerini görmüşüm. Windowsta fanı susmayan pcnin linuxta fanı çalışmadı. Üstelik windowstaki gibi ısınma sorunuda olmadı. Pilde çok geç bitti....

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Bugün ilk defa düşük donanımlı bir pcye Linux kurdum. Ve şunu gördüm. Ben şimdiye kadar sadece Linuxun eksi yönlerini görmüşüm. Windowsta fanı susmayan pcnin linuxta fanı çalışmadı. Üstelik windowstaki gibi ısınma sorunuda olmadı. Pilde çok geç bitti....
Aynen öyle. Pil konusunda aslında her masaüstü ortamı başarılı olamayabilir. Bunun için de iyi bir güç yöneticisinin olması gerektiğini düşünüyorum.

Bu arada ben de Manjaro'yu sileceğim. Ama önce OpenSUSE'a geçmem gerek. :)

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Aynen öyle. Pil konusunda aslında her masaüstü ortamı başarılı olamayabilir. Bunun için de iyi bir güç yöneticisinin olması gerektiğini düşünüyorum.

Bu arada ben de Manjaro'yu sileceğim. Ama önce OpenSUSE'a geçmem gerek. :)
Manjaro'yu silmeden önce ekran görüntüsünü paylaşın. :p
Bence görsellik anlamına kde kendini daha çok geliştirmeli. Şuan kde android 4.0 ın tablet versyonunun beyaz halinden bence farksız...
Sonunda beni anlayan biri çıktı. :)

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482

FireSwords

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Gnome haricinde hiçbir masaüstü kullanamıyorum gnome gnome gnome.
Eh, bir aydınlatma yaşatmak istiyorum. Gnome Shell sıfırdan yazılması gereken bug'larla dolu ucube bir masaüstü kabuğudur önce bunu konuşalım. En son GB'lara ulaşabilen bir memory leak sorunu vardı. Düzeltildi mi bilmiyorum. Ayrıca animasyonlar çok kötü, GNOME yüzünden GPU sürücüleri ile ilgili sorun var sanıp saatlerce debelenmiştim, meğerse GNOME'un dandikliğiymiş. Her yeni sürümde bir özelliğin kaldırılmasını, dosya yöneticisinin Apple'ın Finder'ından bile kullanışsız olmasını, varsayılan halinin Windows 98'in modernleştirilmiş haline benzemesini de düşünecek olursak GNOME seven adam KDE'nin güncel bir sürümünü denememiş demektir. KDE eskiden çok hatalı, hantal ve sorunluydu ama son sürümleri GNOME'dan kat kat bug'sız, güzel ve şık. Hiç ayar yapmadan mükemmel gözüken bir masaüstünüz oluyor, biraz uğraşıp kendi mükemmel masaüstünüzü de yapabilirsiniz.

Kaynak tüketimi olarak, görsellik olarak, kullanışlılık olarak, stabilite olarak KDE 2018 Temmuz ayı için en iyi masaüstü dağıtımıdır.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Eh, bir aydınlatma yaşatmak istiyorum. Gnome Shell sıfırdan yazılması gereken bug'larla dolu ucube bir masaüstü kabuğudur önce bunu konuşalım. En son GB'lara ulaşabilen bir memory leak sorunu vardı. Düzeltildi mi bilmiyorum. Ayrıca animasyonlar çok kötü, GNOME yüzünden GPU sürücüleri ile ilgili sorun var sanıp saatlerce debelenmiştim, meğerse GNOME'un dandikliğiymiş. Her yeni sürümde bir özelliğin kaldırılmasını, dosya yöneticisinin Apple'ın Finder'ından bile kullanışsız olmasını, varsayılan halinin Windows 98'in modernleştirilmiş haline benzemesini de düşünecek olursak GNOME seven adam KDE'nin güncel bir sürümünü denememiş demektir. KDE eskiden çok hatalı, hantal ve sorunluydu ama son sürümleri GNOME'dan kat kat bug'sız, güzel ve şık. Hiç ayar yapmadan mükemmel gözüken bir masaüstünüz oluyor, biraz uğraşıp kendi mükemmel masaüstünüzü de yapabilirsiniz.

Kaynak tüketimi olarak, görsellik olarak, kullanışlılık olarak, stabilite olarak KDE 2018 Temmuz ayı için en iyi masaüstü dağıtımıdır.
Foruma yeni hesap açan üye bile KDE'yi övüyor. :D
Bu kadar mı güzel bu KDE? :)

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Şu an ki kde tarzım değil diye sevmiyorum ama Gnome kötü gercek ten
Benim sevmediğim masaüstü ortamları şu an için KDE ve Xfce. Diğerlerinin çok kötü olduğunu düşünmüyorum. Kişiden kişiye değişebilir ancak birçok dağıtımın GNOME tercih ettiğini de atlamamak lazım.