oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Öfke değil, deneyimlerden kaynaklı olan bir şey bu. :)
@eronis 'e katılıyorum. Yeni Linux kullanıcılarına "en iyi dağıtımı şu" demenin mantıklı olduğunu düşünmüyorum.
bu beyfendi çok ciddi ve espirilere sert yaklaşmakta. :D kendi kendime düşünüyor efekti verdim gelmeyin üstüme ağlarım bak

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
uzun metinlere karşıyımda ilk2 satır okuyorum sadece

O zaman kurmayınız, linux dediğinizin ilk kuralı uzun yazılarla haşır neşir olabilmektir. Ona sabrınız yoksa Linux'u topyekûn anlayamazsınız.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
bu beyfendi çok ciddi ve espirilere sert yaklaşmakta. :D kendi kendime düşünüyor efekti verdim gelmeyin üstüme ağlarım bak
Bu metinin bana agresif bulduğun yerini göster ?
Sana dünyanın hala neden Linux kullanmadığı da parasıyla Windows lisansı satın aldığını söyleyim mi ? Adamlar senin gibi çıkıyor, "Ben Linux kullanmayı düşünüyorum, ne önerirsiniz yada hangi dağıtımı önerirsiniz" gibi bir soru ile geliyor, 20 kişinin bulunduğu yerde 30 tane dağıtım önerisi alıyor ve bu dağıtım önerilerinde bulunan 20 kişi aralarında kutuplaşıyor, sonunda adamın aklı karışınca "Düşündüm de ben Windows'ta iyiydim yaa" diyor :p
İlk 2 kelime anlam bütünlüğü olmuyor. Okumuyorsan bu dakikadan sonra ben de senin yazdıklarını okumayım ? Forum ne oldu o zaman ? Sadece burada sidik yarıştıralım, egomuzu gösterelim, millet bize gülsün "Ne maloş, boş insanlar bunlar" diye. Şahsen ben bunda yer almayacağım, seni bilmem. Aha bu lafımda bir agresiflik arayabilirsin ama. BAŞKASININ FİKİRLERİNİ ÖNEMSEMEDİĞİN, SAYGI GÖSTERMEDİĞİN SÜRECE KİMSE SENİN FİKRİNİ SORMAZ.

---- Mesajlar birleştirildi ----

"Codeblocks varken DevC++ kullanmak mantıklı değil. "
O tercih meselesi, herkes kendi sevdiği aracı kullanır. Ben Code Blocks tercih ettiğimi söyledim.

Son düzenleme:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
normal kullanıcı olarak bi süre kullandım bana linux özürlüsü muamelesi yapmayın ya
Kibir olarak düşünmeyin ama, okumadan linux öğrenilmez. Malum biraz sorunlu bir sistem, Windows ve Linux'u aynı sistem kullanmak falan var. Bunları iyice anlamak için iki satırdan fazlasını okuyabilmek gerekiyor.

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Bu metinin bana agresif bulduğun yerini göster ?

İlk 2 kelime anlam bütünlüğü olmuyor. Okumuyorsan bu dakikadan sonra ben de senin yazdıklarını okumayım ? Forum ne oldu o zaman ? Sadece burada sidik yarıştıralım, egomuzu gösterelim, millet bize gülsün "Ne maloş, boş insanlar bunlar" diye. Şahsen ben bunda yer almayacağım, seni bilmem. Aha bu lafımda bir agresiflik arayabilirsin ama. BAŞKASININ FİKİRLERİNİ ÖNEMSEMEDİĞİN, SAYGI GÖSTERMEDİĞİN SÜRECE KİMSE SENİN FİKRİNİ SORMAZ.

O tercih meselesi, herkes kendi sevdiği aracı kullanır. Ben Code Blocks tercih ettiğimi söyledim.
sana bold açtıracak kadar ne yaptım yahu tm gidiyorum. bu kadarda alınganlık olmaz

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
fotoğraf konuyla pek alakasız sayılmazdı. bi dahakine lütfen tamamen hesabımı blocklayın. böyle yeterince komik olamıyorsunuz :)
Amacınız insanlarla uğraşmaksa yanlış konudasınız. :)
Bakın burada kimse kimseye agresiflik yapmıyor, alınganlık yapmıyor. Bu konuyu kapatalım. Yoksa alakasız mesajlar silinecektir.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,225
8.1 sistemin sıkı kullanıcısı olmama rağmen Linux mint bana köşeden göz kırpıyor.

Abi bu beni yoldan çıkarıyor sanırım. Taktik pls :D

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Slant - Xfce vs i3 detailed comparison as of 2018
İki efsanenin kapışması :p

i3'e geçesim var çünkü baya kişiselleştirebiliyorsun ama bir yandan da geçmeye üşeniyorum çünkü baya kişiselleştirmen gerekiyor bir şeye benzemesi için :p

Bir diğer güzel yanı da i3'ü herhangi bir dağıtıma kurabiliyorsunuz. Yani A dağıtımını B masaüstü ile indirip, B masaüstünü tamamen silip i3 yüklersem ve eski config dosyalarımı sistem dosyaları ile değiştirirsem herşey istediğim haline gelecek.

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
8.1 sistemin sıkı kullanıcısı olmama rağmen Linux mint bana köşeden göz kırpıyor.

Abi bu beni yoldan çıkarıyor sanırım. Taktik pls :D
Bilgisayarı bir süre kapat ve Linux'un sorunlu bir sistem olduğunu düşün. ;)
OpenSUSE 13.1 sürümünde ilk kez KDE denedim. Bence hala Leap KDE kullanıcısının en iyi dağıtımıdır :)
Opensuse Leap KDE. Hehe.
openSUSE dedikçe yarama basıyorsunuz. openSUSE Tumbleweed kurmuştum, en nefret ettiğim sistem oldu.
Ha bu arada, ciddi ciddi bu sıralar Opensuse kurmayı düşünüyordum. Yok çevredekilerle beraber takılıyoruz, millet ağlıyor fedoranın sistem çökerten guncellemelerinden.
Fedora, openSUSE'ye göre daha iyi bence. Her ne kadar sorunlu bir sistem olsa da.
forumda gördüm canım çekti linux kuruyorum hangisini kursam acep :yum:
Linux Mint, Ubuntu, Antergos veya Debian olabilir.
yeni değilim yahu kararsız kaldım sadece ne bu öfke
Bir sürü dağıtım var. Bizim denediklerimiz, Linux dağıtımlarının tümüne göre çok az.

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94

openSUSE dedikçe yarama basıyorsunuz. openSUSE Tumbleweed kurmuştum, en nefret ettiğim sistem oldu.

Fedora, openSUSE'ye göre daha iyi bence. Her ne kadar sorunlu bir sistem olsa da.

Bir sürü dağıtım var. Bizim denediklerimiz, Linux dağıtımlarının tümüne göre çok az.
bunu tahmin etmek zor değil. popüler olmayanları sayarsak yüzlerce sürüm çıkar :D parmağı olan geliştirmiş .

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Sana dünyanın hala neden Linux kullanmadığı da parasıyla Windows lisansı satın aldığını söyleyim mi ? Adamlar senin gibi çıkıyor, "Ben Linux kullanmayı düşünüyorum, ne önerirsiniz yada hangi dağıtımı önerirsiniz" gibi bir soru ile geliyor, 20 kişinin bulunduğu yerde 30 tane dağıtım önerisi alıyor ve bu dağıtım önerilerinde bulunan 20 kişi aralarında kutuplaşıyor, sonunda adamın aklı karışınca "Düşündüm de ben Windows'ta iyiydim yaa" diyor :p Yeni başlayanlar için herkes Linux Mint der. Genel geçer dağıtım o olduğu için onu öneririm onun dışında binlerce dağıtım var. DistroWatch.com adresinden yüzlerce Linux dağıtımı bulabilirsin. Mint'e biraz alıştıktan sonra Mint'in bir şeyini beğenmezsen istediğin şeyi veren başka bir dağıtıma da geçebilirsin. Tabi ileriden bahsediyorum. Şimdilik genel geçer herkes Mint'e eyvallah diyeceği için onu öneriyorum ama yeni başlayanlar için en iyi dağıtım diye bir şey yok, sadece Gentoo, Arch Linux, Slackware gibi zor dağıtımlar var. :p

OpenSUSE yeni kullanıcının kolaylıkta kullanabileceği bir dağıtımdır.
Gentoo demişken forumda Gentoo deneyen oldu mu acaba? Hiç Gentoo kullanan göremedim ben. :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285

Tumbleweed zaten insanlari nasıl çıldırtırız deneyi. Rolling release, bleeding edge diye çekiyorlar sonra millete kafayı peynir ekmekle yediriyorlar.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,074
Ah ah zamanında Mandrake linux vardı gözümde tüttü şimdi arasam cd lerini bulamam evde

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bugünkü Mageia değil mi o? Ben mi yanlış biliyorum? Bir de Mageia deneyesim geliyor bu aralar nedense. :)
Ben denemiştim Mageia 4'ü, uzun zamandır Mageia'yı indirip sistemimde denemedim. Biraz da eski paketlerinin etkisi var. Ben sanırım bulunduğum tabana fazla alıştım :)