Lincoln'den şaşırtan çıkış

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
G.Saray’ın Brezilyalı yıldızı, "Bunu içime sindiremiyorum. Ben 83.dakikada oyuna girecek futbolcu değilim" dedikten sonra teknik patronun yüzüne bakmadan soyunma odasını kızgın bir şekilde terk etti.

BAYER Leverkusen ile hesabı vardı Cassio Lincoln’ün. Schalke’de oynadığı dönemde yaşananları içine sindiremeyen Brezilyalı, Galatasaray’ın UEFA Kupası’ndaki kritik maçını da sabırsızlıkla bekliyordu.

Arkadaşları izinli olduğu dönemde o Florya’da çalışıyor. Varsa yoksa aklında Alman ekibine karşı oynamak ve adeta geçen yılın öcünü almak geçiyordu. Öyle ki maçtan 2 gün önce de teknik direktör Kalli’den forma istemişti.

Ancak beklenen olmadı. Leverkusen maçının başlama düdüğünden itibaren 80 dakika ısınan sambacı, kaleci antrenörü Nezihi Boloğlu’nun ısrarına rağmen oyuna girmedi. Taraftarların sevgisine karşılık vermek için inadından vazgeçti Lincoln...

YALNIZ OTURDU

Maç sonrası da kızgınlığını sürdürdü. Tecrübeli futbolcunun soyunma odasında, "Ben 83. dakikada oyuna girecek oyuncu değilim" dediği öğrenildi. 90 dakika sonunda başkan yardımcısı Adnan Polat’ın soyunma odasına inmesine rağmen öfkesi dinmeyen, Karl Heinz Feldkamp’ın yüzüne dahi bakmayan Lincoln, "Bu maça günlerce hazırlandım. Ben 83.dakikada oyuna girecek futbolcu değilim" dedikten sonra odayı ilk terk eden isim oldu. Kızgınlığı yüzünden açıkça belli olan Brezilyalı yıldız kimseyi beklemeden takım otobüsüne gitti ve yalnız başına oturmayı tercih etti.

YAZIK OLDU

Lincoln çok kızgındı. Kimse onu sakinleştiremiyordu. Florya’ya yaklaşırken, biraz daha sakinleşen yıldız futbolcu, bazı takım arkadaşlarına, "Bunu içime sindiremiyorum. Tam 80 dakika ne zaman gireceğim diye bekledim. Bu maça olan hırsımı herkes biliyordu. Kendimi günlerce Leverkusen’e hazırladım. G.Saray takımına fayda sağlamak isterken, maçı ancak kenardan ısınarak izleyebildim. Gerçekten çok yazık. Ben 83.dakikada oyuna girecek futbolcu değilim" diyerek kızgınlığını anlattı, onlarla dertleşti.

BASINA KAPATILDI

Herkes dün ne olacak diye bekliyordu. Her maç sonrası Feldkamp basına açık olarak yaptırdığı idmanı Lincoln olayının daha da büyümemesi için kapatırken, Metin Oktay Tesisleri’ne gelen yöneticiler sambacıyla bir görüşme yaptı. İdarecilerin, Kalli’nin ’Kondisyonu hazır olmadığı için oynatmadım" sözlerini hatırlatmaları üzerine Lincoln, şunları söyledi: "Hiçbir eksiğim yoktu. Hazırdım ama oynatılmadım. Hazır olmasam zaten oynamak istemezdim."

Ligin ilk yarısında Beşiktaş derbisinden sonra yaşanan bu ikinci kriz sonrası Lincoln-Feldkamp arasındaki gerginliğin daha da arttığı iddia edilirken, yöneticilerin Brezilyalı’ya ceza kesip kesmeyeceği merakla bekleniyor.

Ancak futbol şubesinin bu kez uzlaşmacı bir tavır sergileyeceği, takımının moralini bozmamak için herhangi bir cezai uygulama yapmayacağı belirtildi. Futbol A.ŞGenel Müdürü Adnan Sezgin ile yönetici Haldun Üstünel de dünkü idmanda Lincoln’le kısa süren bir görüşme yaptı.

Kaynak