LG Smart TV Garanti Kapsamı (Bütün TV Sahiplerine Yardımcı Olabilir)

Bu konuyu okuyanlar

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Merhaba.
LG 32LB652V 3D Smart TV aldım yaklaşık 2-3 ay önce. Antalya'da yaşıyorum. Tüm Türkiye çapında elektriklerin gittiği gün burada da gitti tabiki. Fakat o gün Antalya'da inanılmaz berbat bir hava vardı. Yağmur, şimşek vs. Uyuyordum hayal edemeyeceğiniz büyüklükte bir şimşek çaktı ona uyandım fakat şimşek çakınca evin içinden de bir ses geldi. (O ana kadar elektrik bir süre gelmişti sanırım o şimşekten sonra uzun süreli gitti elektrik) Telefon dibimdeydi telefona baktım hemen telefon patladı falan sandım artık :) Telefonda bir sıkıntı olmayınca ve elektriklerde olmayınca başka cihaza bakıp kontrol etme şansım yoktu tabiki. Akşam elektrik geldi TV izleyeyim dedim. Baktım ki TV açılmıyor, elektrik almıyor. Ertesi gün servisi aradım, yarın gelip alalım, götürüp kontrol edelim dediler. Geldiler ve aldılar ertesi gün. Bu sabah aradılar beni ve devre kartı mıdır nedir tam hatırlamıyorum o yanmış cihaz elektrik almıyor dediler, eeee dedim, GARANTİ KAPSAMINDA DEĞİL ÜCRETİ 180 TL dediler bana. Ben de biraz garipsedim sonuçta kullanıcı hatası değil bir şey değil. Biraz araştırayım dedim ama akıl kârı bir şey bulamadım. Böyle bir şey başına gelen oldu mu? Konu hakkında ne yapabilirim.?

NOT: LG, TV Servisi bakımından kendi servisi yok. Her ilde özel firmalara vererek kendi servis ağını oluşturmuş. LG'nin kurum servisi olmayınca 'Acaba bana gömmek mi istiyorlar' diye düşünmeden edemedim.

ÖZET: Elektrik gitmesi sonucu TV'm bozuldu. Garanti kapsamına girmiyor dendi ve ücret talep edildi ne yapmalıyım?

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Elektriğe bağlı olarak bozulduğunu mahkemede ispatlayabilirsen elektrik dağıtım şirketinden alabilirsin parayı :)

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bu haberi okudum demin yorumlara göre son çare olarak bundan bahsedecektim ben :) Asıl merak ettiğim şey bu sorunun gerçekten garanti kapsamında olup olmadığı. Değilse bozulmanın sebebinin elektrik kesilmesi sonucu voltaj, akım vs. gibi sebeplerden olduğu ile ilgili servisten rapor alıp CLK AKDENİZ şirketinin gapusuna gideceğim :)

yasin0252

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Elektrik varken tv açık mıydı?. Ve ya elektriğe bağlı mıydı?.
Acaba şimşek çakınca evin perdeleri açık mıydı? Şimşekle tv temas edip soruna şimşek sebep olmuş olabilirmi?.

Arkadaşlar böyle gürültülü şimşekli havalarda elektrikli cihazları çalıştırmamanızı ve de şimşekli havalarda perdeleri kapalı tutmanızı tavsiye ederim. Şimşeğin elektrikli cihazlarla temas etmemesi için.

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=105842]yasin0252[/MENTION] Cihaz kapalıydı ama fişe takılıydı ben de uyuyordum cihazla aynı odada, uyanık olsam çekerdim zaten. :) Perde falan kapalıydı, şimşekle direkt temas olduğunu sanmıyorum ben de hafif etkilenirdim sanırım. :)

yasin0252

Asistan
Reaksiyon puanı
3
O zaman sorun kesin aşırı voltaj yüklenmesinden oldu.. Elektrik kesikken sonra birden bire elektrik gelince yüksek gerilim olur. O yüksek gerilimden o devre yanmış olabilir.. Ben gene toplum mesajı verecem..:D Arkdaşlar elektrik kesikken şalterleri indirin bi anda elektrik gelince yüksek gerilim oluyor bu da elektronik eşyalara zarar veriyor.

blue7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Benzer bir olay başıma gelmişti. Elektrik yüzünden bilgisayarın psu yandı ve garanti kapsamına alınmadı (baya 300-400 TL değerinde kaliteli bir psu idi hemde).

Daha sonra ne yapayım edeyim derken başa gelen çekilir diyip yeni psu almayı düşünürken bu olayı anlattığım bir arkadaşım git bir bilgisayarcıya veya servise arızayı tespit ettir, arızayı belirten bir evrak al elektrik iadresine başvur zararını karşılarlar dedi ben de ne uğraşacağım ya kim bilir kaç kişi başvurup eli boş dönüyordur dedim. O da herkes aynen senin gibi düşündüğü için düşündüğün kadar çok bir başvuru olmuyor dedi :))

O an arkadaşın söyledikleri mantılı geldi ve bir bilgisayarcıdan bu sorunun elektrikten kaynaklandığına dair arıza fişi mi ne öyle birşey almıştım ayrıca o psu nun fiyatını gösteren bir fatura alıp elektrik idaresine başvurmuştum. Bir hafta sonra mı ne eve birilerini gönderdiler bilgisayarı kontrol etmeleri için, gelip şöyle göz ucu bi bakıp sonra gittiler. 1-2 hafta sonra faturadaki tutar kadar banka hesabıma ödeme yaptılar :))

Yani biraz uğraşıran her türlü alırsın zararının karşılığını.

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Yardımlarınızı için teşekkürler. [MENTION=254884]blue7[/MENTION] mesajın için çok teşekkürler, olumlu bir sonuca ulaşan birini görmek güzel, eyvallahın ağalar :)

Son mesajlar