LG p970 internete bağlanma sorunu?

Neo59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonu mobil modem olarak kullanıp bilgisayardan internete girmek istiyorum, bende burdaki övgülerine aldanıp bu telefonu aldım ama sadece telefon yapmakla iyi firma büyük firma iyi telefon olunmuyormuş, nokia pc suite'in, samsung'un yazılımının otomatik yapabildiği bağlantı ve ayarlar için lg'nin internette bir konusu, forumu v.s. yok, hatta bahsi bile geçmiyor. Donanım olarak lge virtual modem ve lge android platform usb modem tanıtılmış durumda, hattımda vodafone. Nasıl bağlantı kurulabileceğinı bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi? Paylaş:

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Arkadaşlar telefonu mobil modem olarak kullanıp bilgisayardan internete girmek istiyorum, bende burdaki övgülerine aldanıp bu telefonu aldım ama sadece telefon yapmakla iyi firma büyük firma iyi telefon olunmuyormuş, nokia pc suite'in, samsung'un yazılımının otomatik yapabildiği bağlantı ve ayarlar için lg'nin internette bir konusu, forumu v.s. yok, hatta bahsi bile geçmiyor. Donanım olarak lge virtual modem ve lge android platform usb modem tanıtılmış durumda, hattımda vodafone. Nasıl bağlantı kurulabileceğinı bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi? Paylaş:

Öncelikle Hayırlı olsun telefonun...

Lakin şöyle bir durum varki bu telefon Android işletim sistemine sahip, ve bunun ıcınde işlemleri farklı oluyor...

Forumda bununla alakalı konu var, android telefonumu modem olarak kullanmak diye ...

http://forum.shiftdelete.net/androi...-telefonu-wireless-modem-olarak-kullanma.html

Burdan işlemini rahatlıkla halledebilirsin.. Kolay gelsin.

Neo59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ustam sağolun ancak wireless olarak bağlanma imkanım yok, kablo modem olarak çalışmıyormu bu android? Çalışımıyor diyeceğim ama donanım olarak tanıyor, bağlanma ve ayar kısımları konusunda hiç bir yerde bilgi yok.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Normal şebebke olarak bağlanacaksan Hangi operatörü kullanıyorsn

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Tam anlamadım ama 3G internetin varsa Mobil AP ayarlarından telefonun wireless yayar, laptop ile de girersin, O telefon övgüleri hak ediyor kullanmasını bilene tabi =) takıldığın yerleri sor, tüm android telefonlarda herşey aynı zaten..

Neo59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam anlamadım ama 3G internetin varsa Mobil AP ayarlarından telefonun wireless yayar, laptop ile de girersin, O telefon övgüleri hak ediyor kullanmasını bilene tabi =) takıldığın yerleri sor, tüm android telefonlarda herşey aynı zaten..

Dostum anlamayacak bir şey yok. Nokia'nın, samsung'un fi tarihindeki telefonlarında olan bir özelliği soruyorum, telefonu turkcellin vın modemi, vodafonun vodemi yani KABLOLU MODEM olarak nasıl kullanabiliriz? Wireless ap'den bahsetmiyorum, kablolu modem olarak kullanmaktan bahsediyorum. Bilgisayarda wireless yok, takılma imkanıda yok. Şu övgüleri hak eden telefonda çözümü bulda bizde mahçup olalım.

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
kabloyla bağlanmayı denemedim, wireless varken ne derece gerekli oda tartışılır, bence usb wireless alıcı satın al ucuz zaten sorun kalmaz

Neo59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Wireless imkanı yok hocam, demekki yazdığın kadar övgüleri hak etmiyormuş :)

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Wireless imkanı yok hocam, demekki yazdığın kadar övgüleri hak etmiyormuş :)
wireless imkanı yok ama yaratabilirsin işte, yardım etmeye çalışıyorum ama sen inatla aldığın telefonu kötülemek istiyorsun ne diyim :) o zaman sat Nokia al.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12

Neo59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
wireless imkanı yok ama yaratabilirsin işte, yardım etmeye çalışıyorum ama sen inatla aldığın telefonu kötülemek istiyorsun ne diyim :) o zaman sat Nokia al.

Ustam satmama gerek yok zaten nokia n85 ile bağlanıyorum ancak vodafonun sınırsız netli hattımı p970'de kullanıyorum, n85'deki net ise sınırlı ve vodafone super internet paketine yeni abonelik vermiyor. Wirelessten bağlan demek pek yardım olmuyor, o zaman bana yönetici şifresinide verki wireless cihazı tanıtayım ardından ana merkezde bilişimci arkadaşlarlada irtibata geçte wireless alıcı taktığımı ve wireless bağlantı yapıldığını görmezden gelsinler. İşte o zaman yardımcı olmuş olursun. Zaten telefonu bile zorla ikna edip tanıttırdık, bide wireless alıcı tak demek çözüm olmuyor.

--- Mesaj Güncellendi ---

şu siteye bakarak kablolu modem olarak nasıl kullanabileceğini görebilirsin. ingilizce olarak buldum eğer ingilizce bilmiyorsan birilerine çevirtebilirsin. çok zor bir işlem değil. program normalde 15dolar ama trial olarak da kullanılabiliyor. eğer istersen crack vs de araştırarak bulursun orası sana kalmış.

http://www.howtogeek.com/howto/44304/how-to-use-your-android-phone-as-a-modem-no-rooting-required/

Evet aradığım böyle bir şey ama nokia ve samsung bunu ücretsiz kendi programları ile sunarken lg nin beceriksiz yazılım ekibinin bunu yapamaması çok yazık, ısrarlada lg iyi diyenler var ne diyim. Satılık 2 aylık optimus white var, ilgilenen pm atabilir, alan enayi çıkarsa satıp nokia alıcam :)

_ErKaN_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ustam satmama gerek yok zaten nokia n85 ile bağlanıyorum ancak vodafonun sınırsız netli hattımı p970'de kullanıyorum, n85'deki net ise sınırlı ve vodafone super internet paketine yeni abonelik vermiyor. Wirelessten bağlan demek pek yardım olmuyor, o zaman bana yönetici şifresinide verki wireless cihazı tanıtayım ardından ana merkezde bilişimci arkadaşlarlada irtibata geçte wireless alıcı taktığımı ve wireless bağlantı yapıldığını görmezden gelsinler. İşte o zaman yardımcı olmuş olursun. Zaten telefonu bile zorla ikna edip tanıttırdık, bide wireless alıcı tak demek çözüm olmuyor.

--- Mesaj Güncellendi ---

Evet aradığım böyle bir şey ama nokia ve samsung bunu ücretsiz kendi programları ile sunarken lg nin beceriksiz yazılım ekibinin bunu yapamaması çok yazık, ısrarlada lg iyi diyenler var ne diyim. Satılık 2 aylık optimus white var, ilgilenen pm atabilir, alan enayi çıkarsa satıp nokia alıcam :)

USB Tethering diye android market veya internetten bulup apk'sini telefona kurun kullanımı internette var. hem kablolu hem kablosuz bağlantı sağlıyor. Bir de bunu deneyin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben telefonu 2 gün önce aldım. Müşteri temsilcisi ile birlikte apn ayarlarını yaptık. telefonu kapadım açtım, internet dolaşım simgesini de aktif hale getirdim. Sonra google hesabı oluşturdum ama yine bağlantı yok yazıyor. Yardımcı olabilecek biri var mı

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Arkadaşlar, kullandığınız operatöre bağlı olarak google marketten APN Turkey uygulamasını kullanarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Son mesajlar