Lg Nexus 4 Abd den getirmek ?

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaşlar konu başlığındada okuduğunuz gibi Amerikadan Getirmek istiyorum çünkü orada çok uygun bir fiyat. 350 dolar yani 650 tlye denk geliyo saf telefonun parası. 100 tl burada vergi verdiğimizi düşünürsek 750 galiba burada kullandığın oparatörede para veriyorsun diye duydum oda 20 30 liraymış sanırım pek bilmiyorum araştırdım ama zaten cihazı benim akrabam getricek onun pasaportuna kayıt olucak oyüzden pasaport sıkıntısı olmuyacak. ımeı numarası falan kırmayada geerek yok çünkü cihazın vergisini vericeğim için. Yani telefon toplam taş çatlasn en fazla bana 800e burda olacak. Haliyle garantisi olmuyacak galiba Lg uluslar arası garanti vermiyormuş. Burda aldığm telefonu 1 yada 2 yıllık sigorta yaptırabilirmiyim yaptırırsam ne kadara gelir. Tahmini olarak söylüyorum 200 tlde sigorta olsa 1000 tl ye telefon temiz elimde olmuş olucak. Ben böyle düşünüyorm yada bana bir fikir verebiilecek olan varmı kafam karıştı bu durumda. Nexus alıp almıyacağımda belli değil hala kararsızım ama şu kafamdaki soru işaretini bir silmek istiyorum. Şimdiden Teşekkür ederim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bilen Kimse Yokmu Arkadaşlar ?

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Uluslararası garanti işi hep var ama akrabanın buna dikkat etmesi gerekecek amerika da lg bayisinden alması gerek ve alırken de sorsun uluslararası garantisi var mı diye.

BtRc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
lg bayisinde fiyatı ne kadarki 350 dolar google play deki fiyatı lg biraz daha pahalıya satıyo diye biliyorum.

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Uluslararası garanti işi hep var ama akrabanın buna dikkat etmesi gerekecek amerika da lg bayisinden alması gerek ve alırken de sorsun uluslararası garantisi var mı diye.
Lg vermiyormuş.

lg bayisinde fiyatı ne kadarki 350 dolar google play deki fiyatı lg biraz daha pahalıya satıyo diye biliyorum.
Abd deki fiyatı böyleymiş

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Google play den siparis verilebiliyormus diye duydum,
Amazon u gezsene en guvenilir site o note 2 yi 300 dolara sattıklarını bile gördüm gümrükten geçirirsen ne mutlu sana :)

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Amazon u gezsene en guvenilir site o note 2 yi 300 dolara sattıklarını bile gördüm gümrükten geçirirsen ne mutlu sana :)
Pasaport kaydı ıme numarası işlerini kaç liraya ve nasıl halletcem peki birde sigorta işi var tabiki

Ben daha telefonu 2 aya falan alıcam anca para öyle biriktirebiliyorum. O zamana kadar telefonla ilgili herhangi bir olumsuzlukla karşılaşırsanız bana mesaj atabilirmisin.

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Pasaport kaydı ıme numarası işlerini kaç liraya ve nasıl halletcem peki birde sigorta işi var tabiki

Ben daha telefonu 2 aya falan alıcam anca para öyle biriktirebiliyorum. O zamana kadar telefonla ilgili herhangi bir olumsuzlukla karşılaşırsanız bana mesaj atabilirmisin.
Tamam bilgilendiririm şuan sıfır hata :)

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Nexus'un olumsuzluğunu ben sana yazayım. Cihaz hassas. Ben bunu ayda bir düşürürüm, kılıf koruma takmadan kullanırım diyorsan bence boşuna para verme. Ama dikkatli bir kullanıcı isen cihazdan memnun kalırsın.

Amerika'da Play Store'dan sipariş vererek 1 hafta içinde eve teslim edilecek şekilde alabiliyorsun. 350 dolar telefon, 20-30 dolar da taşıma ücreti alıyorlar. Cihaz Türkiye'ye şahıs yanında sokulmalı. Kargo ya da postayla getirtemezsin Amerika'dan. Türkiye'de kullanmak için tek yapman gereken uygun bir pasaport bulup gerekli yere 115 lira yatırdıktan sonra BTK'nın internet sitesinden kaydını yapmak. Operatörle falan bir alakan olmayacak. Kayıt tamamlandıktan sonra cihazı sorunsuzca kullanabilirsin.

ferhat12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki bunun operötor ayarı nolcak yani turkcell filan sonra dil bide havalimanından geciriyorlarmı :D

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Nexus'un olumsuzluğunu ben sana yazayım. Cihaz hassas. Ben bunu ayda bir düşürürüm, kılıf koruma takmadan kullanırım diyorsan bence boşuna para verme. Ama dikkatli bir kullanıcı isen cihazdan memnun kalırsın.

Amerika'da Play Store'dan sipariş vererek 1 hafta içinde eve teslim edilecek şekilde alabiliyorsun. 350 dolar telefon, 20-30 dolar da taşıma ücreti alıyorlar. Cihaz Türkiye'ye şahıs yanında sokulmalı. Kargo ya da postayla getirtemezsin Amerika'dan. Türkiye'de kullanmak için tek yapman gereken uygun bir pasaport bulup gerekli yere 115 lira yatırdıktan sonra BTK'nın internet sitesinden kaydını yapmak. Operatörle falan bir alakan olmayacak. Kayıt tamamlandıktan sonra cihazı sorunsuzca kullanabilirsin.
Anladmm garanti işi nasıl oluyor peki olmuyor değilmi. Olmuyorsa sigorta yaptırmak mantıklımı ve nekadara gelir bilgn varmı ?

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Anladmm garanti işi nasıl oluyor peki olmuyor değilmi. Olmuyorsa sigorta yaptırmak mantıklımı ve nekadara gelir bilgn varmı ?

LG'nin garantisi nasıl işliyor bilmiyorum. O yüzden bir şey diyemem. Ama Play Store'dan alınan cihazların Amerika'da Google tarafından sağlanan bir garantisi var ve en iyi hizmetlerden biri. Çoğu problem için ilk 15 gün sorgusuz değişim yapıyorlar. 15 gün geçtikten sonra da sorun cihazdan kaynaklı ise yine değişim yapıyorlar. Türkiye'de elbette bu hizmet olmayacak. En iyi ihtimalle LG garantisinde olur cihaz. Olursa da 1 yıl süreyle oluyor. Çok düşük bir ihtimal ama dediğim gibi.

Bu arada Amerika'da sizin için cihazı alacak tandığınıza mutlaka cihazı açtırıp baktırın. Ekranı ölü piksel için, cihazın sesini cızırtı vb için, arka-ön camını ve yan plastiğini kırık-çatlak için anında kontrol etsin. Dediğim gibi ilk 15 gün sorgusuz değişim var. Ne olur ne olmaz.

Sigorta hakkında da ne yazık ki bir bilgim yok.

ferhat12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi tmm bnde yurtdışından getirebilirim.