LG G7 mi LG V30+ mı

tolga1123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben uzun zamandır v30+ almayı düşünüyordum fakat G7 fotoğraflarda diğerine göre aşırı şık duruyor.Oysaki Çözünürlükte ve piksel yoğunluğunda bu kadar fark yok gibi duruyor anlayamadım bir türlü. Batarya ömrü G7 nin 6.30 saat iken v30+ 9.30 saat olması çok aklımı karıştırıyor.Diğer özelliklere bakacak olursak G7 çok daha iyi kararsız kaldım çok fazla , yardım ederseniz sevinirim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca mi 8 in piksel yoğunluğu ve çözünürlüğü düşük olmasına rağmen v30+ dan iyi gözüküyor.Maalesef LG nin telefonları mağazalarda bulunmadığı için karşılaştıramıyorum da.

Son düzenleme:

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
LG V30+ kullanıyorum, memnunum. Şarj performansı tatmin edici gerçekten. Daha canlı ekran var mı var ama bu telefonu tercih etmemdeki en büyük sebep f/p olmasıydı, bu yüzden bunu göz ardı edebilirim. Ayrıca kulaklık ile müzik dinlemek çok güzel, Hi-Fi desteği sağ olsun.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Ön kamera çok önemli değilse v30+ öneririm 2600 civarı var amazonda. Yanlız ön kamera gündüz iş görür lg oradan kısmış onun dışında fp cihaz

LG V30+ kullanıyorum, memnunum. Şarj performansı tatmin edici gerçekten. Daha canlı ekran var mı var ama bu telefonu tercih etmemdeki en büyük sebep f/p olmasıydı, bu yüzden bunu göz ardı edebilirim. Ayrıca kulaklık ile müzik dinlemek çok güzel, Hi-Fi desteği sağ olsun.

Hangi kulaklık var sizde :)

Son düzenleme:

RivaBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Bütçe varsa G7 yoksa V30 ikiside başarılı

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
ön kamerayı niye bu kadar rezil yaparlar ki. Foto-Video konusu öncelikli benim için. Sırf bu sebepten alacaktım ama Samsung'a kaydım.
G7'nin ön kamerasının diyaframının 1.9 ve 8mp olması V30'a nazaran bir tık daha iyi olduğunu düşündürüyor. Ama gidip bataryayı düşürmüşler yükselteceklerine.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,393
Ben uzun zamandır v30+ almayı düşünüyordum fakat G7 fotoğraflarda diğerine göre aşırı şık duruyor.Oysaki Çözünürlükte ve piksel yoğunluğunda bu kadar fark yok gibi duruyor anlayamadım bir türlü. Batarya ömrü G7 nin 6.30 saat iken v30+ 9.30 saat olması çok aklımı karıştırıyor.Diğer özelliklere bakacak olursak G7 çok daha iyi kararsız kaldım çok fazla , yardım ederseniz sevinirim

Ayrıca mi 8 in piksel yoğunluğu ve çözünürlüğü düşük olmasına rağmen v30+ dan iyi gözüküyor.Maalesef LG nin telefonları mağazalarda bulunmadığı için karşılaştıramıyorum da.
G7 tabiki. Snapdragon 845 işlemci platformu var. Ön kamera daha iyi. Android oreo ile geliyor. Android 10'a kadar güncelleme desteği var. V30+'ın ise 9'da son buluyor.

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Pil ömrü sıkıntı çıkarmayacaksa G7 ThinQ.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
G7 üstün bütçe varsa alın yoksa v30

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
G7'de 4k 60fps desteği var mı? epey sitesinde güncelleme gerekebilir yazıyor.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Ekranın size daha şık gelme sebebi g7 de fazladan beyaz pixsel olmasıdır yani 3 deyil 4 tane pixsel var ve beyaz renkler hiç olmadığı kadar güzel

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Rica ne demek hangisine karar verdiniz?

Reaksiyon puanı
5,171
Ekranın size daha şık gelme sebebi g7 de fazladan beyaz pixsel olmasıdır yani 3 deyil 4 tane pixsel var ve beyaz renkler hiç olmadığı kadar güzel
Arada abartılacak 3/4 oranında bir piksel farkı yok. Zaten piksel sayısı ile renk tonlaması veya parlaklığınında pek bir alakası yok.

Bu renk farklılığının sebebi birinin led ekran diğerinin oled ekran kullanmasıdır. Ayrıca lg nin led panellerde kullandığı güzel bir renk profili var. Ve tabikisi bununda etkisi büyük.

UltimateAlpha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
G7 tabiki. Snapdragon 845 işlemci platformu var. Ön kamera daha iyi. Android oreo ile geliyor. Android 10'a kadar güncelleme desteği var. V30+'ın ise 9'da son buluyor.
V30'a yapay zeka yani thinq güncellemesi geldi.Yani V30 thinq'le aynı oldu yazılımları.Thinq modelininde android 8'le kutudan çıktığını baz alırsak V30+'ta android 10'a kadar güncelleme alır diye düşünüyorum.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Hocam thinQ yapay zekayla alakalı bir kısaltma deyil ekrandaki 4pixselin kısaltması sen ise onu yapay zeka ile alakı bir kısaltma olarak kullanmışşın millete yanlış örnek olmayın

Reaksiyon puanı
5,171
V30'a yapay zeka yani thinq güncellemesi geldi.Yani V30 thinq'le aynı oldu yazılımları.Thinq modelininde android 8'le kutudan çıktığını baz alırsak V30+'ta android 10'a kadar güncelleme alır diye düşünüyorum.
Android 9 alır dahasınıda alamaz...

Hocam thinQ yapay zekayla alakalı bir kısaltma deyil ekrandaki 4pixselin kısaltması sen ise onu yapay zeka ile alakı bir kısaltma olarak kullanmışşın millete yanlış örnek olmayın
ThinQ =yapay zeka g7 ekranında büyük bir fark yok.

Son düzenleme: