LG G5 Tasarımı | M.Şamil CAN

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Arkadaşlar sızdırılan bilgilere dayanarak bir konsept tasarım yaptım. Alt taraf kızaklı, batarya çıkarılabilir şekilde, tasarım yekpare metal bir kasa umarım beğenirsiniz.

(Bu ne böyle iphone çakması olmuş lg böyle gelirse almam çok saçma gibi yorumları yapmadan önce tasarımı sızdırılan görseli baz alarak yaptığımı tekrar belirtmek isterim.)

2d6rk7.jpg

mustafaaaaaaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alt taraftaki ince çizgi olmazsa müthiş olurmuş.
g4 den hoş :)

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
tabi bu konsept çalışması fakat sızıntılar gösteriyorki tasarımda g3 ün üzerine bu yıl pek çıkamayacak lg

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
İnce çizgi olmasa siyah rengi güzel olurdu :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Dediğim gibi sızdırılan görseli referans aldım arkadaşlar ve o görselde denilene göre alt taraf Kızaklı şekilde çıkıp batarya değiştirilebilir olacak işte o çizgi o çizgi :) yorumlarınız için teşekkürler

mcanerol

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence cok başarılı olmuş. Boyle gelse başarılı olur diye. Elinize sağlık. Biraz HTC andırmış ama artık çoğu firma birbirinin aynısını yapıyor nerdeyse :)

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Başarılı bir çalışma olmuş. Böyle çıkarsa ne güzel olur. :rolleyes:

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
iPhone değil de daha çok HTC gibi geldi bana, hava durumu widgeti bile benziyor. :)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Alt taraf iphone üst taraf Htc'ye benzemiş. Bu şekil çıksa alırım :)

Eline sağlık.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,376
Eline sağlık güzel tasarım olmuş.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Çok güzel olmuş bence LG seni işe almalı buna yakın tasarım kullanabilirler . Arka tarafıda yapsan ? :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
iPhone değil de daha çok HTC gibi geldi bana, hava durumu widgeti bile benziyor. :)

Ekranı LG V10 dan aldım widget widgeta benzer :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Alt taraf iphone üst taraf Htc'ye benzemiş. Bu şekil çıksa alırım :)

Eline sağlık.

Teşekkürler admin beyfendiciğim

Eline sağlık güzel tasarım olmuş.

Teşekkürler :)

Çok güzel olmuş bence LG seni işe almalı buna yakın tasarım kullanabilirler . Arka tarafıda yapsan ? :)

Ah keşke alsalar :) Teşekkürler :)

erhandenizz

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bir telefona yakışabilecek ender tasarımlardan. Tebrik ederim. Çok güzel olmuş. Fakat biraz kalın gibi görünmüş fotoğrafta telefon. LG G5 bu tasarım gibi çıksa ve ince bir tasarım olsa düşünmeden G2 den terfi ederim. G2 kullandıkran sonra diğerlerinin tasarımları pek çekici gelmedi. G2 bir mühendislik harikası ;)

Bence hazırladığın tasarımı LG tasarım ofisine mail at :)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,376
Bu tarz tasarımlar tonlarca var internet üzerinde, şanslarını deneyen var mı bilmiyorum. Deneme yaparmısınız, nasıl bir geri dönüş yapacaklar merak ettim. :D

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Telefonlarda kolay kurulum sökme işlemleri için bazi yerlerden feragat etmek zorunda kalıyorlar. Yekpare kasa biraz daha kolay üretilibiliyor belki ama bu batarya çıkması zorlar biraz :) keşke böyle çıksa hatta kamera falan da değişse :D

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Bir telefona yakışabilecek ender tasarımlardan. Tebrik ederim. Çok güzel olmuş. Fakat biraz kalın gibi görünmüş fotoğrafta telefon. LG G5 bu tasarım gibi çıksa ve ince bir tasarım olsa düşünmeden G2 den terfi ederim. G2 kullandıkran sonra diğerlerinin tasarımları pek çekici gelmedi. G2 bir mühendislik harikası ;)

Bence hazırladığın tasarımı LG tasarım ofisine mail at :)

Kalın olma sebebi şu. 8 mm kalınlığa sahip tasarımda ki cihaz ki LG kaç seridir 3000 mAh pil ile devam ediyor g5 te bu düzeni değiştirip daha yüksek kapasiteli bir pil koyarsa telefonu inceltme konusunda sıkıntılar yaşayacaktır. Biraz realist bakmak istedim olaya yorumun için teşekkürler. :) Ayrıca LG Tasarım Ofisine nasıl ulaşırım hiç bir bilgim yok :)

Bu tarz tasarımlar tonlarca var internet üzerinde, şanslarını deneyen var mı bilmiyorum. Deneme yaparmısınız, nasıl bir geri dönüş yapacaklar merak ettim. :D

Bir mail adresi bulabilirsem denerim tabi şansımı :)

Telefonlarda kolay kurulum sökme işlemleri için bazi yerlerden feragat etmek zorunda kalıyorlar. Yekpare kasa biraz daha kolay üretilibiliyor belki ama bu batarya çıkması zorlar biraz :) keşke böyle çıksa hatta kamera falan da değişse :D

Kamera büyük ihtimalle değişecek yani arkada ki ses açma kapama tuşlarının yana alınması söz konusu çünkü g3 ve g4 kullanan biri olarak screenshot dışında pek kullanmıyorum ses açma kapamayı genelde arayüzden hallediyorum arkada sadece parmak izi okuyuculu power tuşu kalabilir.

Reaksiyon puanı
16,118
Kalın olma sebebi şu. 8 mm kalınlığa sahip tasarımda ki cihaz ki LG kaç seridir 3000 mAh pil ile devam ediyor g5 te bu düzeni değiştirip daha yüksek kapasiteli bir pil koyarsa telefonu inceltme konusunda sıkıntılar yaşayacaktır. Biraz realist bakmak istedim olaya yorumun için teşekkürler. :) Ayrıca LG Tasarım Ofisine nasıl ulaşırım hiç bir bilgim yok :)

Bir mail adresi bulabilirsem denerim tabi şansımı :)

Kamera büyük ihtimalle değişecek yani arkada ki ses açma kapama tuşlarının yana alınması söz konusu çünkü g3 ve g4 kullanan biri olarak screenshot dışında pek kullanmıyorum ses açma kapamayı genelde arayüzden hallediyorum arkada sadece parmak izi okuyuculu power tuşu kalabilir.

pantalonun cebinde iken sesi nasıl açıp kısıyorsun? yanda olması yani ekranın solunda olması daha iyi kilit ve on tuşununda sağda olması daha iyi...
sesi açmak isterken kilidi açıp abuk sabuk arama yapmıyor.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
pantalonun cebinde iken sesi nasıl açıp kısıyorsun? yanda olması yani ekranın solunda olması daha iyi kilit ve on tuşununda sağda olması daha iyi...
sesi açmak isterken kilidi açıp abuk sabuk arama yapmıyor.

Pantolonun cebinde sesi niye açıp kısayım onu anlamadım ki :D

Reaksiyon puanı
16,118
Pantolonun cebinde sesi niye açıp kısayım onu anlamadım ki :D

kulaklıkla müzik dinlemiyorsun? düz kulaklık takınca kontrol tuşları olmuyor o zaman gerekli benim gt-s5360 kendi mikrofonunu kullanıyor çağrıya cevap verince chat527 de yoktu bu kulaklığı çıkartmadan açınca karşıya sesim gitmezdi karşıdaki kanser olurdu...
onda var mı?

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
kulaklıkla müzik dinlemiyorsun? düz kulaklık takınca kontrol tuşları olmuyor o zaman gerekli benim gt-s5360 kendi mikrofonunu kullanıyor çağrıya cevap verince chat527 de yoktu bu kulaklığı çıkartmadan açınca karşıya sesim gitmezdi karşıdaki kanser olurdu...
onda var mı?

Valla tüm cihazlar öyle diye biliyorum ben düz mikrofonsuz kulaklıklarda sesi cihaz kendi mikrofonundan iletir ama ben kendi stok kulaklığını kullandığım için bir problem yaşamadım kendi kulaklığı üstünde cevaplama ses açma kapama butonları var ayrıca cebindeyken yanlışlıkla ekranı açsan bile sensörler algılayıp ekranı kapatıyor. Gece karanlıkta elinizle sensörleri kapatıp ekran kilidini açmayı deneyin açamazsınız otomatik kapatır ekranı.

Reaksiyon puanı
16,118
Valla tüm cihazlar öyle diye biliyorum ben düz mikrofonsuz kulaklıklarda sesi cihaz kendi mikrofonundan iletir ama ben kendi stok kulaklığını kullandığım için bir problem yaşamadım kendi kulaklığı üstünde cevaplama ses açma kapama butonları var ayrıca cebindeyken yanlışlıkla ekranı açsan bile sensörler algılayıp ekranı kapatıyor. Gece karanlıkta elinizle sensörleri kapatıp ekran kilidini açmayı deneyin açamazsınız otomatik kapatır ekranı.
dark evopad 3g m7220'de o sensörler yok o yapıyordu sesi dandikti şarj girişi yandı da tablet olduğunu hatırladılar gerçi onu yere düşürdümde pek sallamadı plastik dokunmatik panel plastik ekran...
gt-s5360 da sadece yakınlık sensörü var işe yaramıyor o arıyor belasını duvara attım banamısın demedi buda plastik ekranlı...

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Arkadaşlar sızdırılan bilgilere dayanarak bir konsept tasarım yaptım. Alt taraf kızaklı, batarya çıkarılabilir şekilde, tasarım yekpare metal bir kasa umarım beğenirsiniz.

(Bu ne böyle iphone çakması olmuş lg böyle gelirse almam çok saçma gibi yorumları yapmadan önce tasarımı sızdırılan görseli baz alarak yaptığımı tekrar belirtmek isterim.)

2d6rk7.jpg

Her şeyi geçtim, kulaklık girişini sağa alman mükemmel olmuş. :laugh:
Takması daha kolay oluyor, solda biraz kullanışsız. :blush:
Umarım LG'de bu konsepti görüp dikkate alır.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Bana göre de sol tarafta olması iyi. Sağ elle kullandığım için engel olmuyor.

mhcinar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş tasarım on numara duruyor eline sağlık sen bu işi kapmışsın.:thumbup1::clap::rolleyes: