LG G5 Kullanıcı Kulübü

unpreventable

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Boya kaplamalı arabalarda olandı sanırım alttan metal .

Dikkat edin boyası belki yere dusmelerde soyulabilir .
Kilifla kullaniyorum su an.yalniz o alttaki parcayi cikarinca arka kapaga baktim sanki plastikmis gbi geldi bana
İşte kaplaması var metal hissi vermez .

LG G5 te bir sürü hata yaptı tasarımsal olarak.
G3 te fircalanmis metal muhabbeti vardi ama plastikti aklima o geldi
Tasarimda bi tek ses tuslarini begenmedim ben

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Kilifla kullaniyorum su an.yalniz o alttaki parcayi cikarinca arka kapaga baktim sanki plastikmis gbi geldi bana

G3 te fircalanmis metal muhabbeti vardi ama plastikti aklima o geldi
Tasarimda bi tek ses tuslarini begenmedim ben
Yok G3 teki polikarbon plastikti sanırım LG de fırçalanmış metal görünümlü plastik dedi :)

Ben G3 ün tasarımını hala seviyorum . Diğerleride kabul edilebilir en güzel V10 du G5 ile daha iyi bekliyordum ama en kötü oldu artık V20 (ya da ismi neyse) ye kaldı .

unpreventable

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Yok G3 teki polikarbon plastikti sanırım LG de fırçalanmış metal görünümlü plastik dedi :)

Ben G3 ün tasarımını hala seviyorum . Diğerleride kabul edilebilir en güzel V10 du G5 ile daha iyi bekliyordum ama en kötü oldu artık V20 (ya da ismi neyse) ye kaldı .
Bakalim nasil olacak.yalniz fotolarda arka kamera cikintisi cokmus gbi gorunuyor g5 de.ama oyle degilmis

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
LG sürekli geri gidiyor bence, G6 da çok iyi iş çıkarmaları lazım.

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar 1700-1800TL'ye LG Türkiye garantili, 2. el temiz bir G5 bakıyorum. Zira ithal G5 alıp kronik arıza ihtimali ile uğraşmak istemiyorum. Çünkü bu korkuyu LG, G4'de insanlara fazlası ile aşıladı. İstediğim fiyata Türkiye garantili G5 bulur isem de hemen alacağım. Lakin hala beynimi kemiren bir kaç soru var.

Bu telefonu kullanan insanlar, telefon hakkında birbirine o kadar zıt yorumlar yapıyorlar ki muhakeme yapamıyorum. Biri "Şarjı çok iyi. Bir günü rahat çıkartıyor" derken diğeri "Şarjı berbat, 5 saati çıkartmıyor" diyor. Aynı ürün için birbirine böylesine uç iki farklı yorum yapılamaz. Biri "Ekran parlaklığı idare eder" derken diğeri "Güneş altında ekran görünmüyor ve berbat" diyor.

Yani ilk defa bir ürün için birbirine bu kadar zıt yorumlarla karşılaştım. Acaba kötü yorum yapanların cihazları mı arızalı yoksa çakma mı aldılar anlamadım. Yani kötü yorum yapanların hepsinde mi yazılım yahut donanım sorunu var? Zira bunlardan bir kaçı telefonu teknik servise gönderdikten sonra bu sorunların çözüldüğünü söylemişler.

LG G5 kullanan burada ki arkadaşlara da sormak istiyorum. Telefonun şarjı 2800mAh olsa da, muadillerine göre 1 günü rahat çıkartıyor mu? Ve ekran parlaklığı konusunda gene muadillerine göre kötü mü yoksa idare eder mi? Zira telefona 1800TL verdikten sonra geri dönüşü olmayacak ve pişman olmak istemiyorum.

Ayrıca son olarak, bir arkadaş "Telefonun GPS'i berbat. Konumunuzu hemen algılamıyor. Harita da kendimi 3,4 saniye geriden görüyorum" demiş. Ben de yoğun bir şekilde navigasyon kullanan birisiyim. Gerçekten de durum böyle mi? Yoksa gene arızalı bir G5 kullanan arkadaşın yorumumu bu?

Özetle sorularım:

1- Şarj performansı ne durumda?
2- Ekran parlaklığı yeterli mi?
3- GPS, Navigasyon performansı ne durumda?
4- G5, kamera ödülü alsa da, yazılımsal hatadan dolayı fotoğrafların karıncalı olduğundan yakınılıyor. Bu sorun çözüldü mü yoksa devam ediyor mu?

Uygun fiyata bulur isem telefonu bugün yarın alacağım arkadaşlar. O yüzden cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

unpreventable

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşlar 1700-1800TL'ye LG Türkiye garantili, 2. el temiz bir G5 bakıyorum. Zira ithal G5 alıp kronik arıza ihtimali ile uğraşmak istemiyorum. Çünkü bu korkuyu LG, G4'de insanlara fazlası ile aşıladı. İstediğim fiyata Türkiye garantili G5 bulur isem de hemen alacağım. Lakin hala beynimi kemiren bir kaç soru var.

Bu telefonu kullanan insanlar, telefon hakkında birbirine o kadar zıt yorumlar yapıyorlar ki muhakeme yapamıyorum. Biri "Şarjı çok iyi. Bir günü rahat çıkartıyor" derken diğeri "Şarjı berbat, 5 saati çıkartmıyor" diyor. Aynı ürün için birbirine böylesine uç iki farklı yorum yapılamaz. Biri "Ekran parlaklığı idare eder" derken diğeri "Güneş altında ekran görünmüyor ve berbat" diyor.

Yani ilk defa bir ürün için birbirine bu kadar zıt yorumlarla karşılaştım. Acaba kötü yorum yapanların cihazları mı arızalı yoksa çakma mı aldılar anlamadım. Yani kötü yorum yapanların hepsinde mi yazılım yahut donanım sorunu var? Zira bunlardan bir kaçı telefonu teknik servise gönderdikten sonra bu sorunların çözüldüğünü söylemişler.

LG G5 kullanan burada ki arkadaşlara da sormak istiyorum. Telefonun şarjı 2800mAh olsa da, muadillerine göre 1 günü rahat çıkartıyor mu? Ve ekran parlaklığı konusunda gene muadillerine göre kötü mü yoksa idare eder mi? Zira telefona 1800TL verdikten sonra geri dönüşü olmayacak ve pişman olmak istemiyorum.

Ayrıca son olarak, bir arkadaş "Telefonun GPS'i berbat. Konumunuzu hemen algılamıyor. Harita da kendimi 3,4 saniye geriden görüyorum" demiş. Ben de yoğun bir şekilde navigasyon kullanan birisiyim. Gerçekten de durum böyle mi? Yoksa gene arızalı bir G5 kullanan arkadaşın yorumumu bu?

Özetle sorularım:

4- G5, kamera ödülü alsa da, yazılımsal hatadan dolayı fotoğrafların karıncalı olduğundan yakınılıyor. Bu sorun çözüldü mü yoksa devam ediyor mu?

Uygun fiyata bulur isem telefonu bugün yarın alacağım arkadaşlar. O yüzden cevaplarınızı bekliyorum.
1-Sarji 1 gunu kurtarmiyor bende.skype whatsapp acik.yogun kullanim yani
2-ekran parlakligi cok iyi yetiyor gunesde falan
3-henuz kullanmadim
4-kamerada henuz oyle bi sorunla karsilasmadim

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145

Özetle sorularım:

Parlaklık seviyesi gayet iyi. O yetmiyor diyenlerin benimki gibi parlaklık ayarı bozulmuştur kendi kendine kısıyordur parlaklığı farkında değillerdir.
Batarya günlük kullanımda akşamı görür veya görmez. Bu tamamen sizin kullanımınıza kalmış ama batarya yetersiz bence.
Navigasyon kullanan biri değilim.
Kamerası bazen karıncalı çekimler yapıyordu ama ana kamera değil. Çift kamerayı kullanıp geniş açılı fotoğraf çekerseniz oluyordu.

unpreventable

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Cihaza ekran koruyucu alan var mi.tam uyumlu olanlar 60 lira civarinda
Bende aliexpresten siparis verdim 13 lira falandi

erhanacars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaslar ithalatcı garantili olarak hepsıburadadan sipariş ettiğim gold renkli lg g5 im elime ulaştı
İlk izlenimlerim; cihazı ilk alınca baktıgım sey seri numarası oldu.. Cıhaz 606k serisi.. 604k olan nisanda uretilen ve sorunları oldugu cokca soylenen seriden degil yani bumu gorunce daha cihazı acmadan olumlu etkilendim bastan..
Acıp programları kurdum ..note 3 den gectıgımı belirteyim..
-Gps sorunsuz,
-parmak izi okuyucu sorunsuz, ekran parlaklıgı ve netliği tamam s7 kadar degil ama bana yinede mükemmel geldi yani oda sorunsuz..
-Kamera video cekmedim ama fotograf mükemmel.
-genel olarak cok hızlı ve performanslı..
- antutu skoru yaklaşık 136000
Su an ıcın bir sorun yok yani. Spigen slim armor gold renkli sipariş etmşltim . cihaz ile aynı anda getirdi kargo..o yuzden hemen kılıfa koydum ve oyle kullanıyorum..cihazın rengi ilede çok uyumlu . tavsiye ederim herkese cihazıda çok iyi koruyor..sorun cıkarsa yazarım selamlar..
Birde fm radyo olması super..

unpreventable

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Arkadaslar ithalatcı garantili olarak hepsıburadadan sipariş ettiğim gold renkli lg g5 im elime ulaştı
İlk izlenimlerim; cihazı ilk alınca baktıgım sey seri numarası oldu.. Cıhaz 606k serisi.. 604k olan nisanda uretilen ve sorunları oldugu cokca soylenen seriden degil yani bumu gorunce daha cihazı acmadan olumlu etkilendim bastan..
-Gps sorunsuz,
-parmak izi okuyucu sorunsuz, ekran parlaklıgı ve netliği tamam s7 kadar degil ama bana yinede mükemmel geldi yani oda sorunsuz..
Su an ıcın bir sorun yok yani. Spigen slim armor gold renkli sipariş etmşltim . cihaz ile aynı anda getirdi kargo..o yuzden hemen kılıfa koydum ve oyle kullanıyorum..cihazın rengi ilede çok uyumlu . tavsiye ederim herkese cihazıda çok iyi koruyor..sorun cıkarsa yazarım selamlar..
Fm radyo bende mevcut degil tr versiyonu mu sizin cihaz

erhanacars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
İthalatcı garantili olarak aldıgım 606k seri nolu Telefon ile 2. Gunum. Abartmıyorum ama İyikide almışım..hiç bir sorun yok.. Hız , kamera, gps, parmak izi sensor, fm radyo ,uzaktan kumanda, hızlı şarj ,ekran , snapdragon 820 vs.. daha aklıma su an gelmeyen ozeliklerin hepsi sorunsuz...telefon canavar gibi..yorumlara ragmen ve biraz korkarak almama ragmen ve note3 gibi bir cihazdan gecmeme ragmen bana ilk iki gun cok iyi izlenim verdi..daha fazla fiyat verip bana göre sadece alo deyip ve internete girmeye yarayan ekranı normalden cok cafcaflı ve daha parlak ve hepsi sanki birbirinin aynısı gibi ama su geçirmeyen (!!sanki çok lazımmış gibi:) )olan samsung telefonlardan almamışım iyiki..

eo93

Asistan
Reaksiyon puanı
14
G5 ten memnun mu kullananlar

cartoonpier

Asistan
Reaksiyon puanı
81
-Gps sorunsuz,
Hocam seri numarası nerde yazıyor? Cihazın menüsünde bulamadım.