LG G5 Kullanıcı Kulübü

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Bu isaretledigm kisimdan yoktu ya.ondan tlfnu yabancıladim.simdi guzel oldu.

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Hayir g5te menu yoktu.
Ben kullanıyordum hatta nisan ayında gelmişti güncelleme. O zamanlar note 5 kullansam da gelişmeleri takip ediyorum. Buyurun haberin tarihli fotoğrafı.
7fb30bbda818d6be575a37a15349d504.jpg

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Burda ki herkes neden ses konusuna bu kadar takıyor? Telefonla yapılan ekstra bir şey varda biz mi bilmiyoruz ? Yahu yayın yapmayacağız ya bu telle :D kulaklığa laf yapsanız anlarım da hoparlör çok abes geliyor. Note 5 le de g5 le de sırf bu yüzden test yaptım, tamam g5 daha iyi de bu öyle ahım şahım bir fark değil ve asla telefonu değişmeme sebep olamaz, kısacası hoparlör yüzünden telefon alma hoparlör al :D
Zevk meselesi.bizde böyle, onemoretime

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Bana yeni geldi ozaman.benim haberim yoktuki.yeni duzeni sevmemistim.bu super oldu.
Birçok kullanıcı sevmediği için geri geldi zaten ama menü tuşlu ana ekranı kullanırken hafif gecikme oluyordu bende. Ayrıca menü olayı tamamen kaldırılmalı diye düşünüyorum.

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Android'de ses, kamera, tasarım ve arayüz için telefon alınır. Sonuç itibariyle s6, g5, m9 ve z5 hemen hemen aynı özellikleri sunuyor donanım tarafında. Ayırt edici özellik kalmıyor yukarıdaki seçeneklerden başka. Note 5 kullanıp g5 geçtiğimde aradaki kamera ve ses farkı için bile değdiğini çok net söyleyebilirim. Tabi benim şansıma telefon bozuldu [emoji3]
Kamera tasarım ve arayüze bakmak gayet doğal. Ses kısmında kulaklığa bakmakta gayet doğal (sonuçta 10 dk bile olsa bi yerden bi yere giderken müzik dinleriz ) ama hoparlöre bakarak telefon seçmek tuhafıma gidiyor :) sonuçta iyi dediğimiz g5 ile son ses yolun ortasında birine bi şey izletmeyiz dimi. Veririz kulaklığı izleyeceğini izler. Diğer bir açıdan bakarsak sesi kötü denilen telefonların bile hoparlör kalitesi artık belli bir düzeyin üstünde yani "alarm sesini duymuyorum" gibi bir mağduriyet yaşatmaz hiçbiri aşağı yukarı.
Seçiminize saygı duyuyorum yanlış anlamayın. Sadece buna bu kadar takmayın demek istedim :)

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Kamera tasarım ve arayüze bakmak gayet doğal. Ses kısmında kulaklığa bakmakta gayet doğal (sonuçta 10 dk bile olsa bi yerden bi yere giderken müzik dinleriz ) ama hoparlöre bakarak telefon seçmek tuhafıma gidiyor :) sonuçta iyi dediğimiz g5 ile son ses yolun ortasında birine bi şey izletmeyiz dimi. Veririz kulaklığı izleyeceğini izler. Diğer bir açıdan bakarsak sesi kötü denilen telefonların bile hoparlör kalitesi artık belli bir düzeyin üstünde yani "alarm sesini duymuyorum" gibi bir mağduriyet yaşatmaz hiçbiri aşağı yukarı.
Seçiminize saygı duyuyorum yanlış anlamayın. Sadece buna bu kadar takmayın demek istedim :)
Benim icinde ses önemli .calistigm ortam sesli tlfnu cebime alamiorum sesini duyamadigm zamanda gözum hep telde oluyo olmuyo oda.oyuzden önemli.

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Benim icinde ses önemli .calistigm ortam sesli tlfnu cebime alamiorum sesini duyamadigm zamanda gözum hep telde oluyo olmuyo oda.oyuzden önemli.
Çok fark etmiyor işte bende bunu diyorum. G5 i duyuyorsanız note 5i de duyarsınız. Ya da htc yi veya başka bir amiral teli. Amiraller arası ses çokta ayırt edici değil.
Neyse devam etmenin lüzumu yok iyi forumlar.

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Ben dışarıda m9 ve 6s'in sesini duyamıyorum bazen ama note 5 ve g5'te öyle bir imkanın yok duyuyorsun illaki [emoji3] o nedenle ses kalitesinden çok gürültülü dış ortamda cepte taşınırken verdiği ses benim içinde önemli. Bende senin görüşüne saygı duyuyorum seçim yaparken bu konuyu pek dikkate almayan kullanıcılardansın ama alanlarda var bizim gibi [emoji3]

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Sanrim vazgectim.
Yani bence de bir de durumunuz nasil bilmiyorum ama elinizde piyasanin en iyi telefonu var bence masraf etmeyin. Ben alamiyorum mesela dusmesini bekliyorum biraz. G3 kullaniyorum 2 yil oldu hic takilma yok ekrani daha hala ilk gunku gibi solma yok. Lg iyidir. Sadece kasasi biraz dayaniksizdi. V10 ve g5 ile onu da hallettiler. G5 mukemmel gule gule kullanin. Ben de reklam muzigini zil sesi yaptim g5 in oyle avunuyorum simdilik :)

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaslar peki sizce lg g5 i hangi renk almali. Titan rengi basta cok hosuma gitti sonra olur ya cizik olursa gostermez diye gumus rengine dondum. En son bi arkadasta g3 gold vardi durusu cok hosuma gitti canli simdi de golda doner gibi oldum

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Arkadaslar peki sizce lg g5 i hangi renk almali. Titan rengi basta cok hosuma gitti sonra olur ya cizik olursa gostermez diye gumus rengine dondum. En son bi arkadasta g3 gold vardi durusu cok hosuma gitti canli simdi de golda doner gibi oldum
Altın veya Gümüş iyi olur.

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Yani bence de bir de durumunuz nasil bilmiyorum ama elinizde piyasanin en iyi telefonu var bence masraf etmeyin. Ben alamiyorum mesela dusmesini bekliyorum biraz. G3 kullaniyorum 2 yil oldu hic takilma yok ekrani daha hala ilk gunku gibi solma yok. Lg iyidir. Sadece kasasi biraz dayaniksizdi. V10 ve g5 ile onu da hallettiler. G5 mukemmel gule gule kullanin. Ben de reklam muzigini zil sesi yaptim g5 in oyle avunuyorum simdilik :)
Tesekkur ederim.bende lg 2 3 4 kullandim cok begeniyorum lg zaten.kasma problemi yasamadim hic.umarim sizde gönlunuze göre alirsinz

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Renk secimi tamamen göreceli bi kavram.bakim diger arkadasn gümus hosuna gitmis mesela

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Renk secimi tamamen göreceli bi kavram.bakim diger arkadasn gümus hosuna gitmis mesela[/QUO
TEtesekkur ederim siz de hayirla kullanin.
Oyle tabi ben meraktan sordum kullanicilar hangivrengi tercih etmis diye.
Yoksa goreceli.
Ama bayanlarin yuzde 90 i gold diyecektir o baska :)

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Htc ve iphone gri yakışıyor. Samsung mavi ve siyah. G5 için en iyi renkler titan ve gümüş BENCE.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
P9 titanyum gri, biraz mora kaçıyor. Ben sadece koyu gri sanıyordum, fotoğraflarda belli olmuyordu. Işıkta mora çalıyor rengi. Gayet güzel.