LG G4 Kullananlar Kulübü

punishment82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef güncellemeden sonra bende hata yaşıyorum. Devamlı Google play hizmetler güncelle. Güncelleme yapılmadan kullanılamaz diyor. Ama hiç bir güncelleme yok 10 gün oldu herhalde

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Maalesef güncellemeden sonra bende hata yaşıyorum. Devamlı Google play hizmetler güncelle. Güncelleme yapılmadan kullanılamaz diyor. Ama hiç bir güncelleme yok 10 gün oldu herhalde
Hesaplardan Google Hesabını sil, uygulamalardan Play Hizmetlerini durdur ve Güncellemeleri kaldır.Sonra tekrar Google Hesabına oturum aç ve herhangi bir Google uygulamasını açmayı dene seni Play hizmetlerini güncellemeye yönlendirecek.Güncelleme yaptıktan sonra problem ortadan kalkacaktır.

kdb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar telefonumda uzun zamandır şöyle bir problem var; bazen ana ekrandaki uygulamalara dokunuyorum ama açılmıyorlar defalarca dokunmama rağmen. Sonra ana ekranı sağa ya da sola kaydırıyorum ve uygulamalara tekrar dokunuyorum, açılıyor bu kez. Uzun zamandır hard reset atmayı bekledim sorun düzelebilir diye, geçenlerde telefonu 6.0'a yükseltip hard reset attım ama problemin devam ettiğini gördüm. Çok sık olan bir şey değil ve rahatsız da etmedi beni açıkçası, beni rahatsız eden şey problemin büyümesi. Sizce bu dokunmatik problemi başlangıcı olabilir mi, servise götürmeli miyim telefonu? Cihazın 6 aylık olmasına 1 hafta kaldı. :)

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Versiyon: V20d-Jan-15-2016
Boyut: 34,57mb
Pil kullanımı ve Google yaması ile kullanılabilirlik iyileştirmesi.
Güncelleme LG Bridge üzerinden görünmüyor, OTA ile cihaz üzerinden yükleniyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar telefonumda uzun zamandır şöyle bir problem var; bazen ana ekrandaki uygulamalara dokunuyorum ama açılmıyorlar defalarca dokunmama rağmen. Sonra ana ekranı sağa ya da sola kaydırıyorum ve uygulamalara tekrar dokunuyorum, açılıyor bu kez. Uzun zamandır hard reset atmayı bekledim sorun düzelebilir diye, geçenlerde telefonu 6.0'a yükseltip hard reset attım ama problemin devam ettiğini gördüm. Çok sık olan bir şey değil ve rahatsız da etmedi beni açıkçası, beni rahatsız eden şey problemin büyümesi. Sizce bu dokunmatik problemi başlangıcı olabilir mi, servise götürmeli miyim telefonu? Cihazın 6 aylık olmasına 1 hafta kaldı. :)

Sayfa geçişlerinde sıkıntı yok ve sadece uygulamalara tıklandığında problem varsa bence donanımsal bir arıza olduğunu düşünmüyorum.Dokunmatik panelle ilgili bir arıza var mı yok mu öğrenebilmek için "Ayarlar-Genel-Geliştirici Seçenekleri" kısmında "Dokunmaları Gösteri" aktif hale getirin.Eğer uygulamalara tıkladığınızda "dokunma işlemi" gözüküyor ama uygulama açılmıyorsa yazılımsal bir sıkıntıdır.
Şuan yeni güncelleme var "v20d", bunu yükledikten sonra cihaza tekrar "Hard Reset" atın, tekrar deneyin.
Geri dönüş bekliyorum.

kdb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Versiyon: V20d-Jan-15-2016
Boyut: 34,57mb
Pil kullanımı ve Google yaması ile kullanılabilirlik iyileştirmesi.
Güncelleme LG Bridge üzerinden görünmüyor, OTA ile cihaz üzerinden yükleniyor.

Sayfa geçişlerinde sıkıntı yok ve sadece uygulamalara tıklandığında problem varsa bence donanımsal bir arıza olduğunu düşünmüyorum.Dokunmatik panelle ilgili bir arıza var mı yok mu öğrenebilmek için "Ayarlar-Genel-Geliştirici Seçenekleri" kısmında "Dokunmaları Gösteri" aktif hale getirin.Eğer uygulamalara tıkladığınızda "dokunma işlemi" gözüküyor ama uygulama açılmıyorsa yazılımsal bir sıkıntıdır.
Şuan yeni güncelleme var "v20d", bunu yükledikten sonra cihaza tekrar "Hard Reset" atın, tekrar deneyin.
Geri dönüş bekliyorum.

Çok teşekkürler. Bu geliştirici seçenekleri mevzusundan haberim yoktu. Onu aktif hale getirdim ve "dokunma eylemlerini göster"i de aktif ettim. Dediğiniz çok mantıklı, onu deneyeceğim. Güncellemeyi yükledim ama reset atmadım. Şimdilik bu şekilde bir deneyeyim. Konuyla ilgili bilgilendireceğim sizi, ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

kdb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
hakantrkzht

Şu an problemi tekrar yaşadım ve gördüm ki ekran dokunduğumu algılıyor ancak uygulamalar açılmıyor dediğiniz gibi. Enteresan yani. Daha yeni hard reset attım, zaten eski sürümde de yaşadığım bir problemdi bu. Şu halde aklıma gelen tek şey yüklediğim uygulamalardan birinin bu sıkıntıya sebep olduğu. Bilmiyorum siz ne dersiniz.

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Çok teşekkürler. Bu geliştirici seçenekleri mevzusundan haberim yoktu. Onu aktif hale getirdim ve "dokunma eylemlerini göster"i de aktif ettim. Dediğiniz çok mantıklı, onu deneyeceğim. Güncellemeyi yükledim ama reset atmadım. Şimdilik bu şekilde bir deneyeyim. Konuyla ilgili bilgilendireceğim sizi, ilginiz için tekrar teşekkür ederim.
Rica ederim kardeşim.

yea62

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
V20d güncellemesi ile batarya sorunu çözülmüş nihayet :) Dün güncellemeyi yükledim(hard format atmadım). Tam şarj sonrası 3G ile 5 saat 15 dakika ekran süresi aldım.

KURTULUŞ.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
V20d güncellenmesiyle artık sıkıntı kalmadı 👍😀

slholkc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar telefon ram i çok fazla kullanmıyor mu android 5.1 e göre ?

kingodisko26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bu son gelen v20 d gubcellemesi yle gerçekten bataryada çok güzel iyileştirme ler olmus

muharremizm01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Yahu nasil bataryada iyilestirme olmuş 3 saat 40 dakika 100 den 15 e kadar olan batarya surem v20d de ise yaramadi lanet olsun lg g4 aldığım güne ya o kadar nefret ettim telefondan

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Dün 4 saat 45 dk ekran süresi aldım.Bunun 1 saat 47 dakikası youtube video izledim, clash of clans ve boom beach oyunu oynadım toplam 40 dakikadır tahmini.Bataryadan şikayet edenler cihazlarında yüklü uygulamaları internette araştırıp, arka plan ve buna bağlı olarak pil performansına bakmalılar.Bazı uygulamalar gereksiz arka planda çalışıyor.

muharremizm01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37

chemdat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yine kdz felan derken bu sabah ota dan direkt v20d geldi şu an v10d mevcut, demekki 20d gelmesi için 20a veya 20c felan kurmak gerekmiyor illa bunuda görmüş olduk soran arkadaşlar vardı hatırladığım kadarıyla.

Hiç Kimse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Muharrem cevabini gordum biraz bekledim cevap vermek icin.telefonu. pcmark ile test ettim batarya performansi %28 ekran parlakligi acik ve wifi acik. Test sonucu 5 saat 35 dk. 1 gun kullandim. Yazilim performansi guzel fakat blsarz suresi biraz dusuk yani tl elimden dusurmeden yaklasik 4 saat gibi bir sure kaydettim.umarim faydam olur.

Bu arada v20d kdz elinde bulunan varsa paylasabilirmi.

Hiç Kimse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar dosya kdz olarak inmiyor yani kdz açılmış dosya olarak gözüküyor kdz yapabilirmiyiz bu dosyaları.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Arkadaşlar merhaba, son güncelleme ile bir problem yaşıyorum. Ekran parlaklığı otomatikteyken bazi zamanlar telefon ekranı olduğundan cok daha parlak oluyor. Yani otomatik olmayan ekran parlaklığını düşünün onun sonuna kadar açık halinden daha da parlak hale geliyor renkler beyaza yakın bir renge dönüyor. Sanki brightness ayarı fazladan artmış gibi. Böyle bir problem yaşayan var mi?

Hiç Kimse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ahmt006

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Dün 4 saat 45 dk ekran süresi aldım.Bunun 1 saat 47 dakikası youtube video izledim, clash of clans ve boom beach oyunu oynadım toplam 40 dakikadır tahmini.Bataryadan şikayet edenler cihazlarında yüklü uygulamaları internette araştırıp, arka plan ve buna bağlı olarak pil performansına bakmalılar.Bazı uygulamalar gereksiz arka planda çalışıyor.
hocam 6.1 için hard formad tipi değişmişmidir sizce ? ben maximum 3 saat ekran süresi alıyorm ve uğraşmadığım zaman da ise 1 bucuk saat ekran süresi aldım fakat 2 günün sonunda , hard format ta gönderdiğiniz videodaki gibi yapıyorum olmuyor, dediğim gibi daha önce yüzde 3e kadar 5saat 40 dk ekran süresi almıştım

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
hocam 6.1 için hard formad tipi değişmişmidir sizce ? ben maximum 3 saat ekran süresi alıyorm ve uğraşmadığım zaman da ise 1 bucuk saat ekran süresi aldım fakat 2 günün sonunda , hard format ta gönderdiğiniz videodaki gibi yapıyorum olmuyor, dediğim gibi daha önce yüzde 3e kadar 5saat 40 dk ekran süresi almıştım
Hard format değişmedi, aynı.

vusal9191

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba akdadaşlar ben lg g4 kullanıyorum telefon kapandı ama açılmıyor nede şarj olmuyor yardımcı olurunuz sevinirimm