LG G4 Kullananlar Kulübü

Ahmt006

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Glance view var G4'te, Beyler sizce orjinal olmayan kapaklı kılıflar sıkıntı çıkarır mı? , bu piyasadaki deri olanlar değilde orjinaline benzeyenler örneğin;
Microsonic Circle View Delux Kapaklı Lg G4 Kılıf Akıllı Fiyatı
quick circle kullanmak istiyorum fakat daha gelmedi kılıf türkiyeye ankaradaki bir çok lg mağazasına sordum 1-2 ay daha gelmeyebilir dediler, sizce bu kılıf telefonda bi sıkıntı yaratır mı

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Glance view var G4'te, Beyler sizce orjinal olmayan kapaklı kılıflar sıkıntı çıkarır mı? , bu piyasadaki deri olanlar değilde orjinaline benzeyenler örneğin;
Microsonic Circle View Delux Kapaklı Lg G4 Kılıf Akıllı Fiyatı
quick circle kullanmak istiyorum fakat daha gelmedi kılıf türkiyeye ankaradaki bir çok lg mağazasına sordum 1-2 ay daha gelmeyebilir dediler, sizce bu kılıf telefonda bi sıkıntı yaratır mı
Sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Çoğu kişi orjinal olmayan kılıf kullanıyor bugüne kadar da bir sorun duymadım.

Ahmt006

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Çoğu kişi orjinal olmayan kılıf kullanıyor bugüne kadar da bir sorun duymadım.
Ekran koruyucu cam aldıktan sonra bi kaç sıkıntı olduğu dokunmatiğinde vs. falan o yüzden insan haliyle çekiniyor :)
Kullanan var mı quick circle kılıfı ?

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar 179 MB'lık bir güncellemenin neleri düzeltidiğini anlayabilen var mı ? :)

I

ikoplanet

SDN Okuru
g4 aldım oyun bile oynamadim telefon ayarlarini yaptım onda bile cok ısınıyor umarim bu kadar para veripde beni yari yolda birakmasin.

yanpazar41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar merhaba dün LG G4 Aldım ve kırılmaz cam taktırdım.

Kırılmaz cam üst hoparlörü kapatmıyor tam bitişiğinde ama örneğin arama yaptığımda telefon ekranı kararıyo yani sanki kulağımı götürmüşüm gibi oluyor.
whatsappta da öyle sesli dinleyemiyorum sesli mesajları...

Ekran filmini bir süre takmak zorundayım. O özelliği kapatmanın yolu varmı yani o ekran kulagımı götürsem bile kapanmasın ?

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar merhaba dün LG G4 Aldım ve kırılmaz cam taktırdım.

Kırılmaz cam üst hoparlörü kapatmıyor tam bitişiğinde ama örneğin arama yaptığımda telefon ekranı kararıyo yani sanki kulağımı götürmüşüm gibi oluyor.
whatsappta da öyle sesli dinleyemiyorum sesli mesajları...

Ekran filmini bir süre takmak zorundayım. O özelliği kapatmanın yolu varmı yani o ekran kulagımı götürsem bile kapanmasın ?

Merhaba arkadaşım. Başından beri burada yazıyoruz. Sensörü kapatan cam koruyucular o probleme sebep oluyor. Sensörü kapatmayan cam koruyucu kullanırsan sorunun düzelecektir.

g4 aldım oyun bile oynamadim telefon ayarlarini yaptım onda bile cok ısınıyor umarim bu kadar para veripde beni yari yolda birakmasin.

Ekran parlaklığı yüksek olduğunda ısınma yapıyor. Kaç dereceye kadar çıkıyor ölçtünüz mü ? Şu an piyasada özellikle yaz aylarının da gelmesiyle ısınmayan cihaz bulmak zor. Nedense Lollipop geldikten sonra bütün cihazlar ısınmaya başladı. Umarım güncellemelerle bunun önüne işlemci hızlarını düşürmeden geçerler. Bir hard reset atın ısınma devam ederse servisle görüşün.

Ahmt006

Asistan
Reaksiyon puanı
5

Dostum ekran koruyucusu hakkında bi gelişme var mı ? :)

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Güncelleme ile dokunma algılama,glance wiew ve knock on uyandırma problemine çözüm getirmiş gibi geldi(2 günlük deneyim ve LG G3 tempered ekran filmli).Bunlar dışında herhangi bir değişiklik gözlemlemedim.Bu arada ekran filmleriyle beraber ortaya çıkan sıkıntı ekranın hafif kavisli olmasından kaynaklanıyor bence.Çünkü kavisli ekrana düz imal edilmis bir film takınca (filmdeki esnemeden dolayı) cihaz çok çok hafif sapıtıyor (güncelleme ile düzeldi gibi görünüyor).Biraz saçma ama başka türlü bu olayı izah edecek sıkıntı bulamadım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Benim cihaz 4k video çekmek dışında aşırı derecede ısınmıyor diyebilirim.Hemde silikon kılıf var.Hatta bu okuduğun cümleye başlamadan multitasktan tam 35 uygulama kapattım (periskop bile vardı aralarında) ve cihaz buz gibi. mmrtylmz arkadaşın dediği gibi hard format atıp tekrar bir dene cihazını.Ben aldığım gün kutudan çıkardım hemen hard format atıp kullanmaya başladım ve cihaz bugüne kadar banamısın demedi.

Ahmt006

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Spigen ve verus Şefaf kılıf kullanan arkadaşlar bilgi verebilr mi ? Kalın mı, kaba duruyor mu ?

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Androidde karisik olan ne anlamiyom sanki root rom atiyonuz onlarda karisik deil normal tel gibi , geri tusundan kastini anlamadm altta var zaten.

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Resimlere bakiyim veya bir uygulamada önceki yere gecicem elle geri tuşunu ekrana getirip basiyorum yani iki iş yapmış oluyorum her seferinde alışamadım lgye
Kimisi sanal tuşlar ekranda kalır diye şikayet eder .Siz kayboluyor diye. Üretici bile şaşırır en sonunda. :D

ruyana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Androidde karisik olan ne anlamiyom sanki root rom atiyonuz onlarda karisik deil normal tel gibi , geri tusundan kastini anlamadm altta var zaten.
Altta yok arkadaşım ekrana elle cekiyorsun bu duruma acayip gıcık oldum ,ses tuşu kilit tuşu bunlara alismisim on gundur alisamadim

ruyana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kimisi sanal tuşlar ekranda kalır diye şikayet eder .Siz kayboluyor diye. Üretici bile şaşırır en sonunda. :D
Ya koysun tuşu basalim altta kocaman çerçeve neden var ben en çok ona takıldım çerçeve kalın tuş yok bari oraya bi zariflik kat çerçeveyi ince yap

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Altta yok arkadaşım ekrana elle cekiyorsun bu duruma acayip gıcık oldum ,ses tuşu kilit tuşu bunlara alismisim on gundur alisamadim
Tuşların kaybolacağı uygulamaları seçebiliyorsun biraz kurcala telefonu. Bazı uygulamaları değiştirebilirsin belki.

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Ya koysun tuşu basalim altta kocaman çerçeve neden var ben en çok ona takıldım çerçeve kalın tuş yok bari oraya bi zariflik kat çerçeveyi ince yap
Hemen mesaj atın LG'ye. Yaparlar belki.
Adamların bir tasarım anlayışı var. G2'den bu yana böyle. Değiştirmezler heralde. Fiziksel tuşları seven ne ladar çoksa sanal tuşları seven de çok. Keşke telefonu almadan önce daha iyi analiz etseydiniz.

ruyana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hemen mesaj atın LG'ye. Yaparlar belki.
Adamların bir tasarım anlayışı var. G2'den bu yana böyle. Değiştirmezler heralde. Fiziksel tuşları seven ne ladar çoksa sanal tuşları seven de çok. Keşke telefonu almadan önce daha iyi analiz etseydiniz.
Biliyorum bunu da alışirim sandım.ilk lg deneyimim

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Biliyorum bunu da alışirim sandım.ilk lg deneyimim

Menü alt tuşlarını hangi uygulamada sürükleyip açmak zorunda kalıyorsanız bunu kapatabilirsiniz.
Ayarlar - Ekran - Ana ekran dokunmatik tuşları - Menü dokunmatik tuşları gizle
kısmına girin ve tuşların hangi uygulamada gizlenmesini istemiyorsanız yanındaki onay işaretini kaldırın.Aynı şekilde gizlenmesini istediğinize de onay verebilirsiniz.Zamanla Sanal Tuşlara alışırsınız sıkıntı yapmayın.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Normal bu piyasada 10 liraya satılan incelerden kullanıyorum bu gün bitane taktırıyım dedim çok kaba çok kalın durdu, hangisini aldınız ?

Bende de aynı 10-20 liralık incelerden var.Kalınlık olarak idare eder.Daha incesi olacağını sanmıyorum.Bu arada spigenin şeffaf kılıfının sadece yan kısımları esnek (silikon) geri kalan arka kısımları sert (pvc) malzemeden.Ayrıca her ikiside benim kullandığım 15 liralık kılıftan biraz (mikro ölçüde) kalın.Muhtemelen senin kullandığın kılıftanda da kalındır.

yanpazar41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
3 Günde Lg g4 te yaşadığım tatlı sorunlar :)

- Ekrana çift tıkladığımızda tuş kilidi açılır ya hani. Telefon elimdeyken yani kapatıp açtığımda sıkıntı yok.
Ama telefonu bıraktım bi süre sonra tekrar elime alınca ekrana çok kez tıklamama rağmen açılmıyor.

"Dokunmatik sorunu var diyorlarda onla alakası yok çünkü tuş kilidini arkadan açıp kapattığımda çift tıklayarak tekrar tuş kilidini açabiliyorum."

-Bide "BAZEN" tuş kilidini açar açmaz hemen kapanıyor. Açıyorum yine kapanıyor 1 sn beklemeden. Yetişmek için aşağıdan bi uygulamayı kaydırarak açıyorum hızlıca öyle açık kalıyor. Bilmem anlatabildim mi :)

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
3 Günde Lg g4 te yaşadığım tatlı sorunlar :)

- Ekrana çift tıkladığımızda tuş kilidi açılır ya hani. Telefon elimdeyken yani kapatıp açtığımda sıkıntı yok.
Ama telefonu bıraktım bi süre sonra tekrar elime alınca ekrana çok kez tıklamama rağmen açılmıyor.

"Dokunmatik sorunu var diyorlarda onla alakası yok çünkü tuş kilidini arkadan açıp kapattığımda çift tıklayarak tekrar tuş kilidini açabiliyorum."

-Bide "BAZEN" tuş kilidini açar açmaz hemen kapanıyor. Açıyorum yine kapanıyor 1 sn beklemeden. Yetişmek için aşağıdan bi uygulamayı kaydırarak açıyorum hızlıca öyle açık kalıyor. Bilmem anlatabildim mi :)

Güncelleme denetlemesi yapın ve çıkan 180mblık güncellemeyi yükleyin.Söylediğiniz sorunların tamamı bu güncelleme ile giderildi.Yakında bir güncelleme daha gelecek ve güncelleme başlığında listenin başında aynen "Kalın ekran koruyucular ile çalışabilecek düzeyde hassasiyet iyileştirildi." yazılı olacak (PhoneArena).İnşAllah en yakın zamanda gelir ve tam manasında kullanabilirsin cihazını.