Lg g4 kamera ve çağrı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var bir türlü çözemedim,olayı anlatıyorum.

Benim telefonum lg g4 çift hat h818p ve 601 üstü seri yani anakartı sorunsuz diye biliyorum hatta 604 felan neyse bir gün 10 dakika boyunca 4k video çektim 5 dakikada kendisi kapandi uyari verdi tekrar 5 dakika video çektim her neyse buraya kadar sıkıntı yok ayni gece 5-6 tane video çektim kucuk kucuk. Sabah kalktığımda kamera açılmıyordu açmaya çalışınca birden durduruldu hatası alıyorum. 3 ay kullandım ilk defa o gün bu hatayı aldım. Telefonu sıfırladım gene olmadı. Bir sonraki gün sabah uyandığımda kamera açılıyordu? Garip değil mi. Neyse ben farklı ülkenin kdz dosyasını kurmuştum onu düzeltsem sorun hallolur diye düşündüm. Onu hallettim yine açılmadı kamera, sonra bir kaç kere açıldı sonra yine acilmamaya başladı kafasına göre takılıyor? Aynı durum arama yaparken de geçerli, mesela arama gelince çağrı durduruldu diyor arama ekranı gelmiyor. Ya da arama yapacakken arama ekranı gelmiyor çağrı durduruldu diyor ama arama yapıyor yani kulağıma goturunce telefondan arama sesi geliyor hatta konuşma da yapabiliyorum. Sorun yazılımsal mı donanimsal mı ben halaa anlamadım? Donanımsal olsa hiç açılmazdı yazılımsal olsa 2 defa sıfırladım ve farklı kdz denedim düzelmesi gerekmezmiydi? Son olarak ben android 6 kullanıyorum android 5i geri yüklesem mi diyorum siz ne dersiniz ? Ya da çözümü nedir ? Root felan halledebilir mi olayı?

Not bi çözüm bulamazsam servise gönderecem ama delta servis sizce sorunum hallolur mu ?

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
kdz ile çözülmeyecek yazılımsal sorun neredeyse yok. kalan ihtimalleri de normal kullanımda yapamazsın.
büyük ihtimal donanımsal bir sorun var. servise yollamanda fayda var