LG G4 Device ID hatası Root İçin Gerekli.

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Selam.

Arkadaşlar cihazı rootlamam gerekiyor, bootloader kilidini açmam gerekiyormuş. Minimal ADB and Fastboot uygulamasını indirip kurdum.

Sırasıyla komutları giriyorum:

adb reboot bootloader ( Bootloader ekranına gittim )

fastboot oem device-id ( komutunu girdikten sonra Device ID geldi 2 adet )

Şimdi sıkıntı burada başlıyor, device Id'yi lgnin sitesi kabul etmiyor.

İlk önce LG'nin sitesinden Developer hesabı aldım ve onaylattırdım, daha sonra aşağıya yazdığım yerde Page kısmına girdiğinizde mail, ımeı vs istiyor. onları dolduruyorum IMEI kabul ediyor.

Defalarca kontrol etmeme rağmen device ıd'yi kabul etmiyor. Birincisini deniyorum olmuyor ikincisini deniyorum olmuyor, ikisini aynı anda yazıyorum yine olmuyor, hepsini küçük yazıyorum yine olmuyor.

Not Fount Device ID hatası alıyorum. Device ID'mi kabul etmesi gerekiyor ki devamını yapabilmem için.

Haliyle BT kilidini kaldıramıyorum ve custom recovery, root işi suya düşüyor.

Buda istenilen şeyler:

How To Unlock LG G4 Bootloader

This is the official method recommended by LG. Before proceeding with the procedure below, please backup every important data you have in your smartphone in case something goes wrong.
Before following the guide below, make sure you have installed ADB drivers and enabled OEM unlock. You will need the drivers for the computer to recognize the phone and OEM unlock needs to be enabled so the phone can go in fastboot mode.

1. Go here, register and create a new account.
  2. You will receive a confirmation email. Tap the link to confirm your account.
  3. Head over to this page to unlock the bootloader of the LG G4.
  4. Select your phone with model number LGH815 and enter the IMEI number as well as your Device ID.
  5. You can check your IMEI number by going to Settings > About Phone.
  6. To find your Device ID, launch CMD and enter the following codes:
  7. adb reboot bootloader
  8. fastboot oem device-id
  9. You will get two lines of numbers. Copy them into a single line and enter them on the required fields on the unlock bootloader page.
  10. You will receive an email from LG with an attached file called unlock.bin.
  11. Open CMD again on the folder where unlock.bin file is located and enter this command:fastboot flash unlock unlock.bin
That is it. Your LG G4 will now have an unlocked bootloader and you can install a custom recovery and root the phone.

@memogoren @__kadıköyRAP__ Konu hakkında bilginiz varmı acaba?

Not: Benim cihaz LG-H815TR ama sitede Phone kısmında select your device diyor, LG H815'den başkası yok. Benim sonunda TR var bu yüzdenmi Device ID'yi kabul etmiyor?

Ama burada bootloader ekranı kilitli olduğu söyleniyor, benim modelde kilitli alttakiler doesn't work diyor:

LG G4 (all variants) Unlock and Root Discuss… | LG G4 | XDA Forums

Hiç yoktan benim ki çalışmıyor demiyor, o zaman olması lazım fakat NO to all diyor oda var yani.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Buda LG'nin yayınladığı bootloader kilidi kaldırma yöntemi: ::: LG Developer :::

Bu device ıd kabul etmediğinden dolayı lgden unlock.bin dosyası bana yollanmıyor mail adresime, haliyle anlatılanlara devam edemiyorum...

Şu xda G4 konusunun 36 sayfasınıda okudum:
http://forum.xda-developers.com/g4/general/discussion-unlock-root-situations-please-t3122752/page36

Bu lgnin yayınladığı yöntemden sonra yapabilmişler eğer yanlış anlamadıysam.

Reaksiyon puanı
2,146
uzak kaldım bi süredir bu işlere ben de, ama ikisini tek satıra kopyala diyor, çıkan satırları yanyana yazman gerek sanırım

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
@Vikings bende de not found model hatası veriyor şimdilik sadece global lgg4 açılıyor international variant yani direk sadece h815 olan model hem şimdilik boşverdim ben bu güncelleme aracı felan çıksın öyle atarım yoksa rootlu felan güncelleme felan da alamayız

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Boşver uğraşma , brick filan olur aman. :D

Benim her şeye karşı önlemim var, zamanında G2'yi buzlukta soğuttuğumu hatırlıyorum :D çok çektim dersimi aldım, bu işlere önlemsiz girmem.

Hem root yaparken Birck olma şansı az, olsada hard birck olmaz o yüzden romla hallederim np.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

@Vikings bende de not found model hatası veriyor şimdilik sadece global lgg4 açılıyor international variant yani direk sadece h815 olan model hem şimdilik boşverdim ben bu güncelleme aracı felan çıksın öyle atarım yoksa rootlu felan güncelleme felan da alamayız

Aynen öyle. Bakalım BL kilidini kaldırmadan root yöntemi çıkıcakmı? [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] Abi daha önce hiç BL'si olan cihazlarla uğraşmamıştım (P760 hariç :D) şey G4 için BL kilidi kaldırılmadan yani stock haliyle root çıkarmıdır? bu tarz şeyler mümkünmü? yoksa BL kilidinin kaldırılması şartmıdır? :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Banada bundan daha mantıklı bir sebep gelmemişti evet. Select Device kısmında H815 var, bizim H815TR olmasının bir amacı var zaten. Ayriyetten konuda H815 EU oluyordu, TR olanı Turkey diye geçiyor.

Sitede 815 soruyor mantıken kabul etmemesi normal :D 1 ay falan bekleyecem bakalım ne sonuçlar çıkıcak :) android bu çabuk rootlanır.

Reaksiyon puanı
2,146
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] bl kırmak şart değildir her zaman, benim z1c nin de önce bl kırmadan yolu yoktu sonra çıktı :)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
@Vikings bl kırmak şart değildir her zaman, benim z1c nin de önce bl kırmadan yolu yoktu sonra çıktı :)

Bildiğim kadarıyla kırdıktan sonra geri dönüş yok, garantide iptal oluyor haksızmıyım? peki durum böyle ise bl kırılmadan yöntem çıkıcaksa onu bekliyim en iyisi :D

Reaksiyon puanı
2,146
sony'de bl kırınca bazı özellikleri kullanılamaz oluyor ve geri dönüşü olmuyordu, lg bilmiyorum :)

Son mesajlar