promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
merhaba arkadaşlar,

bir sorunum var buradan yazsam cevap alabilirmiyim forumu baştan aşağı inceleme fırsatım olmadı yanlış bir yere yazdıysam affola,

sorunum şu, hediye olarak bir g3 geldi cihaz yurtdışından gelmiş pasaport bulamadıklarından imei atılmış bu yüzden cihaz internet ve şebeke sorunu yaşıyor cihazı orjinal imei sini geri almak için ne yapmalıyım ben pasaport buldum cihazi işleticem böyle işletebilirmiyim yoksa imei yi sıfırlatıp öyle mi işleteyim yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar,
pasaporta orjinal imei ile işlettir

torphedo1912

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar artık bana gına geldi.

LG G3'üm önceden çatlamıştı ve teknik servise götürmüştüm. Sağolsunlar baya bekletmişlerdi. Yeni telefona kavuştum aralık ayının ortalarıydı yanlış hatırlamıyorsam. Ve hiç şaşırmadım yine telefonumda çatlak var. Yani kafayı yemek üzereyim bu telefonu tekrar verip yine 2.5 hafta telefonsuz beklemek hiç ve hiç istemiyorum. Acaba istesem para iadesi yapılırmı Teknosa'dan satın aldım ama ilk teknik servis olayını Teknosa'ya götürmeden bizzat Vintek Elektroniğe giderek gerçekleştirdim

çatlak olduğuna eminmisin hocam? bende de sağ üst taraftaki remote ve mikrofon kısmına yakın biyerde var. çatlak bariz bi çatlak mı? çizik olmasın. benimki de çatlak gibi duruyo ama çizik heralde. yada bana öyle geliyo. onun için sordum. bu çatlak sorununu yazan başkaları da gördüm çünkü. neden çatlar acaba düşürdüğünüz için falan mı? ama çatlak yüzünden para iadesi yapcaklarını sanmam. bide model numarası falan ne acaba hangi sürüm?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lg Flash Tool dan sürekli sürüm değişiyorum mikrofonda çatlak var serviste sorun çıkar mı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaslar ben kımandayı calıstıramadım lg pb690v plazma tv var kumdayı ona uyhun sekilde calısmıyor ne yapmam gerekir

unpreventable

Asistan
Reaksiyon puanı
22
çatlak olduğuna eminmisin hocam? bende de sağ üst taraftaki remote ve mikrofon kısmına yakın biyerde var. çatlak bariz bi çatlak mı? çizik olmasın. benimki de çatlak gibi duruyo ama çizik heralde. yada bana öyle geliyo. onun için sordum. bu çatlak sorununu yazan başkaları da gördüm çünkü. neden çatlar acaba düşürdüğünüz için falan mı? ama çatlak yüzünden para iadesi yapcaklarını sanmam. bide model numarası falan ne acaba hangi sürüm?

Kardesim bnmkide ustten catladi tam kizilotesinin oldugu yerden once cizgi gibiydi sonra catlak buyudu ekrana kadar indi servise gonderdim ekrani ve kasayi degistiler sende ii bak catlaktir muhtemelen

MertAltunc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknik servise gidin sövün hocam 2. defa başıma geliyo para iadesi istiyorum falan belki para iadesi olmaz ama işinizi daha çabuk hallederler :)
Satın aldığım yerle görüşsem. Çünkü resmen ayıplı ürün yani hepimiz biliyoruz LG'nin bu kronik sorununu. Kasa ısı yüzünden çatlak veriyo hiç bir darbe almamasına rağmen.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Eminim 2. kez başıma geliyor. Kronik sorun hocam ısı yüksek olduğu zamanlarda yumurta çatlarmış gibi çatlak veriyo cihaz. ya alttaki mikrofon kısmından yada yukarda kızılötesinin ordan.

Bu arada cihaz 411K serisi.

torphedo1912

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardesim bnmkide ustten catladi tam kizilotesinin oldugu yerden once cizgi gibiydi sonra catlak buyudu ekrana kadar indi servise gonderdim ekrani ve kasayi degistiler sende ii bak catlaktir muhtemelen
yok hocam benimki çizik heralde tekrar baktım sadece ortadan geçen gümüş rengi kısımda var (32gb titan kullanıyorum) bu kızılötesinin 1 cm falan sağında. yani öyle görünüyo umarım öyledir. sendeki problem bariz çatlak şeklindeydi sanırım ben elimle sıkıştırarak daraltma yada açma gibi bi durum yok yani. buarada çatlak yüzünden ekranın da değişmesi de garipmiş :mellow:

torphedo1912

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Satın aldığım yerle görüşsem. Çünkü resmen ayıplı ürün yani hepimiz biliyoruz LG'nin bu kronik sorununu. Kasa ısı yüzünden çatlak veriyo hiç bir darbe almamasına rağmen.

Eminim 2. kez başıma geliyor. Kronik sorun hocam ısı yüksek olduğu zamanlarda yumurta çatlarmış gibi çatlak veriyo cihaz. ya alttaki mikrofon kısmından yada yukarda kızılötesinin ordan.

Bu arada cihaz 411K serisi.

evet aynı sorunu çok kişi yazmıştı forumlarda da okudum. benimki de 410K serisi bi sorun yok gibi. herkesde olmuyo bu sıkıntı aldığın yerle görüşmenin bi faydasını olcağını sanmam ama yine de bi şansını dene kardeş

c_nergy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar bu catlaktan kastiniz telefonun 4 kosesinde de bulunan ince belli belirsiz cizgiler degildir umarim. Ben o cizgiler butun g3lerde var diye biliyorum telefonunun koselerinde cok belirsiz cizgi olan var mi benden baska ? Metal kisimda bol isikli bir ortamda yakindan bakinca belli oluyor benimkiler.

Sadece metal serit uzerinde arka kapak kisminda ya da on ekranda olan bir cizgi degil hani metal kismi 4 koseden birlestirmisler gibi duruyor bende ama cok belirsiz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar merhaba. İki aydır 16 gb'lık modeli kullanıyorum. Şu an kullandığım sürüm 20f. İki sorun dışında telefon gerçekten kusursuz çalışmakta.

Birincisi soft menü tuşlarının rengini beyaz olarak seçiyorum fakat sms, chrome, twitter vb gibi uygulamalarda siyah oluyor.

İkincisi müzik çalar ve youtube'da bazı türkçe karakterler gözükmüyor. İ, ç gibi.

Kitkat'ta bu sorunlar yoktu, lollipop ile ortaya çıktılar. Hard reset ve pc suite'teki hataları gider olayını denedim işe yaramadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
c_nergy sağolasın kardeşim bende pc ye 5.0 güncellemesinden sonra bağlanamıyordum ama usb seçeneklerinden hallettim çok basitmiş. eyvallah

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Bugün Cyanogenmod 12 kurdum gerçekten stock rom dan kat kat daha hızlı ve stabil uygulamalar acayip hızlı açılıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
spigen slim armor mu yoksa mobilcaddedeki ultra süper koruma standlı kılıf mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,

LG G3 32 Gb. aldım 5 gün oldu. Galaxy S2 den geçtim çok memnunum. Ancak kilit ekranı duvar kağıdınıve rehber kişlisi resmini bir türlü değiştiremiyorum.

Creative

Kör Cerrah
Reaksiyon puanı
17,366
Merhaba arkadaşlar, Lolipop 5.0 yükledikten sonra Ana Ekran Dokunmatik tuşları Üçgen, Yuvarlak ve Kare olarak gelmemiştir. Sizin G3'lerde de böyle mi?
Samsung'a entegre mi sadece? Tam olarak anlayamadım.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Saf android cihazlara üçgen yuvarlak olarak gelir lg htc sony gibi sanal tuş kullanan firmalar yine kendi sanal tuşlarını kullanacaktır

Creative

Kör Cerrah
Reaksiyon puanı
17,366
Tühh olmayacak da desene.

unpreventable

Asistan
Reaksiyon puanı
22
yok hocam benimki çizik heralde tekrar baktım sadece ortadan geçen gümüş rengi kısımda var (32gb titan kullanıyorum) bu kızılötesinin 1 cm falan sağında. yani öyle görünüyo umarım öyledir. sendeki problem bariz çatlak şeklindeydi sanırım ben elimle sıkıştırarak daraltma yada açma gibi bi durum yok yani. buarada çatlak yüzünden ekranın da değişmesi de garipmiş :mellow:

Ekrana kadar indi catlak ilk basta sadece gumus kisimda vardi sonra ekranin ustune kadar yayilinca mecbur degistiler

Ekran gruntusu nasil aliyoruz 5.0 a gectikten snra home tusunda sadece google var seskisma power a basinca alamadim instagramda eskiden aliyodu

Birde arka kapagi cikarip cizigin oldugu yere bak catlaksa ordan belli olur bnmkinde koselerde var cizgi seklinde 4 kosedede

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Arkadaşlar bir şey soracağım. Belki soran olmuştur kusura bakmayın.

Şu T Action olayı 5.0 ile mi geldi yoksa bir ROM'un özelliği mi ?

MoonseroZe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ya bu w+ sildim ama kotu oldu ustte bildirimde mesaj atan kisinin mesaji gozukuyodu whatsapta yok sadce kisisinden mesaj diyor biri yardimci olabilirmi :(

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende lolipop yüklü ama şu son 2 gündür cihaz acaip yavaşladı bilgisi olan arkadaş varmı?