Laptopu Açılışında Wifi Sorunu

xnegative

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar

Asus marka 9 aylık bir laptopa sahibim. Win10 yüklü. Sorunum şu bilgisayarı açınca ilk olarak wifi göstergesi kırmızı çarpı oluyor ve hiçbir ağı görmüyor. Aradan biraz zaman geçince görüyor fakat ağa bağlanmıyor. Yani sarı ünlem çıkıyor. Ben bağlantıyı kes ve tekrar bağlan yaparak bağlamaya çalışıyorum. Ardından tekrar ağları görmüyor. Ardından tekrar ağları görüp sonunda bağlanıyor. Sorun wifide değil ben de wifide sanıyordum fakat telefonu modem olarak ayarlayınca da gördüm ki sorun aynı.

Tüm sürücüler güncel oysa. Sorun yazılımsal mı donanımsal mı anlamış değilim. Fikri olan veya çözüm önerisi olan yardımcı olabilir mi? Fiziksel bir sorun olsa ağa hiç bağlanmaz diye düşünüyorum sonuçta 2 3 dakikalık uğraşın ardından her seferinde bağlanıyor.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Sorun yazilimsalda donanimsalda olabilir hic etliye sutluye bulasma yolla servise testini yapip yollasinlar . simdi cihazi formatlasan belki sorun donanimsal oldugu icin sorun cozulmeyecek ustelik cihazdan ayni performansi alamayabilirsin o yuzden servise yollamani oneririm . eger ben vakit kaybedemem diyordanda bilgisayari recovery yapmani tavsiye ederim

xnegative

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sorun yazilimsalda donanimsalda olabilir hic etliye sutluye bulasma yolla servise testini yapip yollasinlar . simdi cihazi formatlasan belki sorun donanimsal oldugu icin sorun cozulmeyecek ustelik cihazdan ayni performansi alamayabilirsin o yuzden servise yollamani oneririm . eger ben vakit kaybedemem diyordanda bilgisayari recovery yapmani tavsiye ederim

malesef :( çünkü yurtdışından hediye olarak geldi. garanti kapsamında olduğunu sanmıyorum. servise yollasam ücret olarak ne kadar alırlar bilginiz var mı acaba?

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Evet yurtdisindan geldiyse garanti kapsamina dahil olmayacaktir.

Eger isletim sistemini sifirdan yuklerlerse 55 60 tl bir masraf cikacaktir .

Şayet donanimsal bir onarim yoluna yidilirse fiyat artabilir .

xnegative

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet yurtdisindan geldiyse garanti kapsamina dahil olmayacaktir.

Eger isletim sistemini sifirdan yuklerlerse 55 60 tl bir masraf cikacaktir .

Şayet donanimsal bir onarim yoluna yidilirse fiyat artabilir .
cevapların için teşekkür ederim ama buradan destek beklemek en iyisi bu problem için teknik servisle falan uğraşılmaz :)

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
sorun yazılımsal bununla ilgili binlerce konu var nasıl göremdin anlamıyorum

windows 10 aptal update sisteminden kaynaklanıyor.

windows 10 güncelleme sorun giderici var microsoft un sitesinde, bilgisayarın güncellemeleri almasını sağla,
ardından wifi driver'ını bir kez program ekle kaldırdan kaldır, aygıt yöneticisinden sağ tıklayarak sil de, yeniden başlat

sonra wifi driverını kur düzeliyor