Yardım Laptopa 2 monitör nasıl bağlanır?

Ugur4938

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar,

Mevcut olan laptopuma iki tane monitör bağlamak istiyorum. Laptopumun, 1xHDMI girişi ve Type-c bulunuyor lakin Displayport özelliği yok.

Acaba bunu çözen veya fikri olan var mı? Laptopuma iki monitörü nasıl bağlarım?

Laptopumun markası: Lenovo İdeapad 3 82KU00T7TX

EFI Shell

Rektör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,097
Merhaba arkadaşlar,

Mevcut olan laptopuma iki tane monitör bağlamak istiyorum. Laptopumun, 1xHDMI girişi ve Type-c bulunuyor lakin Displayport özelliği yok.

Acaba bunu çözen veya fikri olan var mı? Laptopuma iki monitörü nasıl bağlarım?

Laptopumun markası: Lenovo İdeapad 3 82KU00T7TX
HDMI Çoğaltıcı gibi bir şey var ise öyle olabilir. Bu arada ne yapacaksınız peki toplamda 3 monitör ile?

vigilantemre

Profesör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,856
HDMI çoğaltıcı olsa bile 2 monitöre de aynı görüntüyü verir büyük ihtimalle, ekran algılama kısmı ayrı ayrı görmez sanıyorum. Ama yazılım yardımıyla çalışan usb cihazlar varsa görüntüyü yazılım aracılığıyla USB üzerinden alıp HDMI'ya dönüştürebilir ve ikinci ekran olarak sisteme gösterebilir belki, ama öyle bir cihaz varsa bile hiç görmedim, biraz bakalım belki buluruz.

Ugur4938

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
HDMI Çoğaltıcı gibi bir şey var ise öyle olabilir. Bu arada ne yapacaksınız peki toplamda 3 monitör ile?
Merhaba cogunlukla kolaylik sagliyacagi icin oyun degil sadece is icin istiyorum hali hazirda 2 monitorum var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

HDMI çoğaltıcı olsa bile 2 monitöre de aynı görüntüyü verir büyük ihtimalle, ekran algılama kısmı ayrı ayrı görmez sanıyorum. Ama yazılım yardımıyla çalışan usb cihazlar varsa görüntüyü yazılım aracılığıyla USB üzerinden alıp HDMI'ya dönüştürebilir ve ikinci ekran olarak sisteme gösterebilir belki, ama öyle bir cihaz varsa bile hiç görmedim, biraz bakalım belki buluruz.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim type-c to hdmi denedim olmadi acaba USB 3.0 to hdmi ile calisir mi

vigilantemre

Profesör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,856
Merhaba cogunlukla kolaylik sagliyacagi icin oyun degil sadece is icin istiyorum hali hazirda 2 monitorum var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim type-c to hdmi denedim olmadi acaba USB 3.0 to hdmi ile calisir mi
Ben az önce bu linkteki ürüne baktım, yorumları da gayet iyi ( sadece birisi 1080p çözünürlükte görüntü gidip gelmesi olduğunu yazmış) ama sizin cihazınızda kesin çalışır mı bilmiyorum hocam, kesin bir şey söyleyip mağdur olmanızı istemem.