Laptop Sökmede Yardım

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Arkadaşlar aşağıda gördüğünüz gibi 2 tane kablo var ve onları çıkartmayı bilmiyorum, çekince gelmiyorlar. Laptopu tamamen söküyorum anakartı çıkarmak için ancak anakart gelmiyor sadece o kablolar kalıyor laptopda sanırım onlar tutuyor nasıl çıkarabilirim ?

batuhance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarınızın marka ve modelini internette aratarak tam bir söküm videosu bulabilirsiniz.

Örnek: HP G62 Teardown buradaki anahtar kelime teardown, kendi bilgisayarınız için aynı şekilde bir arama yapabilirsiniz

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
bu uçtan değil de diğer taraflarını çıkartsan ?
şu hddyi bir çıkar onun altına gidiyor bak muhtemelen kabloları sökmen için hddyi çıkartman gerek

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
bilgisayarınızın marka ve modelini internette aratarak tam bir söküm videosu bulabilirsiniz.

Örnek: HP G62 Teardown buradaki anahtar kelime teardown, kendi bilgisayarınız için aynı şekilde bir arama yapabilirsiniz

Çok aradım ama internette hep eski modeller için var bulamadım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu uçtan değil de diğer taraflarını çıkartsan ?
şu hddyi bir çıkar onun altına gidiyor bak muhtemelen kabloları sökmen için hddyi çıkartman gerek

Zaten bu işi yapmaya çalışırken hdd çıkık oluyor resmi çekerken öyle çektim. diğer taraftan denedim yine olmadı ama ben biraz kurcalıyacağım pis bilgisayarcıların eline düşmektense :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Siyah yerden tutup kendinize doğru çekerek çıkarabilirsiniz.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
şu yandaki vidalı şey neyse onu çıkar ondan sonra sökülcek büyük ihtimal

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
bakın kendi diz üstümü kendim söker takarım klavyenin üst kısmında plastik bir yüzey varsa o çıkartılır klavye altında ve o plastiğin altında da vidalar mevcut ayrıca dvd rom içinde de bir vida olmalı en azından bende var (=

Anti-Code

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Onları çıkartması kolay.Kablosundan asılmayın kısa kenarlarının altından ince düz tornavidalarla(altına girip) kaldırıp çıkarabilirsin.Belki biraz serttir ama çıkar.Takmasıda aynı şekilde kolay direk düz bastır zaten ters takamazsın.

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Tesekkürler onları çıkarttım ve pc yi tamamen soktum ama geri topladığımda pc yi açıyorum ekran boyke oluyo yardim edin lutfen :(
zyjyqu7y.jpg

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Arkadaşlar tamam çözdüm ekran kabloları sanırırım tam yerleşmemiş çıkarıp taktım düzeldi.