Soru laptop ram yükseltme

Bu konuyu okuyanlar

HorbyX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ASUS X515JF-EJ206t elimde böyle bir laptop var. Şu anda RAM'i 8 GB.

Ben ekstra RAM slotu var mı bilmiyorum. Eğer ekstra RAM slotu yoksa RAM'ini 16 GB'ta çıkarmak istiyorum, mümkün müdür? Eğer ekstra RAM slotu varsa 8 GB'lık RAM almak istiyorum, en uygun RAM hangisidir?
Cevaplarsanız sevinirim.

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
cpu z programı ile anakart modelini öğrenip internetten bakabilirsin. oradan ram türü ve hızı da gözükür, ona göre bütçene uygun bir ram modelini araştırırsın. 4+4 ise 8 gb alsan yeterli tek 8 ise 16 alman lazım. bunları yaptıktan sonra daha iyi cevaplar da gelecektir.

HorbyX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum anakartım intel core i5-1035G1. Ram ise yanlış anlamadıysam ek slot var fakat sanırım şu an bende olan ram sadece 8 gb ram türü ddr4 ram hızını çözemedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

cpu z programı ile anakart modelini öğrenip internetten bakabilirsin. oradan ram türü ve hızı da gözükür, ona göre
Mesaj otomatik birleştirildi:

dostum anakartım intel core i5-1035G1. Ram ise yanlış anlamadıysam ek slot var fakat sanırım şu an bende olan ram sadece 8 gb ram türü ddr4 ram hızını çözemedim

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Çıkarıp üstüne de bakabilirsin üstünde de yazar, garantisi bittiyse aç tabi bazı firmalar sıkıntı yapabiliyor

Son mesajlar