Laptop Masaüstün de GPU Kullanımı Zararlı mıdır?

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar 4 ay önce bir laptop aldım 2 ekran kartı var biri işlemcinin oluyor heralde biride normal 1050 olan bir arkadaş pc ye bağlanıp bazı ayarlar yaptı o günden bugüne öyle kullandım şimdi takıldı aklıma sormak istedim nvidia denetim masasından phsyx ayarlarında ekran kartı seçili bu hem masaüstünde hem oyunda hem programlarda falan 1050 yimi kullan demek sadece öyle ise yorulmazmı ekran kartı yorulmasını geçtim bozulma ısınma durumu olmazmı veya düşük şeylerde falan işlemciyi kullanıyorda yüksek şeylerdemi devreye giriyor bu durum bahsettiğim yer fotodaki yer.

Soracak olursanız donma vs varmı diye hayır memnunum. Tek merak ettiğim çabuk bozulma durumu vs olması yoksa şikayetçi değilim.

https://i.hizliresim.com/mJBQdR.jpg

Emirhann60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pek bilgim yom ama bilgilendireyim bildigim kadariyla bildigim kadariyla harici ekran kartini masaustunde ve internet tarayicilarinda intel hd graphic kullaniyor ki bu kesin bilgi oyle bir ayar varsa ki bildigim kadariyla yok surekli 1050 devreye girerse fazladan ısı olusur ve laptopu yorar ki buda yavaslamaya sebep olur

Reaksiyon puanı
16,118
şarjı daha hızlı biter onun dışında sakıncası yok ama tasarımından dolayı dahili gpu devrede gerekince gtx1060 devreye girer oyunda girer...
mJBQdR.jpg

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
%10'luk ekstra şarj harcaması harici pek etki edeceğini sanmıyorum... Ayrıca fazladan ısıya veya sürekli yavaşlamaya sebep olmaz. Soğutma sistemi buna göre dizayn edilmiştir...

İyi Forumlar...

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Tamamdır teşekkür ederim böyle kalsın ozaman extra soğutucuda var zaten iyi günler
--- Gönderi Güncellendi ---
şarjı daha hızlı biter onun dışında sakıncası yok ama tasarımından dolayı dahili gpu devrede gerekince gtx1060 devreye girer oyunda girer...
mJBQdR.jpg
Teşekkürler full sarja takılı zaten sıkıntı olmaz ozaman iyi günler

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
Merhaba arkadaşlar 4 ay önce bir laptop aldım 2 ekran kartı var biri işlemcinin oluyor heralde biride normal 1050 olan bir arkadaş pc ye bağlanıp bazı ayarlar yaptı o günden bugüne öyle kullandım şimdi takıldı aklıma sormak istedim nvidia denetim masasından phsyx ayarlarında ekran kartı seçili bu hem masaüstünde hem oyunda hem programlarda falan 1050 yimi kullan demek sadece öyle ise yorulmazmı ekran kartı yorulmasını geçtim bozulma ısınma durumu olmazmı veya düşük şeylerde falan işlemciyi kullanıyorda yüksek şeylerdemi devreye giriyor bu durum bahsettiğim yer fotodaki yer.

Soracak olursanız donma vs varmı diye hayır memnunum. Tek merak ettiğim çabuk bozulma durumu vs olması yoksa şikayetçi değilim.

https://i.hizliresim.com/mJBQdR.jpg
sadece performan için... batarya ile çalışırken harici ekran kartı daha çok güç tükettiğinden batarya süresi azalır ondan işlemcideki gpuyu kullandırtırlar...