Laptop Cok Isınıyor

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba Arkadaşlar
Sorunum Laptobun Cok Isınması Aslında Harddıskın bulundugu kısım cok ısınıyor nasıl sogutabılırım 1 kere harddısk cok ısındı dıe bozuldu cope attım yenı aldım sımdı 2. side sıcaklıktan ölmesin napmam gerekiyor

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Soğutucu kullanabilirsin. Onun dışında sık sık iç temizliği ve 6 ayda bir termal macun kontrolu yapabilirsin. Belli ki kronik bişeye benziyor yapabileceğin çok da bişey yok.

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Model : SAmsung NP350V5C
Laptop Sogutucusu Alsam Sorunu Çözermiyim Acaba
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu arada Kronik derken biraz acabilirmisin
Laptobun Icını Acabiliyorum Ama Korkuyorum Parcaları Bozarım Dıe 1 Hafta Once Tamırden Yenı Geldi Temizleyek Derken Anakartı çizmişiz :D

Bilgisayarcıya yaptırsam temızlık ısını sorun olmaz demi

Reaksiyon puanı
16,125
o modelin hepsinde olan sorun kronik oluyor hdd ısınıyorsa başka hdd yadassd koy servisten yeni geldiyse gerek yok temizliğe hdd için verebilir yada kendin tak.

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
yeni hdd yi taktım az ısınıyo hdd ama bozulmaz demi ya onceden boyle sorun yoktu :(

Reaksiyon puanı
16,125
eskisi ne marka,model di? onun kronik sorunu ısınma olabilir 1tb 7200rpm hdd'lerden bazılarının sorunu bu.

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Eskisinin Markasını Hatırlamıyorum Ama Eski Bi Markaydı Su Anda yeni harddisk cok ısınmıyor ama genede fan alsammı

Sistem Ozellikleri:

İşlemci: İntel i5 2.60 GhZ
Ram: 4 GB
Ekran: AMD Radeon HD 7670 1 GB
Islemci Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000 İşlemcinin Ekran Kartı Bozuk :D
Harddisk: Hitachi 250 GB

Bu Arada Bi Sorum Daha Olcak Benim işlemcinin Ekran KArtı Bozuk Formattan Sonra Ekran Kartının Driverini Kurunca Laptop Çöküyor İşlemcinin Ekranını Kurmasam Sorun Olurmu ? Bide Sadece AMD ekran kartını nası calıstırcam ıslemcınınkını devre dışı bırakmam gerekıyorda

Yeni HDD Cok Isınmıyor

Reaksiyon puanı
16,125
dahili gpunun cpu değişimi ile düzelir onu kurmasanda olur bişey yapmana gerek yok çalışıyorsa kurcalama.

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
İşlemci Süper Çalışıyo i5 işlemci sadece driverini Kurmucam

Yardımları Olan Tüm Herkese Teşşekür Ederim
Şimdi Format Atmaya Başlıcam Sorun Olursa Yazarım Gerçekten Yardım Eden Arkadaşlara Cok Teşekkkürler

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Beyler Yardim Edin Formatı Başarıyla atttım fakat formattan sonra sorunsuz calısıyodu ama sımdı acınca donuyo
altında sogutucuda var yardım edin

rasimtanu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Laptopların ısınmasını önlemek için onları halı, kilim, yorgan yastık yatak gibi içine pamukçukların ve tozların kaçabileceği ortamlara sokmayın. Fanın kıl tüy, tos ve tekstil atıklarıyla dolmasına engel olun. Eğer laptopunuzun içi dolduysa ve aşırı ısınıyorsa bir hava makinesiyle içindeki tozları süpürmeye çalışın. Laptopun vidalarını güzelce açın. Mümkünse youtube'dan o marka ile ilgili laptopun içi güvenle nasıl açılır videolarına bakın ona göre açarak içindeki birikintileri dikkatlice temizleyin. Isınma problemi hala yasıyorsanız servis yoları göründü demektir.

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Tamam Isınma YOk ama neden böyle oluyor şimdi ya format attım driverleri kurdum ama yeniden başladıktan sonra acılış cok yavas donma sorunları oluyor

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
laptopun orjinal cd sinden mi sürücüleri kurdun yoksa bir program yardımıyla mı? öncelikle orjinal sürücüleri internet sitesinden veya cdsinden kurmanı öneririm eğer öyle değilse (bazen başka sürücü programları hata verebiliyo) . sonra da ıqbit driver booster kullanmanı öneririm.

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Tamam Isınma Sorununun Nedeni Fanmış Fanı Çalışmıyor Laptobun Kabloları Kopmuş Yenisini Nerden Bulcam Acil Yardım

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
fanın kablolarını kendin bağlayabilirsin eğer yeteri kadar zarar görmemişse, biraz beceri ister sadece :) zaten 2 tanedir kablolar, hangisi kopmuş ise bağlayabilirsin. eğer farklı bir durum varsa resim çek kopyala buraya, öyle bir değerlendirme yapalım.

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Tamam Isınma Sorununun Nedeni Fanmış Fanı Çalışmıyor Laptobun Kabloları Kopmuş Yenisini Nerden Bulcam Acil Yardım
Yenisini bulmak oldukça sorun. Soğutma bloklarının yedek parçasını bulmak neredeyse imkansız. Üstte ki arkadaşın söylediği gibi el ile bağlamak daha iyi olacaktır. Eğer yapamıyorsanız bir elektronikçiye götürün ve kabloyu lehimletin. Çok masraflı olmayacaktır.

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
işte o zaman uzman işi olur seninkisi... ölü bilgisayar bulman gerekir, o da çok zor yani ... marka ve modelinden ölüsünü araştırabilirsen sahibinden den filan... parça niyetine söktürüp de alabilirsin.

Reaksiyon puanı
16,125
bakkal diye tabir edilen bilgisayarcılara bak onlar çok notebook katlederler onlarda olabilir.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
şişlide çok bilgisayar teknik servisi var, bakkal tipi :) ayrıca kadıköy yazıcıoğlu iş hanı ve tahtakalede doğubank üst katlarda bir sormak lazım... ben bi çay parasına soğutucu almıştım, cpu soğutucusu ...

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Laptobami
Almistin
Aga ben su anda istanbulda deilim canakkaledeyim artik

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
hayır pc ye almıştım... ama laptopa da ısı borusu yanında vermişti :) çıkma parça olarak :D

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben su snda laptopdayim hdd 32 islemci 50 derexe altina buz koyuyorum sjsjss

Acaba islemxi fani deilde direk guclu bir sogutucumu alsam
Buz derken yanlis anlamayin eriyenler deil derin dondurucudaki buz kaliplari :)

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
çanakkalede bir teknik servise göster belki o parça bulur getirtirir bir yerden... çünkü onlar nerde olacağını nasıl bulacaklarını daha iyi bilirler. biraz para isterler ama bilgisayarı çöpe atmaktan iyidir...

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Simdi fan bulamassam altina guclu hizli donen bi sogutucu alsam ?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
tecrübe etmen gerekir, sıcaklık gösteren güzel bir program ile . denemen gerekir

Reaksiyon puanı
16,125
duyanda Çanakkale mahrumiyet bölgesi sanar orda pc tamiri yapan amcalar bulursun onlarda fan olur alırsın takarsın yeni element icat etmene gerek yok oludu olucak uygun derinlikte tepsi ayarla notebook'u koy üzerine taşmıcak şekilde bitkisel yağ koy konala yağı ucuz olur yağı soğutursun buz kaseti ile...

EfsaneReisTR17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Evde bir fan buldum fotosunu aticam birde termal macun deiscem simdi laptobu actim bi baktim termal macun yapismis kaskati olmus