Laptop açılmıyor.

murattemel06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cs:go oynuyordum 120 fpsden bir anda 4-5 fpse düştü fan çok fazla ufurmeye basladi bende hemen kapattım şimdi ise laptop powera basıyorum 4-5 saniye yanıyor sonra sönüyor ve ne fan ne ekran hiç bir şey çalışmıyor ses yok laptopta yardım.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,971
Cs:go oynuyordum 120 fpsden bir anda 4-5 fpse düştü fan çok fazla ufurmeye basladi bende hemen kapattım şimdi ise laptop powera basıyorum 4-5 saniye yanıyor sonra sönüyor ve ne fan ne ekran hiç bir şey çalışmıyor ses yok laptopta yardım.
Yanık kokusu var mı ?

murattemel06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,971
Yok çıkartıp denedim yine ayni
En iyisi bir bilgisayarcı veya teknik servis ile görüşmeniz anakart yanmış olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptop sistem özellikleri ?

murattemel06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
En iyisi bir bilgisayarcı veya teknik servis ile görüşmeniz anakart yanmış olabilir.

Laptop sistem özellikleri ?
Intel i3 6100U 8 GB ram 4 GB Intel HD Graphics 520 2 GB Nvidia GeForce 940m di (ekran kartı emin değilim modeline

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,971
Intel i3 6100U 8 GB ram 4 GB Intel HD Graphics 520 2 GB Nvidia GeForce 940m di (ekran kartı emin değilim modeline
Cs Go kaldırıyor dediğim gibi En iyisi bir bilgisayarcı veya teknik servis ile görüşmelisiniz anakart yanmış olabilir.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,971
Anakart problemi olma ihtimali var. Ama siz öncelikle güç kablosunda sorun var mı yok mu ona bakın.

Laptobun üzerine birşey düştümü ? Yada laptop yere düştümü ?

Laptopunuz ilk bastığınız anda 2-3 saniyelik bir fan sesi olmalıdır. Eğer hiç fan sesi almıyorsanız cihazınız fan çalışmadığını düşünerek geri kapatır sistemi

Bataryasız iken anakart daha çabuk bozulur...

murattemel06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anakart problemi olma ihtimali var. Ama siz öncelikle güç kablosunda sorun var mı yok mu ona bakın.

Laptobun üzerine birşey düştümü ? Yada laptop yere düştümü ?

Laptopunuz ilk bastığınız anda 2-3 saniyelik bir fan sesi olmalıdır. Eğer hiç fan sesi almıyorsanız cihazınız fan çalışmadığını düşünerek geri kapatır sistemi

Bataryasız iken anakart daha çabuk bozulur...
Reis kapağını açıp Powera basıp fanı donduruyummu belki çalışır?

murattemel06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,971
Yok dusurmedim ve denedim açılmadı

Önceden şarj giriş yeri bozulmuştu aynı böyle yapıyordu sonra yaptırdık yine aynısı oldu :(
Anakart ozaman?

Yok dusurmedim ve denedim açılmadı

Önceden şarj giriş yeri bozulmuştu aynı böyle yapıyordu sonra yaptırdık yine aynısı oldu :(
En iyisi laptopu satın ve masaüstü bir pc alın anakart bozuksa yaptırmaya değmez

murattemel06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anakart ozaman?

En iyisi laptopu satın ve masaüstü bir pc alın anakart bozuksa yaptırmaya değmez
1 sene once elektrık gelıp gıtmıstı anakart yandı dedıler 280tl ye tamır ettıler ama anakart o zaman yandıgında hiç tepkime yoktu power bıle yanmıyordu ama şimdi power yanıyor kesin anakart mıdır yine sarj yeri bozulmuş olabilir mi ya da pc overclock yüzünden açılmıyor olabilir mi bios pili sıfırlama falan dıyorlar

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,971
1 sene once elektrık gelıp gıtmıstı anakart yandı dedıler 280tl ye tamır ettıler ama anakart o zaman yandıgında hiç tepkime yoktu power bıle yanmıyordu ama şimdi power yanıyor kesin anakart mıdır yine sarj yeri bozulmuş olabilir mi ya da pc overclock yüzünden açılmıyor olabilir mi bios pili sıfırlama falan dıyorlar
Olabilir

murattemel06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anakart yanmadı emınım sarjda tuttum batarya sarj oluyor ledi yandı eger anakart yansaydı ledler yanıyorsa demekki anakartta tetikleme var ledler çalışıyor

murattemel06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
tamam

batarya bulamadım şekilleri uymuyor

Son düzenleme:

554950

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,865
FPS birden düştü ise sıcaklıktan olabilir ve işlemci yanmış olabilir. Termal macun yenilemesi hiç yaptınız mı?

murattemel06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
FPS birden düştü ise sıcaklıktan olabilir ve işlemci yanmış olabilir. Termal macun yenilemesi hiç yaptınız mı?
pc servisten yeni geldi eger yaptılarsa onlar bilmiyorum

işlemcinin yandığını nasıl anlayabilirim yanık kokusu falan gelmedi ama içten bir şeyler olmuş olabilir