Kymetli ey

paleokastro

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Emir1907 nin sincap fıkrasını okudum da, seneler evvel şehirler arası yolculukta yan yana oturduğum bir ihtiyar amcanın anlattığı olayı hatırladım. paylaşayım dedim:

Yaşadığı dağ köyünden pazarın kurulduğu ilçe merkezine köy halkıyla birlikte minibüsle inerken yaşamış bu olayı. O zamanlar dağlara eşkiyalar hükmettiği için bu durumdan korkan köy halkı, paralarını ve kıymetli eşyalarını aralarından en yaşlı olan İzzet amcaya emanet ederlermiş. İhtiyar olduğu için onun üzerini aramayacaklarını umuyorlarmış sanırım.
Ancak o gün minibüsün yolunu kesen eşkiyalar herkesi arayıp sıra İzzet amca ya geldiğinde şu olay cereyan etmiş: (burdan sonrasını diyalog halinde yazsam daha iyi sanırım.)

-İhtiyar, kıymetli neyin varsa ver canını almayayım!
-Aman evladım benim gibi birinin nesi olur ki verip canını kurtarsın?
-Benim canımı sıkma dök ortaya neyin varsa!

Tabi köylünün yüreği ağzında bütün para ihtiyarın üzerinden çıkarsa ne onları ne de İzzet amcayı sağ bırakmayacaklar o kızgınlıkla. Ama İzzet amca yılların tecrübesi ile eşkiya reisini altetmiş. Hem de ne altetmek:

-Dedim ya evlat benim öyle pek para edecek birşeyim yok.

diyerek köylünün emanet ettiği paraları doldurup bacak arasına sarkıttığı keseyi avuçlamış:

-Bu yaşta tek sahip olduğum kıymetli şey bu var, ama o da sana yaramaz evlat.

emir1907

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hocam bu yaşanmış olamaz yaaa :D harbi olmuş mudur acaba yoksa bir köy efsanesi mi? :D acayip merak ettim şimdi. ama iyi koymuş lafı amcamız

se7en

Profesör
Reaksiyon puanı
1
:D :D izzet amcada ne amcaymis yaff :D

EzOhİsTaN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
zuhahahaha koptummmmmmmmmmmmmmmmmmmm amcam benm beaa eşkiyada kimmiş ;D ;D ;D ;D vız gelir tırıs gider :}

paleokastro

Doçent
Reaksiyon puanı
1
emir1907 dedi ki:
hocam bu yaşanmış olamaz yaaa :D harbi olmuş mudur acaba yoksa bir köy efsanesi mi? :D acayip merak ettim şimdi. ama iyi koymuş lafı amcamız

bilemiyorum, ama yolculuk boyunca öyle şeyler anlattı ki, her biri başlı başına hayat dersleriydi :)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,037
muhahah bravo amcaya :D

emir1907

Doçent
Reaksiyon puanı
0
paleokastro dedi ki:
emir1907 dedi ki:

bilemiyorum, ama yolculuk boyunca öyle şeyler anlattı ki, her biri başlı başına hayat dersleriydi :)
o zaman geri kalanları da anlat abi.. merak ettim şimdi amcanın sana anlattıklarını. paylaşımlarını bekliyoruz

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Amca Koca Eşkiyayı Dumur Etmiş

Sağ kalmış mı Acaba? :)

yengec

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Amca bu pkk eşkiyaların %99 guy sen Allahtan %1 lik olana denk gelmişsin:D