Kurtlar Vadisi ekranlara geri dönüyor

Reaksiyon puanı
10,327

1834522-EvlJsh.jpg

Türk televizyonlarının en uzun soluklu dizisi olan Kurtlar Vadisi ekranlara geri dönüyor. Dizinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz, dizinin ilk fragmanının Şubat ayında ekranlara geleceğini söyledi.

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden olan Kurtlar Vadisi'nin yakın zamanda ekranlara geri döneceğini açıklandıKurtlar Vadisi dizisinin Polat Alemdar'ı, oyuncu ve yapımcı Necati Şaşmaz, şubat ayında ekranlara gelecek "Kurtlar Vadisi Kaos"ta, Myanmar'dan da hikayelerin yer alacağını söyledi.

Şaşmaz, "Bir Hadis Bir Film Kısa Film Yarışması Ödül Töreni" için geldiği Konya'da, AA muhabirine, televizyonda 2003 yılında yayınlanmaya başlayan Kurtlar Vadisi dizisinin, 2018'de "Kurtlar Vadisi Kaos" olarak izleyicinin karşısına çıkacağını belirtti. Şaşmaz, "Dizimizin senaryosunu tamamladık. Şubat ayı gibi televizyonlarda yayınlanmaya başlayacak inşallah." dedi.

YAKIN ZAMANDA FRAGMANI YAYINLANACAK

İzleyicilerin, dizinin hangi kanalda yayınlanacağını merak ettiğini dile getiren Şaşmaz, "Yakın zamanda fragmanlarıyla, hangi kanalda yayınlanacağıyla gündeme geleceğiz." ifadelerini kullandı.

Süpürgesiz cadı

Profesör
Reaksiyon puanı
617
İlk sezon cok seviyordum ama sonraları izlemedim. Yeni sezon iyi olursa belki izlerim.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Bekliyoruz reyis her zaman izleriz.
Kanal muhtemelen TRT.

Reaksiyon puanı
10,327
İlk sezon cok seviyordum ama sonraları izlemedim. Yeni sezon iyi olursa belki izlerim.

Bayanlar için serttir biraz Belissima, pek izleyenini görmedim. Sadece 3 yıl evvel kanserden kaybettiğim sevgili eşimle izlerdik beraberce, başkaca da severek izleyen bayan hiç görmedim. :)

Reaksiyon puanı
16,118
Screenshot_2014-10-02-19-47-12.png

bunu çıkarttığından beri izlemiyordum ta ki son sezon son bölümü izledim...

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

evet ilk seri, Zafer Ergin gibi dev bir tiyatrocunun dizideki Mehmet Karahanlı rolü ile ölmesine kadar neredeyse konuların hepsi gerçek. Tarihler yer değiştiriyor olabilir. Zaten dizinin seyiri o kadar çok değişti ki, fikrimce izlenecek bir yanı kalmadı.

Dizide Süleyman Çakır'ın neden öldürüldüğü, dev tiyatro ekibi olan dizideki babalar rolündekilerin neden teker teker öldürüldüğü ile ilgili hiçbir açıklama yok... Zaten bundan sonra da izlemeyi bırakmıştım.

Saygılarımla

Süpürgesiz cadı

Profesör
Reaksiyon puanı
617
Merhaba,

evet ilk seri, Zafer Ergin gibi dev bir tiyatrocunun dizideki Mehmet Karahanlı rolü ile ölmesine kadar neredeyse konuların hepsi gerçek. Tarihler yer değiştiriyor olabilir. Zaten dizinin seyiri o kadar çok değişti ki, fikrimce izlenecek bir yanı kalmadı.

Dizide Süleyman Çakır'ın neden öldürüldüğü, dev tiyatro ekibi olan dizideki babalar rolündekilerin neden teker teker öldürüldüğü ile ilgili hiçbir açıklama yok... Zaten bundan sonra da izlemeyi bırakmıştım.

Saygılarımla
Konuyla alakalı bunu duymustum: kadrodaki oyuncular yani teker teker ölenler basrol kadar ücret istemişler ve verilmeyince ayrılmışlar diye duymuştum.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,444
Bayanlar için serttir biraz Belissima, pek izleyenini görmedim. Sadece 3 yıl evvel kanserden kaybettiğim sevgili eşimle izlerdik beraberce, başkaca da severek izleyen bayan hiç görmedim. :)

Allah Rahmet eylesin mekanı cennet olsun çok üzüldük durumunuza
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu arada o dizi eskisi gibi keyif vermiyor ya en önemli oyuncular çıktı diziden sonra izleyesim gelmiyor

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Konuyla alakalı bunu duymustum: kadrodaki oyuncular yani teker teker ölenler basrol kadar ücret istemişler ve verilmeyince ayrılmışlar diye duymuştum.

Zafer Ergin bu konuda kesin bir açıklama yapmadığını ve yapmayacağını da açıkladı. Aynı zamanda sorun para bile olsa, o dizide Zafer Ergin gibi bir ismin hak edebileceğini düşünüyorum.

Farklı bir programda Zafer Ergin'in bir açıklamasını dinlemiştim ve "Türkiye'de insanların bu gibi rollere çok fazla takılı kalıp, diziyi dizi gibi izlemekten çok gerçekle bağdaştırdığını ve gerçekleştirmeye çalıştıkları gibi sonu kötü durumların ortaya çıkmasından dolayı böyle bir karar aldım" diye açıklamıştı.

Saygılarımla

Süpürgesiz cadı

Profesör
Reaksiyon puanı
617
Zafer Ergin bu konuda kesin bir açıklama yapmadığını ve yapmayacağını da açıkladı. Aynı zamanda sorun para bile olsa, o dizide Zafer Ergin gibi bir ismin hak edebileceğini düşünüyorum.

Farklı bir programda Zafer Ergin'in bir açıklamasını dinlemiştim ve "Türkiye'de insanların bu gibi rollere çok fazla takılı kalıp, diziyi dizi gibi izlemekten çok gerçekle bağdaştırdığını ve gerçekleştirmeye çalıştıkları gibi sonu kötü durumların ortaya çıkmasından dolayı böyle bir karar aldım" diye açıklamıştı.

Saygılarımla
Ben bunu memati icin duymustum.

Reaksiyon puanı
10,327
Allah Rahmet eylesin mekanı cennet olsun çok üzüldük durumunuza
Bu arada o dizi eskisi gibi keyif vermiyor ya en önemli oyuncular çıktı diziden sonra izleyesim gelmiyor

Eyvallah kardeşim, teşekkür ederim.
Dizinin keyif vermemesi senaryo ekibinin diziden ayrılması, onun yerine hayalleri ve özellikle Türkçesi kıt bir ekibin getirilmesidir. Ekip derken biri de Cahit... Beykoz karakolunda sıradan bir polisken bir tanıdık tavassutuyla kadroya alınmış, sonra da senaryo yazmaya başlamış adam. Ondan çıkan senaryo da ancak bu kadar olmuş demek ki... Eski ekip ise Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz da adeta destan yazıyor adamlar. Bu arada eski ekip içinde danışman olarak yer alan önceleri Soner YALÇIN, sonra da Ömer Lütfi METE gibi bu sahada zirve olmuş adamların katkıları vardı. İşte onların elinden çıkan Kurtlar Vadisiydi unutulmayan, insanları uykusuz bırakan... E tabii iş bir Polis memuruna kalınca artık kimsenin ilgisini çekmez oldu.

Umarım Necati ŞAŞMAZ yetenekli, hayalleri ve Türkçesi çok iyi olan kaabiliyetli bir senaryo ekibi bulur, aksi halde aynı kadrodan çıkacak bir senaryo onlara çok büyük bir hayal kırıklığı yaşatabilir.

Reaksiyon puanı
10,327
en büyük hataları Osman Sınav'ı kaybetmeleri...

Osman SINAV ilk başlarda çalıştı, sonra ayrıldı. Ama ayrıldıktan sonra da çok uzun bir süre işi iyi götürdüler, Sınav'ın eksikliğini çok fazla kimse hissetmedi. Asıl önemli olan çok iyi bir Türkçeyle harika diyaloglar yazabilen ve bunu çok sağlam bir kurgu/konsept üzerine kurmasını bilen senarist ekibin olmamasıdır.

Reaksiyon puanı
10,327
herkes kadar Türkçe konuşuyorlar yeter...

Herkes kadar Türkçe yazan birini niye izleyim ki sevgili Konfi? Herkesten çok daha iyi Türkçe diyalog yazabilen biri olmalı ki izlensin. Önceki senarist ekibin yazdığı diyaloglardan adeta bir literatür oluştu. Tıpkı bir atasözü gibi dillere pelesenk olan nice sözler söylendi ki yıllarca konuşuldu bunlar hep. Peki Cahitin yazdığı senaryolarda sen hiç böyle bir söz duydunmu ki insanların diline düşmüş olsun?