Kulaklık Ses Sorunu

akmannnnnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bugün Philips - Stereo Kulaklık SHP1900/00 kulaklık aldım. Fakat sesi çok az çıkıyor. Benim Telin Kulaklığı bile daha çok ses çıkartıyor. Oyunda Gayet iyi ses alıyorum fakat Müzik dinlerken Video izlerken az ses geliyor. Bir ayar falan mı gerekiyor.Aldığım yere götürdüm fakat ses orda gayet iyi çıkıyor. Laptop'ıma takıyorum ondan da Gayet iyi ses çıkıyor. Bende Büyük bir hoparlör var Onu taktığımda Binayı oynatacak kadar ses çıkıyor. Ama onu çıkartıp kulaklığı taktığımda Çok az çıkıyor. Ses kartında bi problem olduğunu düşünmüyorum. PC de bi ayar yapılması gerekiyor sanırım. Yardım ederseniz sevinirim.

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Realtek HD Audio Yöneticilerinde Gürültü Denetleme var onu kapat yani İşaretli olması bide öle dene .

akmannnnnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bahsettiğiniz yere nasıl girebilirim. :S

akmannnnnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öyle Bir seçenek yok ki. Realtek değil sanırım. VİA Audio AC'97 Galiba. Realtek AC'97 de olabilir. :S

akmannnnnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ses Efekti ve Ses Aygıtları bölümü var bi orada girmedik yer bırakmadım yine aynı. Kafayı yicem. :S

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
biraz komik bi soru olcak ama, kulaklığın üzerinde volume çubuğu var mı, varsa ses ordan kısık olabilir..

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
SOUNDMAX die birşey varml ? onu bul onu karıştir bide :)

akmannnnnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biraz komik bi soru olcak ama, kulaklığın üzerinde volume çubuğu var mı, varsa ses ordan kısık olabilir..

Markasını Yazmıştım ama. :) Kulaklığın Üzerinde Ses ayarı yok. Dediğim gibi aynı şekil de Laptop'ıma Takıyorum ses Muhteşem çıkıyor. Fakat Laptoptan çıkartıp Masaüstüne taktığımda sesde Yarıdan fazla kısılma oluyor.

Soundmax ayarı yok sanırım.

Yardımlarınız için tesekkürler arkadaslar. :)

Sorunumu Çözebilecek kimse yok sanırım. :S

shiftdelete2000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar, benzer bir sorn bende yasadim, kulaklıktan ve spiker dan cok az ses geliyor, bazı filmlerde ise muzik fazla konuşmalar az geliyor(bazende tersi) bahsettiginiz bu sorunun çözümü aslında basit, Bu sorunun sebebi ses kartının ses kanallarının farklı olarak dengelenmesinden ve spiker/ kulaklıgin buna uyum saglayamamasından kaynaklanıyor. Çözüm için windowstaki ses özelliklerinden denge kısmına girelim ve oradaki sol sag dengesini Sol = 0 (sıfır) sag= 100 (yüz) , yada Sol = 100 (yüz) sag= 0 (sıfır) yapalım budurumda sorun cözülüyor. Tabii donanımınızda ve driverlarınızda başka sorun yoksa.
Selamlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaşlar bndede aynı sorun vardı kulaklığımdan ses geliyordu kulaklığın kablolarını çıkarttım önden kasanın arkasındaki kameranın yanındaki 3 deliğe aynı renklerde taktım ve ses geldii

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende aynı sorunları yaşıyorum tv,mp4,tel.,bil.,'a taktım ses çok kısık geliyor sorun kulaklıkta onu biliyorum ama sorunu nasıl çozebilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya snopy kulaklık aldım ama sony de amfim var amfiyle beraber olaraktan kulaklığı kullanmak istiyorum. nasıl yapabilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkaşlar kulaklık vb. ses aletinizi başka bilgisayara deneyebilirsiniz,olmassa ses artınızda bi sorun vardır,bu da olmassa,bilgisayarın ses yerinde bir srun vardır daha da olmuysa mefta olmuştur... yardımcı olduysam ne mutlu bana

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ben kulaklıktan ses gelıo ayrıca pcnın kendındende gelıo nasıl yapcaz yardımcı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok çok sağol benim problem düzeldi çözüm çok basit akla gelmiyo işte tekrar çok sağol

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eskiden bnmde böyle oluyodu yaptım oldu sonra öle bişe olduki senin dediğini yapıyorum düzelmiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
allah razı olsun çok basit bişeymiş ya valla çok sağol

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar samsung 300e laptop var elimde işletim sistemi windows 7 starter kulaklığı takıyorum ama ses kulaklıktan değilde bilgisayardan geliyo kulaklık bozuk olsa bilgisayardan gelmez kulaklıktanda gelmez zaten kulaklık bozuk değil arkadaşın bilgisayarında çalışıyo yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum çözmünü bilen varmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede war şuan ses kartımı yeniliyorum umarım olur :hammer:

Pcprofessor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows Xp Kullanıcıları İçin Kesin Çözümü Veriyorum

Kıymetinizi Bilin Size Yardımcı olabilmek İçin 2 Saattir Üye Olmaya Çalısıyorum :)

- Denetim masasına giriş Yapın. ( denetim masasında 10 tane giriş varsa sol yukardan klasik görünüme geçiş yap'a tıklayın)

-Ordan Ses Efekti Ve Aygıtlarını girin .

-Açılan pencereden Ses Efektini Seçin

-Ses Düzeni: Windows Varsayılan olarak Ayarlayın .

-Daha Sonra SES Sekmesine geçiş yapınız Aynı pencereden

-En Üstteki Ses Ayarına Tıklayıp Açılan Pencereden Ana Sesi Max. Yapın

-Daha Sonrada Kaydedip Çıkın Sorununuz Hala Devam Ediyorsa Başka Bi kulaklık Bakmanızı Tavsiye Ederim

İyi Forumlar ...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sağdaki ses(hoparlor işaretine tıkla ses düzeyine gel ses dengesine gel birtanesini 0 birinide 100 yap işlem tamamdır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu açıklama ( ses özelliklerinden denge kısmına girelim şeklindeki ) benim sorunumu çözdü. Teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Windows XP De bu sorunu Denetim Masası SES EFEKTİ VE SES ALANI yazılı yere tıklayıp AYGIT SES AYARLARI nı fullememiz yeterli olucaktır .. aynı sorun bendede çıktı bu şekilde yaptım ve düzeldi ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya bise sorcam ben smdi kulaklıgı taktım hiç bi konsma programında konusamıorm nasıl yapcam bunu allah rızası için biri bana yardım etsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
realtek hd radio ya gir Audio I/O YA GİR orda 2ch höperler felan var onu kulaklık yap daha fazla ses alırsın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım, aynı sorun bende de vardı, senin sayende düzeldi, tam 1 haftadır çözüm yollarını araştırıyordum, herkes çok farklı ve karışık şeyler yazıyordu, tabi benim de kafam karışmıştı ve artık ümidimi yitirmeye başlamıştım ama sen çok basit bir çözüm yolu söyledin ve tam 1 haftadır uğraştığım problemi senin sayende 1 dakikada hallettim, tekrar tekrar teşekkür ederim arkadaşım, sağol, varol, sağlıcakla kal, saygılar... :)