Korumalar çuval geçirip dövdü

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Antalyalı Ertuğrul Sağlam Başbakanlık korumalarının resmi aracında başına çuval geçilerek dövüldü. Sağlam'ın korumalar tarafından dövülme sebebi ise Başbakanı eleştirmek...

BİZİ ÜÇ KURUŞA MAHKUM ETTİNİZ

Taraf Gazetesi'nin haberine göre; Antalya turizm sektörü çalışanı Ertuğrul Sağlam, Başbakanı protesto ettiği için korumalar tarafından arabayla kaçırıldığını ve iki saat boyunca dövüldükten sonra tehdit edilerek bırakıldığını iddia etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 11 Mayıs'ta Antalya'ya yaptığı seyahat sırasında Başbakana, "65 yaşında emeklilik getirdiniz. Bizi üç kuruşa mahkum ettiniz" diye bağıran Ertuğrul Sağlam bir hafta 'iş göremez' raporu aldı.

SENİ ÖLDÜRÜP ATACAĞIZ

Sağlam yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Asgari ücretliyi perişan ettiniz" dememle birlikte etrafım korumalar tarafından çevrildi ve beni 06 VAC 07 plakalı araca bindirdiler. Göz bandı taktılar ve başına çuval geçirdiler. Antalya'yı bilmedikleri için kendi aralarında tehha bir yer bulmak için konuştular. Arabada 4 kişiydiler. Bu arada "senin yanına silah koyacağız, eroin koyacağız, öldürüp atacağız" şeklinde tehdit ediyorlar, bir yandan ağza alınmayacak şekilde sinkaflık küfür ediyorlardı.

ARABADA DAYAK

Yaklaşık 20 dakika sonra bir yere geldik. Arabada sürekli dövdüler. Dayak ve işkence yaklaşık yarım saat kadar sürdü. Daha sonra arabadan indirdiler. Dayak ve tehdit burada da devam etti. Bu sırada göz bağım açıldı. Bana "biz bu işlerle uğraşıyoruz. Zamanımız bol. Seni herhangi bir yerde görürsek tekrar alacağız" diye tehdit ederek orada bıraktılar ve arabayla gittiler. Arabanın plakasını bu sırada aldım." Sağlam ayrıca gördüğü takdirde söz konusu dört kişiyi teşhis edebileceğini de söyledi.

46 yaşındaki Sağlam, korumalar hakkında suç duyurusunda bulundu. Sağlam'ın belirttiği 06 VAC 07 plakalı araç halen Başbakanlık Koruma Amirliğince kulanılıyor.

Haklarında suç duyurusunda bulunulan korumaların birçok vukuatı olduğu ortaya çıktı:

KORUMALARIN VUKUATLARI

- Mersin'de Başbakan'ın 'ananı da al git' diye azarladığı çiftçi Kemal Öncel iki koruma tarafından bir araca bindirilip götürüldü. Öncel dövüldüğünü açıkladı. Rapor alıp savcılığa başvurdu. Sonra da şikayetini geri alması için Başbakan'ın yeğeni ve koruması Ali Erdoğan tarafından ziyaret edildiği basına yansıdı.

- 29 Ağustos 2005'te Erdoğan Üsküdar'daki evinden Atatürk Havalimanına giderken E-5 Karayolunun İncirli mevkiinde uyarılara rağmen şerit değiştirmeyen minibüs şoförü Ayhan Özgür korumalarca dövüldü.

- Ali Erdoğan ile üç arkadaşı, Söğüt'teki Ertuğrul Gazi'yu anma töreninde tribünün arkasında MHP'li gençlerle kavga etti. Taraflar birbirlerini yumrukladı.

- İspanya gezisi sırasında Başbakanlık korumaları kendilerini binaay almak istemeyen İspanyol güvenlik görevlileriyle kavga etti.

- Niğde gezisinde Başbakanı izleyen gazetecileri taşıyan minübüsü durduran bir koruma, araç şoförüne silah çekti.

- Emine Erdoğan'ın korumaları Levent'te önlerini kestikleri iki NTV muhabirine silah çekti.

- İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in ziyareti sırasında iki Başbakanın korumaları birbiriyle didişti. İki yıl önceki Mescid-i Aksa gezisi sırasında da İsrailli korulamarın yaptıklarına misilleme yaptı.

- Sauna çetesi olayında adı, verilen ifadelerden geçen Başbakanlık Koruma Amiri Rıdvan Çalıkuşu görevden alındı.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=140784

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Şaşırıyorum bu yazıyı yazanlara. Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarları gibi Avrupa maçlarında birbirini yuhalıyorlar. Neredeyse İsrail bizi bombalasın da başbakan ölsün diyecekler. Sonra ben merak ediyorum başına çuval geçirilen adama ayrıca göz bandı niye takılır, garipsedim.

erdem67tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnternet Haberin'de kaynağına baktınız mı bana göre TARAFLI TARAF gazetesi

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Bu haberin dogru olduguna inanıyorum adamı yerlerde surundururken fotografıda vardı gazetede ayrıca bugun turkiye de darbe-ergenekon çetesi hakkında en cesur haberleri bu gazetenin yaptığını ve kamuoyuna bırçok belge bu gazetenin sayesinde kavuşmuştur...Ben taraf gazetesinin objektif olduguna inanıyorum...

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Ne diyimki ne desem anlamıyor bazıları.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
yaw korumalar tartaklamış olabilir...
ama adam da abartmş...

hem i,ki saat kim kimi dövecek be... korumaların işi gücü yok iki saat bu adamı dövecekler... kendisinin reklamını yapan şahsiyetsizin teki işte...

paleokastro

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Elbruz46 dedi ki:
ama adam da abartmş...

hem i,ki saat kim kimi dövecek be... korumaların işi gücü yok iki saat bu adamı dövecekler... kendisinin reklamını yapan şahsiyetsizin teki işte...

bu kadar iftiradan sonra o korumalardan biri olsam, o adamı bulur, o dediklerini fazlası olup eksiği olmayacak şekilde tatbik ederdim. nasıl olsa yaptı dedi bi defa hiç değilse boşa gitmesin :mad:

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
paleokastro dedi ki:
Elbruz46 dedi ki:
ama adam da abartmş...

bu kadar iftiradan sonra o korumalardan biri olsam, o adamı bulur, o dediklerini fazlası olup eksiği olmayacak şekilde tatbik ederdim. nasıl olsa yaptı dedi bi defa hiç değilse boşa gitmesin :mad:
arkadaşlar çok iddalı konuşuyorsunuz allah kımseyi magdur etmesin derim ben.. düşünün birgün dogu perinçek v.b bir vatandaş başbakan olmuş ve sizde haklı haksız bir şekılde yuksek sesle bir tepkınızı ifade etmissiniz ve işi basbakanı korumak olan birileri bu işe ek olarak sizi arabasında dövme mesaisi eklemiş işte ozaman bunun haberini yapan gazeteki haberi yorumlarken sizede oh olmuş birileri çıkacaktır ama buna her iktidar dönemin de karşı çıkıp yanlış oldugunu söylemektir dogrusu.....

paleokastro

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Haklısın biraz sert oluyor bizim tepkimiz.
Ancak olayın bu kadar abartılmış olması ve de abartan yayın organının adının bile "provokasyon" diye avaz avaz bağırıyor olması gün gibi aşikar.
Her ne olursa olsun Türkiye'yi temsil eden bir mevkiyi karalamaya çalışmak ancak Türkiye'ye zarar verir, o mevkideki şahsa değil

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
korumalar eğer o adamı öldürecek olsalardı bunu yaparlardı... hiç şüpheniz olmasın...
bir tanıdığım...
Başbakanın miting alanına giden yollardan biri trafiğe kapatılmış...
bu fark etmemiş... motorsiklet ile o yola dalmış...
tabiii bütün yukarıdaki keskin nişancıların hedefi haline gelmiş tüm ekipler alarm haline geçmiş... hemen önüne geçip durdurmuşlar... bir yakınına haber vermişler biraz daha hızlı olup ileri gitseydi keskin nişancılar indireceklermiş... son anda kurtulmuş ve hiç bir şeyden haberi yok bir ton azar işitmiş hem yakınlarından hem polislerden...
burada söz konusu olan Tayyip Erdoğan değil... Orada söz konuslu OLan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı dır... korumaların görevi başbakanı hem fiziki hem de sözlü saldırılardan korumaktır... ne yani Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına birisi gelip düpedüz hakaret edecek... korumalar da kılını kıpırdatmayacak...
olacak şey mi bu?
korumalar bunu aldıktan sonra olay yerinden uzaklaştırırlar... eğer olay yerinden uzaklaştırılırken adam gibi durursa kimse ona bir şey yapmaz... ama korumalar da gerginler... stresli bir meslek yapıyorlar korumalar bu adamı götürürken adam korumalara düpedüz sayıp sövdüyse değil koruma insan olan herkes orada kendini kolay kolay tutamaz... iki darp iki tartaklama olduysa adam bunu abarta abarta şov yapacaktır... yaw bu adam kimki korumalar hala iddia ediyorum bunu kaale alıp iki saatlerini harcasınlar...
ayrı bir nokta...
Başbakan ın haberi var mı?
Başbakan mı dedi alın bunu götürün iki saat dövün diye? (velev ki oldu diyelim)
Yani Başbakan ın işi gücü korumalarını takip etmek değil mi... Koruma mı Başbakan ın koruması Başbakan mı korumaların bakıcısı? yani adamların derdi nerden olursa olsun Başbakan a AKP ye saldıralım da gerisi önemli değil... yaw biz burda üşenmeden tartışıyoruz... ama bu dayak yediğini iddia eden adamın ailesinden bir yada bir kaç kişi bu adam dayak yediği halde gidip yine AKP ye oy verecek... çünkü korumaların yaptığı bu şey ne Erdoğan'ı bağlar ne AKP yi...

Gerçi Savcı bu olayı duyduysa kapatma davasına şiddet delili olarak koyabilir çünkü iddianamenin şiddet ayağı yoktu... ve kapatılmaz ise sırf bu yüzden kapatılmayacaktı alın işte şiddet... savcıya gün doğdu... :D