Korsan Windows mu Orjinal mi ?

Baybars12345

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Merhaba, ben Korsan Windows 10 ile Orijinal Windows 10 un farklarını öğrenmek istiyorum. Lütfen farkları söyleyin sonra tercihinizi yapın.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,437
Merhaba, ben Korsan Windows 10 ile Orijinal Windows 10 un farklarını öğrenmek istiyorum. Lütfen farkları söyleyin sonra tercihinizi yapın.
Corsan windows işletim sisteminde hiçbir güncelleme desteği alamazsınız. Windows sürümü sabit kalacağından dolayı yeniliklerden faydalanmazsın. Orjinal yazılımda ise her türlü güncellemeyi yükleyebilirsin. Microsofttan teknik destekte alabilirsin.

Baybars12345

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Ne yapacağım ben ? Bende crack var

Baybars12345

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Ben bir yerde gördüm yazı şu
Ekran%20Alıntısı.PNG

Baybars12345

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Ürün anahtarı girince o uyarı penceresi kaybolur, arka plan da normale döner.
Yalnız yüklediğiniz işletim sistemi orjinal mi değil mi emin olun.

Bunun için komut istemini yönetici çalıştır sonra "slmgr /xpr" komutunu gir. gelen pencerede "Makine kalıcı olarak etkinleştirildi" yazıyorsa Windows orijinaldir ancak tarih veriyorsa orijinal değildir. Benimki orijinal değilmiş.
bandicam 2018-04-11 18-04-24-285.jpg

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bunun için komut istemini yönetici çalıştır sonra "slmgr /xpr" komutunu gir. gelen pencerede "Makine kalıcı olarak etkinleştirildi" yazıyorsa Windows orijinaldir ancak tarih veriyorsa orijinal değildir. Benimki orijinal değilmiş.
Ekli dosyayı görüntüle 38223
Aktivasyon ile ilgili ürün etkinleştirme bilgisini veriyor; orjinal mi değil mi bilgisini vermiyor.
Orjinal olup olmadığını .iso'nun sha1, md5 gibi parametrelerine bakarak, karşılaştırarak kontrol etmen lazım, bildiğim kadarıyla.
Yeni ürün satın almanı veya hangi Windows ürün anahtarın varsa, o sürümü kullanmaya devam etmeni önerebilirim.

Baybars12345

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Ben şu anda Windows 10 Pro kullanıyorum. Windows 10 Home veya Pro lisans gerektiriyormuş. Windows 10 Home Single Language'ye düşürsem etkinleşir mi ? :confused2:

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,437
Ben şu anda Windows 10 Pro kullanıyorum. Windows 10 Home veya Pro lisans gerektiriyormuş. Windows 10 Home Single Language'ye düşürsem etkinleşir mi ? :confused2:
Deneme sürümü kullanıyorsun galiba sen?
Crack olsa öyle bir uyarı almazsın.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Ben bunu şu videodan öğrendim
Windows kalıcı olarak etkinleştirilmemişse, geçerli lisans durumunun son kullanma tarihini göstermesi lazım.
slmgr -xpr komutu için bilgi: bkz.
Deneme imkanım yok ancak sanırım VL lisans tipi bir ürünü yüklediniz.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Corsan windows işletim sisteminde hiçbir güncelleme desteği alamazsınız. Windows sürümü sabit kalacağından dolayı yeniliklerden faydalanmazsın. Orjinal yazılımda ise her türlü güncellemeyi yükleyebilirsin. Microsofttan teknik destekte alabilirsin.

Alakası yok, mevcut Windows 10'da tüm güncellemeleri alabilir ve bunu direkt Windows Update üzerinden yapabilir. KMS gibi yazılımlar 180 günde bir yeni lisans anahtarı üretiyor ve aslında Windows'unuz orijinalden farksız olarak çalışıyor. Windows ISO dosyasını da Microsoft.com üzerinden en güncelini ücretsiz indirebilirsin.

Fark nerede peki? Birincisi etik ve yasal değil. İkincisi ise bu işlemi yapmak için kurduğunuz KMS vb. crack tarzı yazılımlar içerisinde zararlı yazılımlar bulunabilir. Bu bir risktir.

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Dini yönüm kuvvetli diyorsan orijinal kullan, yok değilse korsan :p arasındaki tek fark bu.

Reaksiyon puanı
2,146
Güncelleme yapılıyor. Microsoft'tan kaçınız teknik destek aldınız? Bir fark yok sadece inanç vicdan meselesi.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
"Orjinal olmayan güncelleme alamaz" "Orjinal olmayan da güncelleme alır" gibi kesin yargılar doğru değil arkadaşlar; sistemi editleyen/modifiye eden güncellemelere izin vermiş de olabilir, ya da belirli güncellemelere izin vermiş de olabilir veyayut sistemin güncellemeleri alması tamamen engellemiş de olabilir, bunu bilemeyiz; dolayısıyla bu durumun kesin tek bir yargısı olamaz.
Söz konusu işletim sistemi; yükleme kalıbının içine zararlı kod koyulmuş kötü amaçlı bir yazılım da olabilir veya tam tersi son güncellemeleri entegre edilmiş, temiz bir ürün de olabilir.
Her korsan ürün zararlı olmayacağı gibi her korsan ürün yararlı da değildir.
Ya da bu gibi şeylerle hiç uğraşmayın, Linux gibi özgür yazılımlara yönelin. : )

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
En iyisi orjinal. En azından kafan ağrımaz.

Baybars12345

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Tamam, ayrıca bir youtube videosunda gördüm başlığı "Orijinal Windows 10 Pro 20 Lira". burakzeytinci tarafından yüklendi ama şimdi satın alınamıyor maalesef :(