Korsan İndirenin İnterneti İptal!

murat250

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Kanun çıksa bile bizim hacker'larda boş durmaz. :D

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
irlanda cumhuriyetinde boyle bir durum olmustu. Eircom dediki benim insanlarin download ve upload larina mudahale etmem mumkun degil arada gizlilik anlasmasi var. cunki onlar ederlerse alternative 50 tane interten provider sirketi var ,. musterilerinin yarisindan fazlasi bir hafta icerisinde diger sirketlere gecer. dolayisiyla turkiyede de ayni. turk telekom 3-5 kisiyi ihbar etsin. veya 3-5 kisinin interneti kapatsin bakin basina neler geliyor. bir arkdas cok guzel aciklamaz. Yemez diye.

proghakan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kimse kapatamaz rahat olun:D ama para cezası gelebilir..

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
ttnet bizden aldığı ücretin 1/4ünü hollywood'a, 1/4ünü müyap'a bağışlasa bütün korsan indirimleri yasal ilan ederler, üstüne birde hediye verirlerdi.

dduygusal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
böyle bir ihtimal olucagını sanmıyorum 4.5milyon az degıl ve siyasi partilerden biri çıkıp derse boyle yasa olmaz iktidara gelirsem bu yasayı iptal ederim derse o siyasi parti lider olur oyüzden bununla ugrasıp kımse riske girmez

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
zaten bütün hata indirmeye teşvik eden siteler arkadaşlar farzedinki internette geziniyorsun önüne bir sayfa geliyor bedava film indir,bedava mp3 indir diye bir ton sayfa açılıyor kullanıcıyı onlar teşvik ediyor internet sayfaları bunları yasaklasa kim indirme yapabilir ki evvela bunları önlesinler ondan sonra kullanıcıyı uyarsınlar yoksa bu böyle sürüp gider yoksa dedikleri gibi bir anda o kadar adsl i iptal etme gibi bir lüksleri olamaz.

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
adama sorarlar, sınırsız internetin amacı ne o zaman diye.. ne yapacak mışız peki, maillerimize bakıp msnde mi durcak mışız ?

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Bu haber bir senedir ayda bir, bir çok haber-forum-teknoloji sitesinde veriliyor...
ve nedense çerçevesi de değişmeden...Bari yorum yazayım bu sefer:)

Kapatacaklar da ülkenin ürettiği dijital içeriği internettin neresinden alacağız?
Dünyada gidip cd-dvd alan kalmadı tek tek şarkı alıyor adam, itunes vs hesabından ölene kadar ulaşabiliyor...Bizde olusa ki olmaz,olamaz,verirsin parayı indirirsin sonra cdye çekip saklamak zorunda kalırsın:)))Adamların 1930da ürettiği film müzik halen satışta yada legal olarak ulaşılabilir...1970tarihli bir plaktan çekme bir sarkının mp3ünü kaçak indirdim,legali de yok...şimdi netim kapanacak mı yani?

neyi kapatıyorlar...bizde internet mi var...hizmet mi var...altyapı mı var...

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9
önce türkiyedeki insanların gelirlerini yükseltsinler vergileri düşürsünler ondan sonra orjinal diye bağırsınlar. bizim sanatçılarımız ağlıyor korsan müzik diye sanatçı dediğin kaset çıkartıp kaset satışlarından para yiyen değildir yaparsın kasedini kazanırsın konserlerden paranı... interneti iptal etmeye gelince bekliyorum ne olur iptal etsinler bekliyorum bunların inadına öyle bir yasa çıksın 24 saat downloada açarım bilgisayarımı

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
irlanda cumhuriyetinde boyle bir durum olmustu. Eircom dediki benim insanlarin download ve upload larina mudahale etmem mumkun degil arada gizlilik anlasmasi var. cunki onlar ederlerse alternative 50 tane interten provider sirketi var ,. musterilerinin yarisindan fazlasi bir hafta icerisinde diger sirketlere gecer. dolayisiyla turkiyede de ayni. turk telekom 3-5 kisiyi ihbar etsin. veya 3-5 kisinin interneti kapatsin bakin basina neler geliyor. bir arkdas cok guzel aciklamaz. Yemez diye.

Güzel yakalamışsın bak. Umarım TTNET tek tek herkesin interneti kapatır da mecburen de olsa millet kurtulur bu beladan.. :)

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
İnadına indirmeye devam ederim, kapatsınlar fark etmez başka servis sağlayıcıya geçerim.

Milletin internetini kapatırlarsa kaybeden biz değil, Türkiye olur. Cahil, teknolojiden yoksun bir kesim yetiştirirler. Aksine internetten korsan oyun, film indirmek yerine orijinalini satın alırsa insanlar büyük çoğunlukla ki yapımların çoğu yabancı yapım, ülkeden çok daha fazla para çıkışı olur. Buda ekonomi için iyi birşey değil.

Ayrıca nasıl telefon hatlarımızın bildiğim kadarıyla kimle konuştuk, ne gibi konuştuk bunların keyiflerince incelenmesi yasak değilse, aynı şekilde internet özgürlüğüde vardır. Hangi saatte ne yaptık, hangi sitelere giriyoruz, kiminle chatleşiyoruz bunları araştıramazlar.

Hepsini geçtim ktunnel, vtunnel gibi proxy kullanırsak hangi siteye girdiğimizi nasıl anlamayı planıyorlar ? Rapidshare, hotfile, netload gibi sitelere giren herkesin netini mi kapatacaklar :D

katironni

Asistan
Reaksiyon puanı
3
haberde müyapın korsan indireni gördüğünü yazıyor.peh güldürmesinler.müyapın öyle bir alt yapısı mı varki görecek.müyap bu altyapıyla anca sokakta korsan cd satıcılarını görür.ayrıca yurtdışındaki örnek kanunlara baktığımızda indirenden çok dağıtıcıların para cezası aldığını görüyoruz.yani sonuç olarak çoğu ülkede indiren değil yükleyen suçlu durumda.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
HaLen de duymaktayız : )

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
aynı uygulamayı birkaç ay önce başka bir ülke için uygulanacaktı. sonuç mu, buyrun:

internet servis sağlayıcısının bu alt yapıyı kurabilmesi için çok yüksek miktarda paraya ihtiyacı oluyormuş ve tabiki bunu kimse cebinden karşılamaz. doğal olarak demişler ki madem müzikçilere yardım ediyoruz, parayı onlar versin :) karşılaştırma yaptıklarında ise şöyle bir durum ortaya çıkmış, adamların sistem kurmak için verecekleri para korsandan kaybettikleri paradan çok çok daha fazla :D dolayısıyla sistem askıya alınmıştı :D internette korsanı engellemek imkansızdır kesinlikle :D

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Bilgisayarın özellikleri iyi olursa biz de indirmeyiz. Bilgisayardan çıkan sesi kaydeden yazılımla Gnçplay gibi sitelerden kayıt yaparız. Filmi de seyrederken ekran videosunu alırız. İndirenleri yakalıyorlar, seyredenleri değildir.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
şimdi giderler hergün gb'larca oyun film indiren birini uyarmazlar, kırık yılda bir bi mp3 indiren bir garibanı uyarmadan kapatırlar.

-EagLe-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ttnet zaten ömrümüzü çürüttü netin gelip gitmesinden attığı kazıklardan gönderdiği faturalardan. Hele yapsınlar bakalım 24 saat DL yapmaya bende varım.

@watchers çok doğru yaklaşmış. Sen gecede (en az) 40 milyar alacaksın. Sonra korsan korsan diye bağıracaksın. Geçiniz.

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
aynı uygulamayı birkaç ay önce başka bir ülke için uygulanacaktı. sonuç mu, buyrun:

internet servis sağlayıcısının bu alt yapıyı kurabilmesi için çok yüksek miktarda paraya ihtiyacı oluyormuş ve tabiki bunu kimse cebinden karşılamaz. doğal olarak demişler ki madem müzikçilere yardım ediyoruz, parayı onlar versin :) karşılaştırma yaptıklarında ise şöyle bir durum ortaya çıkmış, adamların sistem kurmak için verecekleri para korsandan kaybettikleri paradan çok çok daha fazla :D dolayısıyla sistem askıya alınmıştı :D internette korsanı engellemek imkansızdır kesinlikle :D

Katılıyorum sana =)

Bence albüm sahipleri satış hasılatının binde birinden fazlasını fakire fukaraya dağıtmalı. O zaman sorun kalmaz. =)

girnelix

Asistan
Reaksiyon puanı
3
oh bee çok güzel bağladınız konuyu rahatladım biraz.

fobyram

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kullanıcının suçu ne görüyo indiriyo oraya koymak suç değilde indirmekmi suç kapatsinlar o siteleri

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Orjinal kullanana da internet bedava olsun. Bir toplumda ceza olduğu kadar ödüllendirme de olmalı. Ceza kesmeyi bilenlere, ödül vermeyi de öğretmeli.

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Orjinal kullanana da internet bedava olsun. Bir toplumda ceza olduğu kadar ödüllendirme de olmalı. Ceza kesmeyi bilenlere, ödül vermeyi de öğretmeli.

katılıyorum insanların sadece kötü yapdıkları şeyle yargılarlar iyi bir şey yapınca ödül yerine zaten doğru olan o öyle düzen sağlanıyor derler ama bunu söylerken kendi çıkarlarını göze alırlar ve ezilen bizi görmezler ülkenin durumu sanki çok iyide orjinal ürün satın alıcaz yani öyle bir uygulama yapıcaksan ödül koyacaksın kardeşim yada maaşları yükselticeksin :angry:

Ert_Gun

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Abartılı bir yasa, nasıl durduracaklar acaba merak ediyorum. Bunu başarmaları mümkün değil ve akılcı da olmaz.

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
TTnet'in sonunu hazırlar bu uygulama :) Kotalı da indiriyorsa kotasını aşmaz. TTnet'in gelirleri azalır ve o hazin son :D

cynic

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Peh gülerim buna ,tr internet alemi çöker...