Korsan İndirene Adrese Mektup

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Biraz indirip arşiv yapayım o zaman, sistem uygulanana kadar :)

jr.Enter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
devlet korsan download yapanların peşine düşeceğine, korsan upload yapanların peşine düşse ya. hem o kadar download yap, hem de para cezası öde..

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
filmi netten izliyorum zaten..indirip pcyi doldurmaya ne gerek günümüzde zaten internetsiz ortam nerdeyse yok..illaki bulunur bir yerden..en kötü ihtimal telefonun neti kullanılır..filmi netten izlerim mp3 desen youtubeden playlist veya spotifyden çalma listesi..programlar desen windows laptobun orjinalinde var lisanslı ..office professional plus 2010 var okul hediye etmişti lisanslı..antivirüs desen kampanyalarla lisanslı..diğer kullandığım bütün programlar ücretsiz ..ücretli olanlar yasal lisanslı (kampanyaları devamlı takip ediyorum)..pcde lisanssız sadece 10-15 küsür oyun var onlarıda indirmedim arkadaşlardan aldım..sonuç olarak 3-5 oyunada göz dikeceklerse silerim alayını olur biter :Dözetle kafadan rahatız ;)

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
fransada millet kan ağlıyo . siz vaşşak geçiyorsunuz. . bize bişey olmaz biz türküz.bakacaz ne olacak. biz yürüdük "internetime dokunma" diye. yürümeyenler , oy verenler düşünsün.

kim ağlıyor yalan dolan.dünyadaki bütün ülkelerde korsan kullanımı artıyor.bana hikaye anlatmasınlar.bu yasaklar internet kullanıcılarını daha çok korsana iter başka bir işe yaramaz.
en çok korsan müzik indiren ülkeler.
617x518xtop10.png.pagespeed.ic.cjxha-46za.webp

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Gerçi bu Ttnet yüzünden kimsenin pek bir şey indirdiğini zannetmiyorum.

Dayıyor 56 k interneti.üstünü de birde akk.3-5 mb indirmek günleri alıyor.al sana dünyanın en iyi korsan indirme engelleyici sistemi.

Ttnet diyon adamlar biliyor bu işi.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Cd li usb li paylaşıriz rahatız artı filim sektörü hala şu steam mantığını kapma di gitti steam oyunlari ucuzdan veriyor hem kendi hem oyun firmaları kazanıyor humble bundle den beş dolara 10 tane oyun aldım filim sektörü eski sömürü kafası ile gitmeye devam ederse zor

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
bu işten en çok internet sağlayıcıları kaybeder... ben her ay ttnet'e 69 lira ödüyorum bu olay çıkarsa direk 1Mbps 2GB kotalıya geçer her ay 25,9 lira öder yoluma bakarım...

Oekry

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Olsada umrumda değil Linux live cd ile indiririm yada hiç uğraşmam direk sahte bi ip adresi vpn falan ayarlarım bişeyler ama zor yapamazlar gibime geliyor :lol:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada son 4 senede 3 TB korsan indirmişim ev harddiskten geçilmiyor ben bırakmam bu korsan olayını :devil:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Korsan kullanım Türkiyede Avrupa ülkelerine göre daha yaygın olabilir ve de önlem alınması gerekebilir. sanatçılara kalırsa, bir evde dinlenen müziği, diğer aile fertlerinin de dinleyebilmeleri için, önce kendi cd'lerini satın almalı. Ve hatta Bar ve diğer eğlence yerlerinde bile telif hakları ödenmeden kimsenin eseri çalınamamalı.

Ama bu olanlar, fikirleri halen (aslında uzun zamandır) taslak halinde olan bir yasa tasarısı için bu şekilde abartılı şeylerin yazılması, aslında henüz yeterince hayat tecrübeleri olmayan gençleri, devlete karşı kışkırtma çabalarından başka bir şey değil. Redhack olarak bilinen siyasi şantajcılara karşı son günlerde yapılan operasyonların intikamı gibi görünüyor bana. Fransa'da ise yasaklanan, torrent siteleri. Sitelere yasal olarak erişim engellenmiş. Haber kaynağı olayı tamamen saptırıyor.

emmolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
doğru değil ama net'i lupda korsana bulaşmayan tek birkişi bile olduğunu sanmıyorum.korsanı ne yaparlarsa yapsınlar bitirebileceklerinede inanmıyorum.millet liğ maçlarını bile ntten beleş izliyor.proğram müzik film haydi haydi indirirler.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Korsan kullanım Türkiyede Avrupa ülkelerine göre daha yaygın olabilir ve de önlem alınması gerekebilir. sanatçılara kalırsa, bir evde dinlenen müziği, diğer aile fertlerinin de dinleyebilmeleri için, önce kendi cd'lerini satın almalı. Ve hatta Bar ve diğer eğlence yerlerinde bile telif hakları ödenmeden kimsenin eseri çalınamamalı.

Ama bu olanlar, fikirleri halen (aslında uzun zamandır) taslak halinde olan bir yasa tasarısı için bu şekilde abartılı şeylerin yazılması, aslında henüz yeterince hayat tecrübeleri olmayan gençleri, devlete karşı kışkırtma çabalarından başka bir şey değil. Redhack olarak bilinen siyasi şantajcılara karşı son günlerde yapılan operasyonların intikamı gibi görünüyor bana. Fransa'da ise yasaklanan, torrent siteleri. Sitelere yasal olarak erişim engellenmiş. Haber kaynağı olayı tamamen saptırıyor.
Bazı Sdn okurları can dir taşı gediğine koyar.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
ISP'lerin takdirine kalmis. Asil ceza korsani kisisel amaclarla degil de ticari amaclarla kullananlara verilmeli.

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Proxy değiştiririm ^_^
Torrent i dahilmi bu arada?

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Konun devamında gelen haberi eklemeyi unutmuşum. Adamlar bizim bilgisayarlara trojen koymanın peşinde böyle bir geri zekalı düşünce yapısı olamaz. Bende diyorum ki yiyorsa benim pc ye koysunlar da görelim.

İnternetten müzik indirene kötü haber
Yasalaştığı takdirde, bundan böyle korsan müzik indirenlerin IP adresine ulaşılıp bilgisayarına korsan yazılım yüklenecek.

Uluslararası Antalya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Savaş Bozbel, tasarı halindeki Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun yasalaşması halinde internetten müzik indirenlerin IP (Internet Protocol) adreslerinin Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından akredite edilmiş yazılım vasıtasıyla tespit edileceğini belirterek, "Yani kanun koyucu sizin bilgisayarınıza casus yazılım gönderecek. Buna sistem müsaade edecek. Erişim sağlayanlar müsaade etmek zorunda kalacak" dedi.

Prof. Dr. Bozbel, yaptığı açıklamada, Fikir ve Sanat Eserleri Kanun Tasarısı ile ilgili çalışmaların "kapalı kapılar ardında" yürütüldüğünü, Telif Hakları Genel Müdürlüğüne taslakla ilgili bilgi almak üzere yazı yazmalarına rağmen sonuç alamadıklarını söyledi.

'ÖNCE UYARI GÖNDERİLECEK'
Tasarı halindeki kanunun, internet üzerinden illegal olarak müzik parçası indirmek isteyenler için farklı düzenlemeler getirdiğine işaret eden Bozbel, "İzinsiz müzik parçası indirirseniz bu durum internet servis sağlayıcıları tarafından tespit edilecek. İlk önce size uyarı gönderilecek. Buna devam ederseniz 73/A maddesi hükmüne göre kişisel bilgilerinize, IP adresinize ulaşıp, sizin neler indirdiğiniz, hangi sayfaları ziyaret ettiğinize bakılabilecek" dedi.

Bozbel, kanunun 73/B maddesinin ise internet ortamında noktadan noktaya ağlar vasıtasıyla gerçekleşen umuma iletim hakkı ihlallerinde cezaları düzenlediğini belirterek, şöyle konuştu: "Bir siteden programlar vasıtasıyla bir müzik parçası veya film indirdiğinizde, buradaki hükümle karşı karşıyasınız. Diyor ki bu hüküm, 'Hak sahibinden izin alınmaksızın noktadan noktaya ağlar üzerinden eserleri umuma ileten bireysel internet kullanıcılarının IP adresleri, telif birliklerince Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından akredite edilmiş yazılım vasıtasıyla tespit edilir. Burası çok tehlikeli. Bu ne demek biliyor musunuz? Yani kanun koyucu sizin bilgisayarınıza casus yazılım gönderecek. Buna sistem müsaade edecek. Erişim sağlayanlar müsaade etmek zorunda kalacaklar. Siz güvenli şekilde internette sörf yaptığınızı sanırken bu yazılım sayesinde bilgisayarda hangi işlemleri yaptığınız ve hangi hak ihlallerinde bulunduğunuz tespit edilecek. Ardından bu casus yazılım akredite olacak, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından da bu yazılım onaylanacak."

'KİŞİLİK HAKLARI İHLALİ'
Prof. Dr. Bozbel, taslak metnin yasalaşması halinde yazılımın kişilerin bilgisayarlarına izinsiz yüklenmesinin, "kişilik haklarının ihlali" anlamına geleceğinin altını çizdi.

Bazı davalarda gerekli olan telefon dinlemesi için bile bir takım belgeler vasıtasıyla hakimden izin alındığına işaret eden Bozbel, "Telefonun dinlenmesi, şeklen de olsa hukuki bir takım süreçlerden geçtikten sonra olur. Hakim kararıyla yapılır bu iş ama bu tasarı yasalaşırsa Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından akredite edilmiş casus yazılım bilgisayara yüklenecek ve yazılım sayesinde casusluk rahatlıkla yapılabilecek. Bu, başka amaçlarla da kullanılabilir" diye konuştu.

İnternete bağlanan her bilgisayara servis sağlayıcısı tarafından verilen IP adresinin de kişisel veri olduğunu vurgulayan Bozbel, bu adres sayesinde kişinin hangi saatte hangi siteleri ziyaret ettiğinin bilinebildiğini anlattı.

Sadece IP adresinin kime ait olduğunun tespitine yönelik işlemlerin bile hakim kararıyla yapılması gerektiğini belirten Bozbel, "Bu bir kişisel veriyse bunun savcılık kararıyla yapılması mümkün olmasa gerek. Hakim kararı gerekir aslında. Şu anda taslak halinde olan bir Kişisel Verilerin Korunması Kanunu var. O da maalesef gündemin yoğunluğu yüzünden bir türlü parlamentoda kanunlaşamadı" diye konuştu.

Bozbel, Avrupa Adalet Divanı'nın bir kararının gerekçesinde de IP adresinin kişisel veri olduğu sonucuna varıldığını sözlerine ekledi.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25481791

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sen Oyna !

Hayatın boyunca hiç korsan windows kullanmadın zaten dimi oyun da oynamadın office hiç kullanmadın zaten :)

Korsana Hayır Hacı
Hiç kunlanmadım mac kunlanıyorum (zengin değilim para biriktirdim ve indirimden aldım) oyun gameminer ile bedava 30 oyunum oldu hepsi steam için, office ve photoshop mac ile hediye geldi. Microsoft office'in bedava web sürümü var http://office.microsoft.com/en-us/web-apps/?siteID=9e1vMmumXG0-o7ZdbB2FxY5j1DI2D.hkCg

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hiç kunlanmadım mac kunlanıyorum (zengin değilim para biriktirdim ve indirimden aldım) oyun gameminer ile bedava 30 oyunum oldu hepsi steam için, office ve photoshop mac ile hediye geldi. Microsoft office'in bedava web sürümü var http://office.microsoft.com/en-us/web-apps/?siteID=9e1vMmumXG0-o7ZdbB2FxY5j1DI2D.hkCg

http://forum.shiftdelete.net/tavsiy...rent-gundemi-neler-oluyor-42.html#post3086272

Just Dance 2014 PAL Wii-WiiERD

Zaten Torrent Gündemini de zevk olsun diye takip ediyorsun değil mi ?

:) :) Dostum Kimseyi Kandırmana Gerek Yok. Emin Ol Başına Da Bir Şey Gelmez.

Olur Böyle Şeyler :) Korsan İçin Sözde :) Bizi İzleyen Ekip Bile Korsana Bulaşmıştır.

Abi birazdaha baktım da sen korsan işinde uzmanmışsn beya :) kalkıyorsun birde burda bize yok şöyle yok böyle yapmayın lütfen komik oluyor :)

Filmler konusunda tavsiyelerin çok işime yarayacak :)

http://forum.shiftdelete.net/tavsiye-ettiginiz-siteler/338007-yify-torrents.html#post3053643

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ubuntu, LibreOffice ve free to play oyna

İhbar ediyorsun ilgilenmiyorlar bile :D

Sen oyna haci biz geliyoruz . Mantiga bak zaten sirketler orjinal kullaniyor . Ben kendim evimde istedigimi yaparim o kimseyi baglamaz is dagitima gecerse is farklilasir. Ticari amacla sirketler kullanmadikca programcinin isini engelleyen bir durum yok.

Yada her cod fifa her neyse cra.ck ile single oynayabiyor zaten multiplayere merakli olan basar para verir . Seni ilgilendirmez devleti ilgilendirmez kimseyi ilgilendirmez

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
http://forum.shiftdelete.net/tavsiy...rent-gundemi-neler-oluyor-42.html#post3086272

Zaten Torrent Gündemini de zevk olsun diye takip ediyorsun değil mi ?

:) :) Dostum Kimseyi Kandırmana Gerek Yok. Emin Ol Başına Da Bir Şey Gelmez.

Olur Böyle Şeyler :) Korsan İçin Sözde :) Bizi İzleyen Ekip Bile Korsana Bulaşmıştır.

Abi birazdaha baktım da sen korsan işinde uzmanmışsn beya :) kalkıyorsun birde burda bize yok şöyle yok böyle yapmayın lütfen komik oluyor :)

Filmler konusunda tavsiyelerin çok işime yarayacak :)

http://forum.shiftdelete.net/tavsiye-ettiginiz-siteler/338007-yify-torrents.html#post3053643
adam yakalamış :)

Sen oyna haci biz geliyoruz . Mantiga bak zaten sirketler orjinal kullaniyor . Ben kendim evimde istedigimi yaparim o kimseyi baglamaz is dagitima gecerse is farklilasir. Ticari amacla sirketler kullanmadikca programcinin isini engelleyen bir durum yok.

Yada her cod fifa her neyse cra.ck ile single oynayabiyor zaten multiplayere merakli olan basar para verir . Seni ilgilendirmez devleti ilgilendirmez kimseyi ilgilendirmez
öyle birşey mi var evdede suçtur ticaridede

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Puhahaha, güldürmesinler adamı. Bizi bulacaklarda bunlar hikaye. Önce onlar bunları yayınlayan siteleri kapatmakla başlasınlar, ortalık warez sitelerinden geçilmiyor.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION] Paylaştığın haber gerçekleşirse sanırım kullanıcılar vpn sunucularına yönelecek :) Haksız mıyım? Gerçi vpn sunucu kullanmak bu haberde ki duruma kesin çözüm olur mu bilmiyorum derinlemesine teknik bilgim yok ama kabaca bilgilerim ışığında bunu tahmin ediyorum.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
@REDFOKS Paylaştığın haber gerçekleşirse sanırım kullanıcılar vpn sunucularına yönelecek :) Haksız mıyım? Gerçi vpn sunucu kullanmak bu haberde ki duruma kesin çözüm olur mu bilmiyorum derinlemesine teknik bilgim yok ama kabaca bilgilerim ışığında bunu tahmin ediyorum.

Trojen falan koyarlarsa vpn falan fayda etmez. Yasa koyucu ve uygulayıcı için trojen olayı çok büyük bir çelişkidir.

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Madem trojan koyacaklar hapisteki hackerları da çıkarsınlar