Kolonya ikram eden Murat Övüç'e polisler "iğrençsin" dedi

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Sosyal medya fenomeni Murat Övüç sürekli yaptığı yardımları Instagram hesabından paylaşıyordu. Esenyurt polis merkezine de kolonya götüren Murat Övüç'e polisler "iğrençsin" demiş :(
Screenshot_20200427-184016_Instagram.jpg

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Şu adamın yaptığı yardımların %1 ini yapmayan insanlar gelip bu adamı tipinden yargılamasınlar adam yinede saygılı o ordaki emniyet güçlerinin ayıbı

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,678
ben olsam bırakmazdım çıkar giderdim adam cidden iyi kalpliymiş

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Şu adamın yaptığı yardımların %1 ini yapmayan insanlar gelip bu adamı tipinden yargılamasınlar adam yinede saygılı o ordaki emniyet güçlerinin ayıbı
Olsun ben polislerimizi çok seviyorum diyor yine de :( üzüldüm adama ya haketmiyor bu tavırları

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
herkesin karakteri farklı. kimilerininse hiç yok. bunlara iyilik falan yapmayacaksın. kesin iğrenç diyen de kolonyaya hemen dalmıştır.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Ondan kolonya isteyen olmuş mu ? Bilmeden karalama yapılmamalı. İğrençsin dediklerine dair şahiti var mı ?
Adam iyi niyetli bir şekilde yardım ediyor bunu da her zaman paylaşıyor şimdi niye böyle bir şey desin ki bir ikram veya yardım yapılması için de istek karşılığı olması gerekmiyor ben böyle düşünüyorum

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
yardım istek üzerine mi yapılır?
Adam iyi niyetli bir şekilde yardım ediyor bunu da her zaman paylaşıyor şimdi niye böyle bir şey desin ki bir ikram veya yardım yapılması için de istek karşılığı olması gerekmiyor ben böyle düşünüyorum
Emniyet Güçleri Devlete bağlı bir birim kolonya ihtiyacı olsa devlet karşılar ona mı kalmış polise yardım etmek ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ondan kolonya isteyen olmuş mu ? Bilmeden karalama yapılmamalı. İğrençsin dediklerine dair şahiti var mı ?
Eğer Kolonya'yı polislere verirken video'ya alıyorsa ve sırf beğeni almak takipçi kasmak için değişik değişik konuştuysa polislerde o sinirle ters cevap vermiş olabilir. ( Eğer öyle ise ben de polislere hak veririm )

Ama yok alelade gidip kolonya ikram ediyorsa kısmen haklı olabilir. ( O bile alakasız 5-6 bin TL maaş alan polis senin kolonyanamı kaldık diye tripte atabilir. İnsanlara zorla yardım yapmaya çalışmakta ne bileyim. )

Not: İnsanların iyilik yapması yardımlaşması paylaşması çok güzel şeyler ama bunları video a almak göstermek milletin gözüne sokmaya çalışmak bence yanlış hareketler.

Reaksiyon puanı
10,325
Bu işin arka planında başka bişey olmalı. Ben polisimizin kendilerine kolonya ya da herhangi başka birşey ikram eden bir insana "İğrençsin" diye hakaret edeceklerine katiyetle ihtimal vermiyorum.

Ben bu çocuğun bir ve ya iki hafta önce bazı kesimleri hedef alan bir hakaret videosunu gördüğümü hatırlıyorum. polis hangi saikle buna ne demiştir onu da umarım yakında öğreniriz.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Çok saçma düşünüyorsun
Saçma düşünmüyorum asıl sen saçma düşünüyorsun bana orada bulunan polislerden birinin iğrençsin dediğini kanıtla.Resmen karalama çalışması durup dururken polis kimseyi aşağılamaz fenomen olacağım diye saçma sapan hallere girişen bir kendini bilmez insan örneği.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Eğer Kolonya'yı polislere verirken video'ya alıyorsa ve sırf beğeni almak takipçi kasmak için değişik değişik konuştuysa polislerde o sinirle ters cevap vermiş olabilir. ( Eğer öyle ise ben de polislere hak veririm )

Ama yok alelade gidip kolonya ikram ediyorsa kısmen haklı olabilir. ( O bile alakasız 5-6 bin TL maaş alan polis senin kolonyanamı kaldık diye tripte atabilir. İnsanlara zorla yardım yapmaya çalışmakta ne bileyim. )

Not: İnsanların iyilik yapması yardımlaşması paylaşması çok güzel şeyler ama bunları video a almak göstermek milletin gözüne sokmaya çalışmak bence yanlış hareketler.
İkram ederken video çekmiyor

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Saçma düşünmüyorum asıl sen saçma düşünüyorsun bana orada bulunan polislerden birinin iğrençsin dediğini kanıtla.Resmen karalama çalışması durup dururken polis kimseyi aşağılamaz fenomen olacağım diye saçma sapan hallere girişen bir kendini bilmez insan örneği.
Polisleri niye karalamak istesin

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379

Belediyelerin gazeteci veya tv konuşmacılarına sürekli maske ve dezenfektan vermesi de saçma o zaman onların maaşı daha fazla aynı mamtıkla. Ayrıca attığı storylerde hiç bir polise yardım ederken görmedim ben. Milletin gözüne sokmak değil de iyilik bulaşıcıdır mantığıyla yaptığı paylaşımlar sayesinde başkalarının da yardımıyla yaptığı yardım sayılarını arttırıyor.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Belediyelerin gazeteci veya tv konuşmacılarına sürekli maske ve dezenfektan vermesi de saçma o zaman onların maaşı daha fazla aynı mamtıkla. Ayrıca attığı storylerde hiç bir polise yardım ederken görmedim ben. Milletin gözüne sokmak değil de iyilik bulaşıcıdır mantığıyla yaptığı paylaşımlar sayesinde başkalarının da yardımıyla yaptığı yardım sayılarını arttırıyor.
O kadar iyi açıkladın ki. Ama anlayana işte...

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
İyilik bulaşıcıdır mantığıyla değil yaptığı paylaşımlarla yaptığı sözde iyiliği milletin gözüne sokuyor.Şöyle bir söz var bilmem sana ne çağırıştırıyor ''Bir elin verdiğini diğer elin görmesin..''

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
İyilik bulaşıcıdır mantığıyla değil yaptığı paylaşımlar milletin gözüne sokuyor.Şöyle bir söz var bilmem sana ne çağırıştırıyor ''Bir elin verdiğini diğer elin görmesin..''
Murat Övüç sayesinde bir sürü insan da yardım yapıyor veya onun aracılığıyla yapıyor hepsini paylaşıyor adam terörist ilan ediceksin nerdeyse kendi halinde biri o lafları da haketmiyor

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
İyilik bulaşıcıdır mantığıyla değil yaptığı paylaşımlarla yaptığı sözde iyiliği milletin gözüne sokuyor.Şöyle bir söz var bilmem sana ne çağırıştırıyor ''Bir elin verdiğini diğer elin görmesin..''
Kendisi 100 yardım yapıyorsa yaptığı paylaşımlarla bunu 1000'e 2000'e çıkarıyor. Daha fazla insanın yardımlarıyla daha fazla insanın belki de evine aş götürüyor. Lütfen biraz iyi düşünelim. Bu gözler şehitin annesine bir ev anahtarını törenle ve gururla veren devlet başkanı gördü. Neyse konuyu dağıtmayalım. Instagram hikayelerini izlerseniz anlayacaksınız.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Murat Övüç sayesinde bir sürü insan da yardım yapıyor veya onun aracılığıyla yapıyor hepsini paylaşıyor adam terörist ilan ediceksin nerdeyse kendi halinde biri o lafları da haketmiyor
Çetelesini mi tutuyorsun onun sayesinde yardım yapan insanların veya gelip sana Murat Övüç sayesinde yardım yapıyoruz diye açıklama mı yapıyorlar? Ayrıca bana bir kanıt veya şahit sunamadın daha polislerin iğrençsin dediğine dair.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Emniyet Güçleri Devlete bağlı bir birim kolonya ihtiyacı olsa devlet karşılar ona mı kalmış polise yardım etmek ?
Farkında mısınız bilmiyorum ama ülkemiz virüsten dolayı ciddi biçimde etkilendi. Halk şu an maskeye ve dezenfektana muhtaç ki bu devlet kurumlarında da farklı değil. Devletimiz de yardım yapılmasını zaten istiyor. Her şeyi kendisi karşılıyor olsa halktan yardım istemez değil mi ?

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Çetelesini mi tutuyorsun onun sayesinde yardım yapan insanların veya gelip sana Murat Övüç sayesinde yardım yapıyoruz diye açıklama mı yapıyorlar? Ayrıca bana bir kanıt veya şahit sunamadın daha polislerin iğrençsin dediğine dair.
Sana kanıt sunmak için niye çabalayayım ki, insanları mesleğine göre belirli kalıplara sokan birine?

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Farkında mısınız bilmiyorum ama ülkemiz virüsten dolayı ciddi biçimde etkilendi. Halk şu an maskeye ve dezenfektana muhtaç ki bu devlet kurumlarında da farklı değil. Devletimiz de yardım yapılmasını zaten istiyor. Her şeyi kendisi karşılıyor olsa halktan yardım istemez değil mi ?
Iban verip yardım mesajı atmaz sürekli mesela demekki ihtiyaç var

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Sana kanıt sunmak için niye çabalayayım ki, insanları mesleğine göre belirli kalıplara sokan birine?
Kanıtım yok sadece sosyal medya fenomeninin ağzında bakarak ve storysinden ss alarak haber hazırladım demiyorsun niye kanıtlamaya çabalayayım diyorsun...