Haber Kocaeli'nde akran zorbalığı hayatını altüst etti

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
17,696
Bu zorbalığı yapan, evde anne baba terbiyesi görmemiş oksijen israflarına söylenecek laf yok. Ama şunlarda olan göz/kol/ayak vb o uzuva sahip olmayanlara verilse çok daha iyi olurdu....

eren_e

If you fell down yesterday, stand up today
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,296

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Gerçekten çok yazık. Zorbalık yapan çocuklardaki suç anne ve babanın suçundan onlarca kat daha az.
Hocam bu zorbaların tek anladığı şey budur bence:

kizgindemir.jpg

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,893
Çok yazık. Bu tür haberleri şimdi görünce kendi zamanlarım geliyor aklıma, kimin kalbini en ufaktan kırdıysam yüreğime saplanıyor. Çocuğun bundan sonra daha mutlu olacağına inancım tam, psikolojik yardım alacaktır elbet.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,238
Bu zorbalığı yapan, evde anne baba terbiyesi görmemiş oksijen israflarına söylenecek laf yok. Ama şunlarda olan göz/kol/ayak vb o uzuva sahip olmayanlara verilse çok daha iyi olurdu....
Bunları böyle yaşı küçük falan diye geçiştirmemek gerekiyor. Birkaç ay önce de sınıfta engelli birisine neler yapanlar vardı.
Bunları öyle bir cezalandıracaksın ki herkese ibret olsun. Bu videoları yaymamız lazım eğer içeri atılmazsa dışarda vicdanlı insanlar bunlara cezasını versin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bu zorbaların tek anladığı şey budur bence:

Ekli dosyayı görüntüle 181663
Bana göre de uzuvlarını kesmek en iyisi. Hırsızlık ve şiddet mi yapıyor kes ellerini. Tecavüz mü etti kes elini ayağını kulaklarını tüm uzuvlarını hadi yapsın bir daha yapabiliyorsa. Bu zalimlik değil bence başka türlü düzelmez bunlar

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
En büyük nedenlerinden biri de ailede bitiyor. Bir insan bence sorumluluklarını göz önüne alıp evlenmeli ve ona göre düzgün çocuk yetiştirmelidir.

Çoğu birey maalesef bunu düşünmeden evleniyor, bilinçsiz, zorba çocuk yetiştiriyor veya bakmıyor ve böyle vakalar görülebiliyor.

Bu zorbalar her yerde var maalesef.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,664
En büyük nedenlerinden biri de ailede bitiyor. Bir insan bence sorumluluklarını göz önüne alıp evlenmeli ve ona göre düzgün çocuk yetiştirmelidir.

Çoğu birey maalesef bunu düşünmeden evleniyor, bilinçsiz, zorba çocuk yetiştiriyor veya bakmıyor ve böyle vakalar görülebiliyor.

Bu zorbalar her yerde var maalesef.
İnsanlar çocuk yetiştirmeyi çok basit bir şey zannederek çocuk yapıyorlar. Ben şahsen çocuk yetiştirmeyi beceremeyeceğimi düşündüğüm için çocuk yapmam mesela. Tek sebebi bu değil de, anladınız.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
İnsanlar çocuk yetiştirmeyi çok basit bir şey zannederek çocuk yapıyorlar. Ben şahsen çocuk yetiştirmeyi beceremeyeceğimi düşündüğüm için çocuk yapmam mesela. Tek sebebi bu değil de, anladınız.
Ben evlenmeyi düşünmüyorum. Çok büyük sorumluluk çünkü.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Vallaha o çocukları öyle döve döve korkutacaksın ki gölgesinden korkup kekeme olacaklar odalarından çıkamayacak hale gelmeleri öz güvenlerini tamamen kaybetmeleri lazım.

Kusura bakmayın abartmış olabilirim ama anlayacakları ve yaşamaları gereken bu

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Vallaha o çocukları öyle döve döve korkutacaksın ki gölgesinden korkup kekeme olacaklar odalarından çıkamayacak hale gelmeleri öz güvenlerini tamamen kaybetmeleri lazım.

Kusura bakmayın abartmış olabilirim ama anlayacakları ve yaşamaları gereken bu
Bence bunlar ortadan kaybolmalı bir anda.

mstazr

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Bana göre de uzuvlarını kesmek en iyisi. Hırsızlık ve şiddet mi yapıyor kes ellerini. Tecavüz mü etti kes elini ayağını kulaklarını tüm uzuvlarını hadi yapsın bir daha yapabiliyorsa. Bu zalimlik değil bence başka türlü düzelmez bunlar
Bu nasıl mantık? şeriatçı zihniyet bildiğin bu zalimlik resmen.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,214
Zalim adama dahada zalim olacaksın.
Dünya böyle biyer işte.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,238
Çocuk katili israili savunan sen mi diyorsun bunu? Ben tecavüzcüye,hırsıza,katile yapılması gerekeni söyledim senin neden zoruna gidiyor?

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Hocam kusura bakmayın bende şeriatçı değilim ama anlayacakları tek yöntem budur bence. Zalimlik konusuna gelince videodaki zorbaların yaptıkları zalimlik değil de nedir!?

mstazr

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Çocuk katili israili savunan sen mi diyorsun bunu? Ben tecavüzcüye,hırsıza,katile yapılması gerekeni söyledim senin neden zoruna gidiyor?
İsrail ne alaka?
Senin bahsetiklerin gelişmiş ülkeler aykırı sen dediğin arabistan ve afganistan yapıyor sadece.