KMPlayer Adım Adım Kurulum ve Ayarlar

winchester07

Doçent
Reaksiyon puanı
22
KMPlayer 3.0.0.1440 sürümüne güncellenmiştir.

- FLV Problem atla.
- 24 bit FLAC ses sorunu
- Sabit ekran boyutu sorun
- Bazı video ses senkronizasyon sorunu düzeltildi
- Sabit EVR modu donma sorunu (Vista ve Windows 7)
- Güncelleme BASE versiyonu 2.4.6.0 Audio Codec (destek OFR dosyası)
- Sabit EAC3 codec ve filtre sorunu
- Sabit TrueHD codec sorunu
- Sabit MP3 ID3v2 bilgi sorunu
- Yeni fonksiyon albüm sanat (WMA dosyası hali resim çekme) ekle
- Sabit EVR C / A
- Sabit mp4 dosya analiz sorun
- Geliştirin dosya hız karşı karşıya.
- Sabit ses codec hep yüklü (LPCM, PCM).

KMPlayer - 14.64MB (freeware)

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Ben Splayer ile KM kullanıyorum.
Fazlaca HD problemim olmadığı için bunlar bana yetiyor.
Ben de öneriyorum.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
1080p videolarda klite ile gelen media player classic hiç kasma yapmıyor. Diğerleri oynatma yaparken işlemciyi sömürüyo ama onda öyle bişi yok, benimki tek çekirdekli.

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
1080p videolarda klite ile gelen media player classic hiç kasma yapmıyor. Diğerleri oynatma yaparken işlemciyi sömürüyo ama onda öyle bişi yok, benimki tek çekirdekli.

K-Lite Mega Codec Pack candır :D yalnız çoğu kullanıcı K-Lite ı kurarken işlem safhalarını hızlıca pas geçiyor... kurulum aşamasında codec çözücü seçimlerini tam anlamıyla ayarlamadan o programı kullanıp "ben bunu sevmedim" diye söylenmek çoğu son kullanıcının düştüğü bir hatadır... full hd film arşivcisi ve her daim en iyi görüntünün peşinde biri olarak rahatlıkla söyleyebileceğim bir şey varsa o da "denemediğim program kalmadı, hiçbiri k-lite kadar başarılı olamadı"

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
şimdi kurdum. vlc, gom, mpc ile kıyasladım. görüntüyü keskinleştirmesinin dışında bir farkını görmedim. arayüzü hoşuma gitmedi. kaldırdım. :)

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
şimdi kurdum. vlc, gom, mpc ile kıyasladım. görüntüyü keskinleştirmesinin dışında bir farkını görmedim. arayüzü hoşuma gitmedi. kaldırdım. :)

Media playerları test ederken hepsini aynı anda pc ye kurarak test edip kesin bir yargıya varmaya çalışmak yanlıştır... iki antivirüs programının aynı anda aynı pc de kurulu olması gibi bir şeydir bu, stabiliteyi sağlayamazsınız... Görüntüyü en iyi şekilde test edebilmek açısından; her testte sadece 1 program pc de kurulu olmalı ve bir diğerini test edeceğiniz zaman eskisini kaldırıp geriye kalan tüm kalıntılarını da silerek sıradaki programı kurup gözleminize devam etmelisiniz... Örneğin pc de o ana kadar hiçbir player yüklü olmasa dahi diyelim k-lite kurdunuz, pc ye res atıp sonrasında testi gerçekleştirmelisiniz... küçük fakat önemli detaylardır bunlar...

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Media playerları test ederken hepsini aynı anda pc ye kurarak test edip kesin bir yargıya varmaya çalışmak yanlıştır... iki antivirüs programının aynı anda aynı pc de kurulu olması gibi bir şeydir bu, stabiliteyi sağlayamazsınız... Görüntüyü en iyi şekilde test edebilmek açısından; her testte sadece 1 program pc de kurulu olmalı ve bir diğerini test edeceğiniz zaman eskisini kaldırıp geriye kalan tüm kalıntılarını da silerek sıradaki programı kurup gözleminize devam etmelisiniz... Örneğin pc de o ana kadar hiçbir player yüklü olmasa dahi diyelim k-lite kurdunuz, pc ye res atıp sonrasında testi gerçekleştirmelisiniz... küçük fakat önemli detaylardır bunlar...

aslında her player denemesi için en baştan format atmak lazım :D

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
uzay montajı da yapayım mı? :D

şaka bir yana, test ettim derken; kurup şöyle bir baktım. aynı videoyu sırasıyla her player programı ile açıp izledim. ben mpc ile mutluyum. :)

Reaksiyon puanı
2,146
full hd film arşivcisi ve her daim en iyi görüntünün peşinde biri olarak rahatlıkla söyleyebileceğim bir şey varsa o da "denemediğim program kalmadı, hiçbiri k-lite kadar başarılı olamadı"

K-Lite'nin sloganı - Yazıldığı gibi okunur :)

KA-Lite :D

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
güzel anlatım tşk klavyen tozlanmasın inş :)

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
uzay montajı da yapayım mı? :D

:D:D yok yok

yazdığım işlem safhalarını baz alırsan rahat 1-1,5 filmlik süreyi çöpe atarsın... sen k-lite cısın zaten, diğerlerini kurup pc ni çöplük etmene gerek yok... k-lite da birde dxva yı aktifleştirdin mi filmin tadına doyum olmaz :laugh:

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Her Km Player kurduğumda bu konuyu arıyorum :D

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
geçenlerde km player ın son sürümü için bir konu açılmıştı. bu konuyu onunla birleştirelim. bu başlığı her gördüğümde acaba hangi player diyorum.

hakan1987

Asistan
Reaksiyon puanı
8
canavar gıbı her tur dosyayı açıyor yetıyor :)

overclocking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
KMPlayer bence Dünyanın en iyi medya oynatıcısıdır. Dikkat ettiyseniz video oynatıcısı demiyorum.

K-Lite Codec i beğenmeyen yoktur. Eskiden beri Divx işinde olanlar bilirler. K-Lite ın anlamı Kazaa Lite dır.
KMPlayer ın anlamı ise Kazaa Media Player dır. Kalkıp da kimse kusura bakmasın ama KMP ile diğer playerları karşılaştırmayın.
Yanına yaklaşamazlar..

TV Kartınız mı var. Açın KMP yi içeriden BDA TV aç deyin. Tv kartını çalıştırsın. Web kameranız varsa açın KMP yi. WDM TV aç deyin. Webcam i açın, isterseniz kayıt yapın.
Hiç bir oynatıcı KMPlayer ın yapabildiklerini yapamaz. Ayarları iyi yapın. En iyi görüntü kalitesini alırsınız. Benim tavsiyem Modern değil de Klasik temayı seçin.