Soru Klavye mouse çalışmıyor

Bekir Bostan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepinize merhaba,ben kısa süre önce ddr2 sistemimin anakartını değiştirmek istedim eskisi max 4 gb ram alıyordu şimdiki 8 gb ram alabiliyor,diğer parçalarımla sistemi kurdum,çalıştırdığımda açılış ekranında donup kalıyor,klavyenin herhangi bir fonksiyonu çalışmıyor,büyük ihtimalle mouse da çalışmıyordur sadece ışıkları yanıyor,3 farklı klavye denedim bir sonuç elde edemedim,bios pilinide değiştim onunda herhangi bir faydası olmadı ne yapabilirim,bilgisayarcıya götürmek istemiyorum

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
driverları silinmmiş olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

DriverPack olan arkadaşından yardım isteyip bilgisiyara takıp eksik driverleri indirenilrsin

Hepinize merhaba,ben kısa süre önce ddr2 sistemimin anakartını değiştirmek istedim eskisi max 4 gb ram alıyordu şimdiki 8 gb ram alabiliyor,diğer parçalarımla sistemi kurdum,çalıştırdığımda açılış ekranında donup kalıyor,klavyenin herhangi bir fonksiyonu çalışmıyor,büyük ihtimalle mouse da çalışmıyordur sadece ışıkları yanıyor,3 farklı klavye denedim bir sonuç elde edemedim,bios pilinide değiştim onunda herhangi bir faydası olmadı ne yapabilirim,bilgisayarcıya götürmek istemiyorum
format tek cözüm driverları yükleyemezsen

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,004
Sürücüleri silindiyse Windows Uptade yapabilirsin.

Aygıt yöneticisinden kontrol ettin mi?

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Klavye ve mauseda teknik bir sorun yoksa büyük ihtimalle bilgisayarındaki ilgili driverlar silinmiştir. Nasıl yaparsın bilmiyorum ama "Windows'u Kurtarma" panelinden ya da BIOS üzerinden bilgisayarı sıfırlaman ve Windows'u tekrar kurman gerekiyor. Cihazın öncesinde bir İnternet ağına bağlıysa Windows kurulurken ilgili sürücüler otomatik olarak yükleniyor zaten.