Yardım Klavye kendi kendine yazıyor, scrollock tuşu kendi kendine aktive oluyor.

Bu konuyu okuyanlar

fthusl55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar klavyem bazen kendi kendine scrollock tuşu aktif ediyor. Yani şöyle, bilgisayar kendi kendine tuşlara basmaya başlıyor, kendi kendine anlamsız şeyler yazıyor, kendi kendine uygulama açıyor ve en son olarak da kendini uyku moduna alıyor. Bilgisayara 2 kere format atıp temiz kurulum yaptım, bios güncelledim, bios pilini değiştirdim. Antivirüs programları yükledim. Farklı klavye ve mouse denedim. Farklı portlarda denedim. Bunların hiç biri işe yaramadı. En sonunda bilgisayar bu şekilde saçmaladığı zaman scrollock tuşunun yandığını gördüm. (Klavyenin sağüst tarafındaki 3.ışık) Ama bunu ben aktif etmiyorum, kendi kendine aktive oluyor ve bilgisayar saçmalamaya başlıyor. Bunu fark ettikten sonra internette araştırdım ve benzer sorunları olanları gördüm fakat herhangi bir çözüm bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı acaba bu sorun ile ilgili olarak ya da nasıl scrollock tuşunu deaktif hale getirebilirim, BIOS'tan falan ayarı var mı?

Efe_Dursun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bilmiyorum ama genellikle virüsler birşey indirip pc'yi çöp yapmak için böyle yapıyorlar.

eskiyeniahmet

Asistan
Reaksiyon puanı
93
pc ne erişmiş olabilirler ve kendilerini ssd veya hhd dışındaki donanımlara kurmuş olabilir bu yüzden format işe yaramaz klavyeniz nedir

Son mesajlar