Kinsgton'un Rakibi

Bu konuyu okuyanlar

Denizhan Dakılır

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Kingston markasını duymayanız yoktur.Duymayanlar için anlatalım hemen:
Kingston Technology Company, Inc. dünyanın bağımsız bellek lideridir.

Tek ürünle 1987’de kurulan Kingston® şu anda bilgisayarlardan, sunuculardan ve yazıcılardan MP3 oynatıcılara, dijital kameralara ve cep telefonlarına kadar bellek kullanan neredeyse bütün cihazları destekleyen 2.000’den fazla bellek ürünü sunmaktadır.

Global merkezi Fountain Valley – California’da bulunan Kingston dünya genelinde yaklaşık 2.400 kişiyi istihdam etmektedir. Fortune dergisi tarafından “Amerika’da Çalışılacak En İyi Şirketler”den biri olarak sayılan Kingston’un saygı, bağlılık, esneklik ve bütünlük ilkeleri örnek bir kurumsal kültür yaratmaktadır. Kingston, çalışanlarına yatırımın esas olduğuna ve her bir çalışanın Kingston’un başarısında çok önemli bir role sahip olduğuna inanır.

Kingston, altı kıtada bir uluslar arası dağıtıcı, satıcı, perakendeci ve OEM müşterileri ağına hizmet verir. Şirket ayrıca yarı iletken üreticileri ve sistem OEM’leri için sözleşmeli üretim ve tedarik zinciri yönetimi hizmetleri sağlar.

Belleğin En Önünde: Kingston’un Tarihçesi

Kingston Technology, 1980’lerde yüksek teknoloji piyasasında yüzeye monte bellek yongalarının büyük eksikliğinde büyümüştür. John Tu ve David Sun bir çözüm bulmaya kararlıdır. Mühendislik deneyimlerini işe uygularlar ve hemen kullanılabilir, eski teknoloji boşluktan geçen bileşenler kullanan yeni bir Tek Hat Bellek Modülü (SIMM) tasarladılar. 17 Ekim 1987’de yeni bir teknoloji standardı ve aynı zamanda Kingston Technology doğdu.
1989
Kingston kendini rakiplerinden kalite güvence ile sonuçlanan yüzde 100 test etme ve piyasadaki liderlik konumuyla ayırır.

1990
Kingston ilk bellek olmayan ürün serisine girer, işlemci yükseltmeler.

1992
Kingston, Inc. dergisi tarafından Amerika’da en hızlı büyüyen özel şirket sayıldı.

1993
Kingston ağ oluşturma ve depolama ürünü serilerine genişledi.

1994
Kingston, DataTraveler® ve DataPak™ taşınabilir ürünleri tanıttı.
Eylül’de, Kingston ilk değerlendirme girişiminde ISO 9000 belgeli oldu.
Forbes dergisi Kingston’u “ABD’deki En Büyük 500 Özel Şirket” listesinde 367. sırada verdi. Kingston 489 milyon $’lık gelirle listede yer aldı.

1995
Kingston, Avrupalı dağıtıcıları ve müşterileri için teknik destek ve pazarlama kapasiteleri sağlamak üzere Münih – Almanya’da bir şube açtı.
Ekim’de, Kingston Milyar Dolar Kulübüne katıldı. Şirketin 1995 satışları 1.3 milyar $’ı aştı.
Wall Street Journal, Orange County Register ve Los Angeles Times’ta bütün çalışanların isimleriyle çalışanlara teşekkür (“Bir Milyar Kez Teşekkür”) ilanları verildi.
Ticari yayınlarda ve Wall Street Journal’de tedarikçilere ve dağıtıcılara teşekkür ilanları verildi.

1996
15 Ağustos’ta, Japon Softbank® Corporation toplam 1.5 milyar $ karşılığında Kingston’un yüzde 80’ini satın aldı.
Kasım’da Kingston ve Toshiba, Toshiba PC’ler için bellek yükseltmelerini birlikte pazarladı.
Bu, bir PC OEM ve bir bellek üreticisi tarafından ilk ekip çalışmasıdır.
14 Aralık’ta John Tu ve David Sun, edintinin bir sonucu olarak çalışan ikramiyesi için 100 milyon $ tahsis etti.
Kingston, 1996 takvim yılında bellek modülü ürünlerinin birim satışında 1995 takvim yılına oranla %49 artış bildirdi.

1997
Ocak’ta Kingston İngiltere’de Avrupa merkezini açtı.
Kingston Tayvan’da üretim tesisi/ofis açtı.
Kingston Japonya’da satış ofisi açtı.
Ağustos’ta Kingston Dublin’de üretim tesisi/ofisi açtı.

1999
Temmuz’da John Tu ve David Sun 450 milyon $ karşılığında Kingston’un Softbank’ın sahibi olduğu yüzde 80’ini geri satın aldı.
Kingston, beyaz kutu çözümlerinde kullanılmak üzere sistem bütünleyiciler için tasarlanmış olan yüksek kaliteli, düşük maliyetli bir bellek olan ValueRAM®’i tanıttı.
Eylül’de Kingston Penang – Malezya’da üretim tesisi açtı.

2000
Kingston, bellek doğrulama hizmetleri sağlayan bir kardeş şirket olan Advanced Validation Labs, Inc.’i (AVL) hayata geçirdi.
Kingston’un Depolama Ürünleri Departmanı (SPD) yeni bir şirket olarak ayrıldı, StorCase® Technology, Inc.
Haziran’da, bellek üretim sürecinde Kingston yeni bir tedarik zinciri yönetimi modelini duyurdu. Bu yeni modele destek sağlamak üzere Payton Technology Inc. kuruldu.
Forbes dergisi Kingston’u “ABD’deki En Büyük 500 Özel Şirket” listesinde 141. sırada verdi. Kingston 1999’daki 1.5 milyar $’lık gelirle listede yer aldı.

2001
Mart’ta Kingston perakende ve e-tail kanalına odaklanan yeni bir departman olan Tüketici Pazarları Departmanının (CMD) oluşturulduğunu duyurdu. Bu yeni departman, Kingston’un esas yetkinliğiyle göre perakende ve e-tail kanal ortaklarının satış, pazarlama ve desteğine adandı.

2002
Ocak’ta, Kingston Fortune’un “Çalışılacak En İyi 100 Şirket” listesinde üst üste beşinci kez yer aldı.
Temmuz’da, Kingston patentli, endüstrinin önde gelen bellek deneyicisini başlattı.
Kasım’da, Kingston yeni yüksek performanslı bellek modülleri olan HyperX® serisini başlattı.
Kingston patentli EPOC yonga istifleme teknolojisini başlattı.

2003
Nisan’da, Kingston Dell’den “En İyi Genel Performans Farklı Tedarikçi Ödülü”nü aldı.
Haziran’da, Kingston Great Place to Work Institute tarafından “Adaletlilikte Mükemmeliyet” ile onurlandırıldı.
Ağustos’ta, Kingston Elpida’da 50 milyon $’lık bir yatırım yaptı.
Eylül’de, Kingston Şangay’da daha büyük bir tesise geçti.
Ekim’de, Kingston modül üretimi için “Yeşil Girişim”i başlattı.

2004
Ekim’de, 2 milyar $’ı aşan geliriyle 2004 yılında rekor gelir bildirdi.

Bu yazı size herhalde anlatmıştır.Ram olarak kaliteli gördüğümüz firmalar arasında Kingston mevcuttur.Kingston un tek ve kaliteli olan rakibi ise GIGABYTE dır.Gıgabyte başka donanım ürünleride yapıyor.Tekrar Kingstona rakip çıksın diye.Gıgabyte ın binlerce haberi var bunların arasında dolandırılıcılık haberleride var işte o haber:
29 Nisan 2007 gerçekleştirilen bir dolandırılıcılık bunun içine girersek

Burdan sonrası chip ten alıntı
Dünyanın önde gelen anakart üreticilerinden Gigabyte, şu günlerde şirket içinde yaşanan 5 milyon dolarlık dolandırıcılık skandalıyla çalkalanıyor. Gigabyte'ın, Çin'de bulunan Ningbo Gigabyte Technology fabrikasında üretim sorumlusu olarak görev yapan Chang Chaosong, şirketi 3. bir şahsa 5 milyon dolar bir borçlu olarak gösterdi ve ödemenin yapılması için şirketin izni olmadan onay verdi.

Gigabyte şirketi, yaşanan bu dolandırıcılık skandalını araştırırken, bu kaybın şirketin hissedarlarına ve yöneticilerine oldukça fazla zarar verdiğini, gelecekte bu tür olayların bir daha yaşanmaması için İnsan Kaynakları departmanına daha fazla önem vereceklerini belirtti.

BUNDAN SONRASINI BEN YAZDIM

Gıgabyte ın asusla birleşmesinin iyi olacağı düşülünüyordu.Şu anda Gıgabyte la ortakmılar değilmiler belli değil.Ortaklık 10 Ağustos 2006 zamanında medyada ve internette oldu.

Seçim size kalmış Ram konusunda bizce Kesinlikle Kigston nedeni çok açık akıllıyımı seçerdiniz akılsızı mı işte Kingston akıllı dolandırılmadığı için.Paraları boşa giden Gıgabyte a birde biz bir darbe vurmak istemezdik ama Kingston ve Gıgabyte ortada seçim sizin:

Yazar: Denizhan Dakılır yani movy

Not: Kingston bilgileri kingstonun kendi sitesinden alınmıştır

sertdemiry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim anlamadığım bir nokta var. Kingston bellek ürünleri yapıyor, Gigabyte ise anakart, ekran kartı gibi ürünler çıkarıyor, bellek ürünü ürettiğini de ben hayatımda görmedim (Cahilliğime bağışlayın). İki ayrı kulvarda çalışan iki firmayı nasıl rakip sayıyorsunuz?

vasili

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sertdemiry dedi ki:
Benim anlamadığım bir nokta var. Kingston bellek ürünleri yapıyor, Gigabyte ise anakart, ekran kartı gibi ürünler çıkarıyor, bellek ürünü ürettiğini de ben hayatımda görmedim (Cahilliğime bağışlayın). İki ayrı kulvarda çalışan iki firmayı nasıl rakip sayıyorsunuz?

doğru söylüyor ne bakımdan bunlar rakip ki

Denizhan Dakılır

Profesör
Reaksiyon puanı
23
oBsCuR HoMmE dedi ki:
teknojen dedi ki:

movy dolandırıcı cıktı yawww :D :D :D :) :) :)

bide alta yazmış "yazar:denizhan dakılır yani movy" :D :D :D :}
bundan sonra bana dolandırıcı demeyi bırakın orası byfelidai ve benim blogum oraya koydum yazıyı sonrada burya koydum gönderen movy diyor görmüyormusunuz

bu arada burak abi sağol ben bir aralar chip te o haberi okumuştum çok net olarak aklımda kalmıştı ama chipten olduğunu unutmuştum yazamamışım pardon

sertdemiry dedi ki:

bellek üreticisi olarak kingston ve gıgabyte var kullanıcılar hangilerini çok alırlarsa alınmayan sinirlenir ve yarışa girer

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende kingston bir alet yok ama çevremden memnun olduklarını duydum

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ya kusura bakma movy nerden biliyim senin blogun olduğunu özür dilerim :(

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ecrin ya sana bi sır vereyim mi kingston batmak üzere çalışanlarından yastık altı ne var ne yok topluyomuş
bu ne alakasız bi soru anlamadım yani ??

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bilmem senin yaptığın daha bi komik gibi geldi
senle tartışmak istemiyorum ama bazen can sıkıntısından ne yaptığını bilmiyosun arkadaşım

not dost acı söyler :) hay yareppim seni nerden üye yaptık buraya bilmem :) :D

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benden şikayetçi olduklarını zannetmiyorum

splintercell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nerden alıntı yaparsan yap farketmez yinede eline sağlık o kadar uğraşmışsındır şimdi ancak ram dersen corsair ı tek geçerim yada ocz yi.

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
(tamamen benim görüşümdür)

Son zamanlarda kingstone bence sadece adını satmaya başladı.Tamam kabulum güzel mallar üretiyor ama bellek olayında çogu zaman en yakın rakibinden 5-8 dolar fazla fiyat çekiyor ..

G.Turkoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kingstonu geçececek bir firma tanımıyorum ben özellikle flashları ve en cok garanti veern tek firma denilebilir :)

Son mesajlar