Kedilerime isim önerirmisiniz ?

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
merhaba arkadaşlar evimizin önünd beslediğim yavru kedilere isim arıyorum:)
isimle çağırılınca gelirler mi ,kediye ne zaman isim koyulur,eğitilir mi bu konularda hiç bilgim yok
şimdilik gel sip sip sip diye çağıyorum hepsi birden geliyorlar :) hangisini çağırdığımda o gelse iyi olur :D

Evet şimdi gelelim benim mankenlere ;)
bu resimde gördüğünüz hanımefendi geçenlerde beni hasta oldu diye çok korkutan ,içlerinden en zayıfı ola ve .bana en çok yaklaşan.sürekli parmaklarımı ısırıyor:) nedenini anlayamadım:rolleyes:ben ona arasıra pıtırcık diyorum.diğerlerine göre zayıf kalmasını da anlayamadım.en çok bunu seviyorum

20180814_190055.jpg

Bir diğeri.bunu anlatacak birşey bulamıyorum.diğerlerinden bir farklılığı yok.ama üstekkıne göre biraz kilolu gibi

20180814_185738.jpg

bu da yavru kedilerin sonuncusu.diğerlerıne göre en korkak ve yabani olani.acıktığından yaklaşıyor.onun dışında hemen kaçıyor.bazen dişlerini göstrerek tuhaf ses çıkartıyor.kediler nıye böyle yaptığını bilmiyorum.sanırım karşısındakini korkutmak için.ve çok da pençe atıyor

20180814_190031.jpg

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,131
1. "Tilki" Kulakları ve çizgileri nedeniyle
2. "Ak Sakallı" Aynı sakalı var gibi kafasının altında.
3. "Sinsi" Bakışından ve yaptıklarından dolayı.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Birine mona,diğerine lisa koyun bence.
eee 3.sü isimsiz mi kalacak :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

1. "Tilki" Kulakları ve çizgileri nedeniyle
2. "Ak Sakallı" Aynı sakalı var gibi kafasının altında.
3. "Sinsi" Bakışından ve yaptıklarından dolayı.
hayvana hayvan ismi koymak :D
aksakallı olmaz.çünkü üçüde bayan :)
yani sonuncusundan tam emin değilim :)

ya ne tuhaf isimler buluyorsunuz :D hem hayvanlara insan ismi koymak uygun olmaz

ya ne tuhaf isimler buluyorsunuz :D hem hayvanlara insan ismi koy
piti pati olabilirde sonuncusu pus olmadı :D

Son düzenleme:

Zeus Antonius

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Ne yazık ki sokaklarda hayvan bakılmıyor. Bağlanırsanız ve sokaklarda da başlarına bir iş gelirse, çok üzülürsünüz.

Ben kendimden bir örnek vereyim:

8 sene önce bir köyde bahçeli evlerin olduğu bir siteye taşındık. Evcil bir hayvan almak aklımızın ucundan bile geçmiyordu. O sıralarda da 7-8 aylık çok sevimli bir Dalmaçyalı ortalıkta geziyordu. Bir süre sonra hayvanı çok sevdik ve onu dışarda beslemeye başladık. Yalnız köyün vahşi kangalları onu itip kakıyorlardı. Başına birşey gelecek diye korkuyorduk. En sonunda onu sahiplenmeye karar verdik. Ona bir klübe aldık ve "Gel bakalım, sen bir asilzadesin, senin yerin sokaklar değil!" dedik, onu bahçeye yerleştirdik. 8 senedir bizimle. Evimizin maskotu. Harika bir canlı. Bizimle gezip görmediği yer, yemediği yemek kalmadı. Onun sayesinde çok şeyler öğrendik. O da ailenin bir üyesi. Onu sahiplenmeseydik, en fazla iki sene yaşardı. Onu öyle çok seviyorum ki öldüğümde ruhlarımızın da beraber olmasını istiyorum.

Diyeceğim o ki kedilerden birini sahiplenin! Diğerlerine sosyal medyadan yuva arayabilirsiniz, hayvanseverlerin güçlü bir ağları var ama unutmayın hayvan sahiplenmek çok da kolay bir iş değildir. Bir hayvan sahiplenirken herkes herşeyi ölçüp biçmelidir.

Mümkün değilse, o zaman dışarıda bakarsınız.
Sahiplenirseniz, birinin adı Lucky olsun...

Son düzenleyen moderatör:

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Ne yazık ki sokaklarda hayvan bakılmıyor. Bağlanırsanız ve sokaklarda da başlarına bir iş gelirse, çok üzülürsünüz.

Ben kendimden bir örnek vereyim:

8 sene önce bir köyde bahçeli evlerin olduğu bir siteye taşındık. Evcil bir hayvan almak aklımızın ucundan bile geçmiyordu. O sıralarda da 7-8 aylık çok sevimli bir Dalmaçyalı ortalıkta geziyordu. Bir süre sonra hayvanı çok sevdik ve onu dışarda beslemeye başladık. Yalnız köyün vahşi kangalları onu itip kakıyorlardı. Başına birşey gelecek diye korkuyorduk. En sonunda onu sahiplenmeye karar verdik. Ona bir klübe aldık ve "Gel bakalım, sen bir asilzadesin, senin yerin sokaklar değil!" dedik, onu bahçeye yerleştirdik. 8 senedir bizimle. Evimizin maskotu. Harika bir canlı. Bizimle gezip görmediği yer, yemediği yemek kalmadı. Onun sayesinde çok şeyler öğrendik. O da ailenin bir üyesi. Onu sahiplenmeseydik, en fazla iki sene yaşardı. Onu öyle çok seviyorum ki öldüğümde ruhlarımızın da beraber olmasını istiyorum.

Diyeceğim o ki kedilerden birini sahiplenin! Diğerlerine sosyal medyadan yuva arayabilirsiniz, hayvanseverlerin güçlü bir ağları var ama unutmayın hayvan sahiplenmek çok da kolay bir iş değildir. Bir hayvan sahiplenirken herkes herşeyi ölçüp biçmelidir.

Mümkün değilse, o zaman dışarıda bakarsınız.
Sahiplenirseniz, birinin adı Lucky olsun...
ben kedilerime dört ayaklılardan değil iki ayaklı hayvanlardan zarar gelmesinden korkuyorum
insanın hayvana yaptığı eziyeti hiçbir hayvan hayvana yapmaz.aslında kendime alıştırmasam iyiydi.çünkü bu şekilde kolay kolay insanlardan zarar görmesi çok zor olurdu
evimizin önünden bazen son sürat arabalar gidiyor.daha önce bu yüzden ölümlerine sebebiyet vermişti
etrafta ağaçlar var.sığınacakları çok yer var.köpekler yada diğer vahşi hayvanlar birşey yapamaz
ilk doğumlarını evimizin üst katı vardı.orasını depo olarak kullanıyorduk.orada doğmuşlardı.bir süre anneleri orada emzirdi ama sonra orayı pireler sarınca kapıyı açık bıraktık dışarı çıktılar.genedle evin önündeki arabanın altında saklanıyorlar ama bazen arabayı evdekıler çalıştırırken farketmeyince birşey olacağından da korkuyorum
aslında evin ilersinde kullanılmayan boş bir kulube var.oraya götürüp ben olmadığımda kapıyı kilitlemek istiyorum fakat hayvanlara eziyet olur diye yapmak istemiyorum.orada durmak istyceklerini sanmıyorum.çünkü hoplamak zıplamak isteyeceklerdir

Son düzenleyen moderatör: