Kaspersk Antivirus 2009

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
virtual_80.jpg

En güçlü güvenlik yazılımlarından biri olan Kaspersky, yeni sürümünü geliştirmeye devam ediyor. güvenlik konusunda sıkıntı yok. Peki, performans!

Ülkemizde en çok bilinen güvenlik yazılımlarından biri olan Kaspersky, en yeni deneme sürümlerini bilgisayar kullanıcılarının test etmesi için yayınlamaya devam ediyor. Kaspersky Anti-Virus 2009 olarak bilinen yazılımın en yeni Beta sürümünün indirme bağlantısını aşağıda bulabilirsiniz. Service Pack 3 yüklü Windows XP'de denediğimiz yeni yazılım, sadece virüslere değil, kötü niyetli yazılım (Spyware, Malware) ve internet üzerinden sahte adreslerle dolandırıcılık (Phishing) gibi tehditlere de çözüm buluyor.

kaspersky-2009-antivirus-2.jpg

:: Kaspersky 2009 Anti-Virus'ü indirmek için buraya tıklayın.

Performans Sorunu

kaspersky-2009-antivirus.jpg

Yazılımın en büyük eksiklerinden biri, sistem tarama işlemlerinde çift çekirdekli işlemciye sahip bilgisayarlarda bile sistemi inanılmaz derecede yavaşlatması. Bu soruna geçici çözüm olarak, yazılımın ayarlarında işlemci kullanım oranına müdahale ederek işe başlayabilirsiniz. Bu da, çok daha uzun süren sistem tarama zamanlarını size sunacaktır.

Firefox Unutulmuş mu?

kaspersky-ie.jpg

Bununla beraber, tarayıcı önlemlerini alırken Internet Explorer'a sunulan seçeneklerin Firefox'dahil edilmemesi, açık kaynak kodlu yazılım kullanıcılarını meraklandırıyor. Belki de Kaspersky, Firefox'a gereğinden fazla güveniyor.

Oysa, yazılımın rakibi olan Norton, bu konuda Firefox ile çok daha sıkı çalışıyor.

:: Kaspersky'nin bilgisayarı yormadığı zamanları da görebilecek miyiz?

Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

Reaksiyon puanı
0
internet security 2007 ile sistemi taratayım dedim 1 saat 28 dk da anca bitirdi. Sistemde nerdeyse xp office dısında program yok neden bu kadar suruyor anlamıyorum. birde tarama güvenligi normalde. yüksege alsak bir günde zor bitircek. o yüzden sevmiyorum bu yazılımı fakat güvenligi tam.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Merak ettim ve uykum olmasına rağmen denemeden yatmak istemedim.

Norton Internet Security 2009'u kurup denedim aynı makineye. Tabii ki öncesinde Kaspersky'i kaldırdım ;)

Sonuç çok ilginç.

Performans konusunda Kaspersky'e fark atıyor resmen. Hatta o kadar kendine güveniyor ki Norton, işlemci performansını izleyebilmenize olanak sağlayan bir de arabirim hazırlamış. O grafiklerde anlık olarak işlemcinizin sistemde ne kadar kullanıldığı ve Norton'un bu kullanımda ne kadar paya sahip olduğu açıkça görülüyor.

İşin daha vahim tarafı, Kaspersky sadece Antivirüs yazılımı olarak çalışıyordu. Ancak Norton, Internet Security (antivirüs, firewall, ağ güvenliği, vs..) paketini içeriyordu.

Kaspersky, kendi ayağına kurşun sıkıyor sanırım.

Gidişat hiç de iyi değil.

ultumdur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bir zamanlar tam tersi söz konusuydu norton sistem kaynaklarını yer bitirirdi kullanmak imkansızdı nerdeyse şimdi çift çekirdekli pc de norton int. sec. 2007 var sorunsuz mutlu mesut gidiyoruz bakalım kaspersky deneme fırsatım olmadı söylediklerinizden yola çıkarak üzüldüğümü belirtmek isterim eski dost karspersky kan kaybediyor demekki.

rocky61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kaspersky sistemi kasmasından ziyade ota b..ka alarm vermesi ve verdiği alarmların büyük yüzdelerinin yanlış ve gereksiz olduğunu gördüm o yüzden severek Nod32 kullanıyorum tabi yanında başka güvenlik programları da kullanıyorum ama şuna inanıyorum kesinlikle acemi olan kişiler güvenlik programlarına güvenmesinler en zayıf halkaları kullanıcılar oluşturuyor.

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Bende Full sürümü kurulu 3 aydır kullanıyhorum muhteşem oto delete:D

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Kaspersky sistemi kasmasından ziyade ota b..ka alarm vermesi ve verdiği alarmların büyük yüzdelerinin yanlış ve gereksiz olduğunu gördüm o yüzden severek Nod32 kullanıyorum tabi yanında başka güvenlik programları da kullanıyorum ama şuna inanıyorum kesinlikle acemi olan kişiler güvenlik programlarına güvenmesinler en zayıf halkaları kullanıcılar oluşturuyor.

o alarımları Kapata bilirsin Biraz dolaşsaydın ayarları kurcalasaydın bulurdun nerden kapandığını eyer geri dönceksen sölersin sölerim sana nerden kapandığını:)

mescorb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasperskynin çok kastıgı gercek ama onca virüs yazılımı kullanmama rağmen harici diskimdeki virüsü bulup beni garantiye göndermekten kurtaran tek yazılım o...

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Troy abe bak sen NIS 2009 denemiş insansın :) Sonunda IE ve FF'den sonra Opera'ya da destek vermeye başlamışlar mı ?

ati1905

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kaspersky İnternet Security 7.0.125 Kullanıyorum virüsten eser yok bulduğunu siliyor...

Link

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
16
En memnun kaldığım yazılım gerek güvenlik gerekse sistem kaynaklarını ekonomik kullanması bakımından Avira antivir premium, test sonuçlarındada lider görünüyor, son 2009 sürümünü denemedim ama önceki sürümleri sistemi kullanılmaz hale getiriyordu.

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ben birkaç haftadır eset smart security kullanıyorum.varlığını unutmuştum şimdi konuyu görünce aklıma geldi:)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Virüs bulma ve silme konusunda neredeyse sorun yok artık arkadaşlar.

Bunu, açık kaynak kodlu antivirüs yazılımları da başarıyor. Virüs veritabanları ise neredeyse artık ortak kullanılmaya başlandı.

Asıl yarış, kullanıcı dostu olmakta, performansta ve tehlikeleri oluştuktan sonra değil de oluşmadan önce engelleyebilmekte.

Yarışı, bir de bu açıdan değerlendirmenizi ve en iyi seçeneği tercih etmenizi öneririm.

robinest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaspersky'iye bu kötü davranmayın bence bundan 2-3 sene öncesine kadar bunu gibi doğru düzgün anti-virüs yoktu.Ben bildim bileli TR'de en çok bu program kullanılır ve memnun olmasalar kullanmazlar.Bende de var bu program ama ayarlarını yapınca hiç aşırı kastığını görmedim.Sizde çok kasıyorsa oyun oynayacağınız zaman program duraklatın bu kadar basit:rolleyes:

LEONX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler kardeş banada böyle bişey lazım kolay gelsin !

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Norton düzeltmeye başladı kendini herhalde. Nod32 basit gelmeye başladı bana . Nortonda deneyelim bakalım

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
ne yani ben kaspersky internet security i kulanılorum kaspersky 2009u sdnden önce öğrendim

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Tüm şirket içi ve evde de Kaspersky kullanıyorum. Doğru tarama sırasında yavaşlatıyor ama elde edilen sonuç için değer.

ultumdur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Virüs bulma ve silme konusunda neredeyse sorun yok artık arkadaşlar.

Bunu, açık kaynak kodlu antivirüs yazılımları da başarıyor. Virüs veritabanları ise neredeyse artık ortak kullanılmaya başlandı.

Asıl yarış, kullanıcı dostu olmakta, performansta ve tehlikeleri oluştuktan sonra değil de oluşmadan önce engelleyebilmekte.

Yarışı, bir de bu açıdan değerlendirmenizi ve en iyi seçeneği tercih etmenizi öneririm.

valla çok doğru kuzenim neredeyse çıktığı günden beri avg free antivirüs ve sanırım comado tam hatırlamıyorum free firewall kullanıyor her çıkış ve girişi kendi denetliyor pc ye çok da tecrübeli değil şimdiye kadar bir sorun yaşamadı ama crack serial adult sitelere takılmaz yada pek takılmaz :) ama bayada internette bulunur söyledikleriniz çok doğru.

redrose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
KasperSky gittikce dağıtıyor o zaman Troy söylediğine göre

Link

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Kaspersky 2009 resimli kurulum anlatımına buradan ulaşabilirsiniz.

black_mamba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bana kaspersky ince ayarları lazım... ben bir şeye karışmak istemiyorum.. o bulduğunda yapacağını biliyor diyebileceğim ayarları