Kasa darbe aldıktan sonra çalışıyor, ancak gram görüntü gelmiyor.

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Arkadaşlar sistemi yeni açmıştım ve bu sakat PSU fanı gürültü yapıyordu, başım ağrıdığı için gürültüye göremedim ve susturmak için ayağımla vurdum. Görüntü gitti, monitör kendini uyku moduna aldı.
Tekrar açtığımda ise monitör hiç görüntü gelmiyor gibi davranmaya devam etti, hiçbir ekstra ses falan yok ancak bu HDD ve SSD kullanımı gösteren ışık normale göre fazla kırmızı yanıyor. Hatta ilk 15 saniye hiç sönmüyor, ondan sonra ise adeta BF açmışta oynuyor gibi yanıp sönüyor.
Aradaki görüntü kaplosunu iki taraflı takıp çıkardım ancak olmadı. Yarın kasayı açıp bakabilirim, başım çok feci ağrıdığı için bugün uğraşmak istemiyorum bile.
Faydalı bi yorumunuz varsa şimdiden teşekkür ederim.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
yARIN TÜM KABLOLAMYI SÖKÜP, TEKRAR TAKIN. Ramleride aynı şekilde sök,tak yapın.

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40
yARIN TÜM KABLOLAMYI SÖKÜP, TEKRAR TAKIN. Ramleride aynı şekilde sök,tak yapın.
Tüm kablo kısmını biraz daha açsanız? En ama en ufak kabloya kadar mı yoksa önemli sayılabilecek çoğu kabloyu mu yapayım? Ayrıca 2x4 RAM kullandığım için, diğer 2 kanala mı takayım yoksa aynı kanala tak çıkar mı yapayım?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
önemli olan ,anakartın 24 pinkablosunu,cpu besleme kablosunu,e,kartının güç girişi varsa onu, hdd kablasunu falan.
Ramleri önce kendi yerlerinde,olmazsa ters değiştirerek.

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40
önemli olan ,anakartın 24 pinkablosunu,cpu besleme kablosunu,e,kartının güç girişi varsa onu, hdd kablasunu falan.
Ramleri önce kendi yerlerinde,olmazsa ters değiştirerek.
Peki sence bi kasaya gelen bir iki darbe ile bozulma ihtimali var mı? Olma ihtimali vardı elbet ama baya az gibi geliyor, millet kasasını yan yatırıyor, parçaları çıkarıp takınca çalışıyorda ben vurdum diye giderse baya üzülürüm çünkü ekran kartım daha yep yeni ve kasa konusunda hep bütçe sorunu yaşadım, 144 Hz panele zamanında GTX 1050 ti ve i3 7100 kullaniyordum şimdi ise RX 570 ve 2600X, hâlâ 144 Hz ın 144 ünü hissediyorum. Eğer giderse kasam, varını yoğunu kasa hakkında ne varsa satıp bi yeni nesil Xbox alırım daha iyi, neyse gece gece aklıma gelince uyuyamadım içimi biraz rahatlamak için yazıyorum :|.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bi dediklerimi yap bakalım. İnşallah anakarta bi şey olmamıştır.. maalesef bu tip darbelerden etkilenen ilk parça anakart oluyor.

Ben geçen sene güzelim ASUS Maximus formula anakrt ve i7 işlemciyi,ikisini birden, kasaya ayağımın çarpıp,çok sert bi şekilde yan devrilmesiyle,pert ettim.
Yarın bi gelişmeleri yazarsın. Hemen pes etme.

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Bi dediklerimi yap bakalım. İnşallah anakarta bi şey olmamıştır.. maalesef bu tip darbelerden etkilenen ilk parça anakart oluyor.

Ben geçen sene güzelim ASUS Maximus formula anakrt ve i7 işlemciyi,ikisini birden, kasaya ayağımın çarpıp,çok sert bi şekilde yan devrilmesiyle,pert ettim.
Yarın bi gelişmeleri yazarsın. Hemen pes etme.
Bugün açtım, meğersem ekran kartı vidasından kurtulup yuvasından çıkmış, baya çıkmış boş boş duruyordu, geri taktım, sorun çözüldü. Sadece ekran kartı yuvasından çıkmış yani. Sağolun cevaplarınız için.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Geçmiş olsun,ucuz atlatmışsın. :)