[Karşılaştırma] Sony Xperia Z1 mi LG G2 mi?

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Bloother Daha Sony Xperia Z1'in İşletim Sürümünü Bile Bilmiyorsun.Bir Kere 4.1.2 Değil 4.2.2.Sizin Arayüzü'de Biliyoruz Samsung'a Çok Benziyor.Tasarım S4 İle Neredeyse Aynı.Dayanıklılık Sıfır.Sonra Yok Efendim Şöyle Oldu Böyle Oldu.Bir Telefon Alacaksınız 1 Sene Yada 2Sene Rahat Kullanırsınız.700 TL Hatta 400 TL Fark Var Fakat İşte Önemli Farklar.Micro SD Girişi Olmaması Kötü Bencede.Telefon Çok İyi Fiyatlı Süper Telefon Ama Bazı Sıkıntıları Var Fakat İşte Fiyatı Affettiriyor.
Artırılabilir hafıza yok
Plastik ve samsungtan daha kalitesiz plastikleri
Arkadaki tuşlar bir süre sonra gıcırdıyor
Kamerası daha kötü
Arayüz ve tasarımı Samsung kopyası
En dayanıksız üst segment cihaz ve daha neler neler

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Xperia Z1den bahsetmiyoruz biz, Z'den bahsediyoruz. Adama özellikleri taksit taksit vermişler diye övünüyor olaya bakar mısın? :) E versinler bi zahmet.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Xperia Z1den bahsetmiyoruz biz, Z'den bahsediyoruz. Adama özellikleri taksit taksit vermişler diye övünüyor olaya bakar mısın? :) E versinler bi zahmet.
Tabi cnm Lg çok sağlam cihazlar ürettiğinden hiç güncelleme vermiyor :D
Ayrıca sürümü 4.1 değil 4.2 ve kasım ortasında 4.3 alacak . Xperia Z ile yakın tarihlerde çıkan Optimus G de nedense aynı desteği göremiyorum :)) Ama pardon LG çok sağlam cihaz yapıyor o yüzden güncelleme verme ihtiyacı duymuyordu değilmi pardon :D

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Artırılabilir hafıza yok
Plastik ve samsungtan daha kalitesiz plastikleri
Arkadaki tuşlar bir süre sonra gıcırdıyor
Kamerası daha kötü
Arayüz ve tasarımı Samsung kopyası
En dayanıksız üst segment cihaz ve daha neler neler

Ahahahah kardeş senin çok ciddi hazımsızlık sorunların var. Telefonu daha eline alıp 2gün kullanmadan nereden anladın bunları. Fabrikasında mı çalıştın? : )))))

defas59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
z1 her ne kadar iyi olursa olsun o fiyatı bence haketmiyor.lg g2 almaya razıyım.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Ahahahah kardeş senin çok ciddi hazımsızlık sorunların var. Telefonu daha eline alıp 2gün kullanmadan nereden anladın bunları. Fabrikasında mı çalıştın? : )))))
Özelliklerinide
İnceleme Videolarınıda izledim ve elime alıp kendimde inceledim gayet basit bir cihaz hazımsızlık sorunu olan sensin :)) her lafımın altına atladığından belli oluyor bu zaten

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
z1 her ne kadar iyi olursa olsun o fiyatı bence haketmiyor.lg g2 almaya razıyım.

u2mj6.gif

2 Gün sonra yazılım sorunu yaşayıp, buraya konu açarsan hiç şaşırmam.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327

Sen bakma arkadaşlara. Sadece alacağın yeri iyi seç. Servisi ve garantisi sağlam yerden al. Telefon eline sağlam gelirse hiçbir sıkıntın olmaz için rahat olsun. :)

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Başından beri şu tartışmaya girmeyeyim diye kendimi tuttum ama en sonunda girdim neyse açıkçası şu an piyasada 2000+ fiyat etiketini hak eden bir telefon yok Note III bile en fazla 1900 eder Z1 ise 1800 falan G2 fiyat olarak iyi ama Optimus G nin tasarım 10 kat daha iyi Optimus G yi eline aldığında bir sağlamlık hissi veriyordu ama G2 her an kırılacakmış gibi böyle olunca 1600 tl neden olduğu anlaşılıyor ama ekran konusunda 1)hTC 2)LG gelir kameradan bahsetmeye gerek Sony kamerası okduğu için ortalama üstü bir kamerası var son olarak arayüz olan Optimus her ne kadar Samsung çakması densede Touchwizden çok daha iyi bir arayüzü var hatta Android dünyasında en beğendiğim arayüzlerden Z1 ise çok pahalı ama iyi bir cihaz ekranı kötü ama IPS ile yan yana koyduğunuzda anlarsınız ama tek başına kullanın ortalama üstü bir ekranı var kamera konusunda 20.7 Megapiksel gece çekimlerinde beklentimin altında kaldı(benim beklentim) ama gündüz çekimlerinde gayet iyi bir performansı var oyun ve uygulama çalıştırma performansı gayet iyi ama ekranın altındaki boşluk nedir yani takoza benzetmişler ancak arayüz olarak Timescape iyice gelişiyor ayrıca waterresistant rezaletinden sonra telefonun waterproof olması çok iyi olmuş ama su geçirirmi bilmiyorum şu sonuç çıkıyor bütçen varsa Z1 al gitsin yoksa G2 al ama her zaman dediğim gibi Samsung telefonlarından nefret etsemde Note III şu an en iyisi
NOT:Bunlar kendi görüşlerim katılmayabilirsiniz ve hakaret etmezseniz sevinirim

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Note2'nin kalitesi Note3'te yok ama malesef. Kasa olarak çok zayıf geldi bana. Sanki çin çakması bir telefon tutuyormuş hissi oluşturdu bende. Arka kapağının sahte deriden olması da cabası. Bir de yurtdışı note3'ler buradakilerden daha iyi. Note3'ün bir diğer kötü yanı da, kalemi olmazsa note1'den hiç farkı kalmıyor. Özelliklerinin çoğunluğu kaleme dayalı.
Gerçi kalem sayesinde Note adını alıyor orası da ayrı konu ama en azından daha farklı özellikler de sunulabilirdi sanki.

defas59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
shiftdelete keşke bu konunun bir karşılaştırma videosunu yapsa.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Note2'nin kalitesi Note3'te yok ama malesef. Kasa olarak çok zayıf geldi bana. Sanki çin çakması bir telefon tutuyormuş hissi oluşturdu bende. Arka kapağının sahte deriden olması da cabası. Bir de yurtdışı note3'ler buradakilerden daha iyi. Note3'ün bir diğer kötü yanı da, kalemi olmazsa note1'den hiç farkı kalmıyor. Özelliklerinin çoğunluğu kaleme dayalı.
Gerçi kalem sayesinde Note adını alıyor orası da ayrı konu ama en azından daha farklı özellikler de sunulabilirdi sanki.
Doğru Söylüyorsun Deri Sahte Kapak Bimeks'te Denedim Öylesine Kapağı Açıyım Dedim Kapak Çok Kalitesiz.Hemen Çat Çut Açılıyor.Note 1 Tasarım Olarak Neredeyse Aynı.Kalem Olmasa Zaten Bir Ekranı Yüzünden İlgi Çekerdi.Ve Bizde Hep Bir Ağızdan'Çöööööööp'Derdik.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar Bu Arada Samsung Note III Sony XPERİA Z1,LG G2,Nokia Lumia 1020 Ve Sony XPERİA Z Büyük Bir Video Karşılaştırma Yapacağım.Yarın Yapmayı Planlayıp Cuma Günü Atmayı Düşünüyorum.Tekno-ID Kanalıma Bakmaya Unutmayın.Neden Derseniz Tüm Yorumları Cevaplayarak,Sizlere Sunacağım.Ve Şunu Söyliyeyim.Tarafsız Bir Karşılaştırma Olacak.Hepsinin Dezavantajlarını Söyliyeceğim.Neden Cuma Atıyorum Diyorsanız,Youtube'nin Klasik Altyapı Sorunu Yüzünden.Geçen Yaptığım Windows 8.1 İncelemesini Saat 16:58'de Atmaya Başlayıp,Gece 23:27'de Bitmişti.Kanalıma Abone Olmayı Unutmayın.Şu Kanalın Büyümesini İstiyorum.O Yüzden Bir Şeyler Feda Edip Yaza Kadar Canon 550D Alacağım.İnceleme Çok Yakında Sizlerle.

Kanal Link:http://www.youtube.com/channel/UCUC6RoILS7ya1A5_5k5fy5g

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Almadan önce izleyin karar vermenize yardımcı olur :sleep:
Z1 incelemesi ;

G2 incelemesi ;

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
gidin 2 telefonu da inceleyin.. lg g2 ye daha kanınız ısınacaktır. bir de unutmayın, teldeki kart yuvasının kapakları açılabiliyormuş, su girebilir. bir de suya girmesi durumu sadece tatlı su da geçerliymiş, tuzlu suda garanti vermiyorlarmış z1 için.. incelemelerin birinde duymuştum benim uydurduğum bişi değil..
z1 i alırım, denize girerim, milletin resmini çekerim falan diye düşünmeyin yani :D

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bence fikir açısından kesinlikle sonuna kadar izlenmeli özellikle de note III ile yanyanayken dikkat edin büyüklüğüne işte o tasarımıyla çok övülen z1 in en detaylı incelemesi ;

Benim sony telefonlarda 3 şey çok hoşuma gidiyor 1.si kol bağlayıp oyun oynama özelliği 2.track id uygulaması 3.sü de walkman uygulaması bunlar dışında çokta farklı bir yanı yok tabi bunlar bnm kriterlerim herkese göre değişir.

peki kardeşim fiyat falan bi yana bana g2 mi daha iyi yoksa z1 mi onu söyle.
Bence z1 note IIIün rakibi hemen hemen aynı boyuttalar.Bana kalırsa z1 akıllı telefondan ziyada note III gibi phatablet olmuş.Yani z1 ile g2 farklı katagoride bence.Uygun olanı note III ile karşılaştırmak.Benim görüşüm ise bu kadar büyük bir telefon alınacaksa oda note III tür kendi katagorisinde rakibi yok çünkü.Bu saatten sonra g2 ile z1 karşılaştırması bence çok saçma :sleep:

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Xperia z1 neden dersen sirasiyla kasa kalitesi
Su gecirmezliigi daha iyi bir guncelleme ve teknik servis agi.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Kardeşim kasa kalitesini, su direncini geçin artık araba almıyoruz ki acaba şarampolden dereye yuvarlansak sağ çıkar mıyız diye düşünelim. Telefonda en önemli şey önce yazılımdır. Kasanın da kullanışı önemlidir. Rahat mı? Kullanışlı mı? Bunlara bakarsın kasada. Z1'in gereksiz genişliği su geçirmemek için yapılan ve zamanla sık kullanımdan dolayı kopup düşecek olan yan kapakları çok mu kullanışlı? Bundan bahsedin. Kaldı ki o kapaklardan biri kopsa su geçirmezlik tarih olur. Kopmaz demeyin tarihte kopmayan kapak görülmedi özellikle Sony'de, en iyi ihtimalle gevşiyor. Bunlardan bahsedin biraz da. Yok ben hava atıcam diyorsanız gidin alın. Yok ben adam akıllı telefon kullancam diyorsanız G2 alın. Yok düşerse hemen kırılır falan gibi şeyler düşünmeyin. Nasibinizde ne varsa onu yaşarsınız. Koskoca titanik batmış kalkıp Z1'e bişey olmaz demeyin. :)

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Fiyat Bakımından Tabi Sony Rahatsız Ediyor.Şimdi Telefonların İkiside Güzel Fakat Lifestyle Arkadaşımızın Dediği Gibi Tuzlu Suya Garanti Verilmemesi Kötü.Çünkü Çoğu Denizlerimiz Tuzlu.Ama Her Ne Olsun Kağıtta Su Geçirmeye Dayanıklı Oduğu Belirtilmiş.LG Çok Ses Getirdi Bu Telefonla.Fakat LG'dede Kasa Kalitesi Çok İyi Değil.Samsunglar Gibi.Zaten Fiyat Bakımından Hangisi Cazip Geliyorsa Onu Alın.Herkes Zengin Değil Çünkü.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Samsung kasalarını yerden yere vuruyoruz ama elimizde hissettirdiği kadar kalitesiz de değiller aslında. G2 samsung'tan daha kalite his veriyor elimize bu bir gerçek. Ancak samsunglar da sağlam. Daha önce kullandığım N7000 cihazım defalarca cam üstüne, köşesi üstüne, arkası üstüne mermer, seramik, beton yüzeylere düştü, merdivenlerden yuvarlandı ama camında en ufak bir hasar bile meydana gelmedi. Ama arka kapağı bildiğin naylon plastik. Samsung kalite hissini hiç vermiyor ama sağlam telefon hakkını yiyemem. G2 ise yekpare kasa olduğundan daha rijit bir kasaya sahip dolayısıyla daha da sağlam. Üstelik samsung gibi arka kapağında sıradan plastik kullanmıyor. Sony'nin su geçirmeme özelliği tamamen kağıt üzerinde. Yüzlerce belki binlerce Xperia Z su geçirdi ve hepsi teknikservisten eli boş döndü. kesinlikle Sony su geçiren cihazları kabul etmiyor. Ayrıca açılır kapakları olan telefonun asla su geçirmeme garantisi yoktur. o kapaklar illa ki gevşer, kopar, açılır ve su alır. Kullanım açısından da çok can sıkıcı.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Para veremeyen Z1'e gitsin G2 Alsın. Ama G2 alıp, z1'e dandik deyip durmayın.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Z1 dandik değil parasını haketmiyor. Gerçi tasarım olarak tarzım değil 1500 olsa yine almam o ayrı konu. G2 de henüz almadım.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ikisi de degil. Farkli bir seyler ortaya koyana kadar en iyisi nokia 105 :laugh:

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Akıllı telefon dediğimiz aletlerin sınırı 5inçtir.Lg g2de 5.2inç ekran kullanmış ama kasası s4 kadar.Ama z1e baktığımızda nerdeyse note3 kadar boyutu var hemde ekran 5inç ayrıca köşeli ve 172 gr ağırlıyla akıllı telefonla alakası bile yok z1 bir phatablet olmuş sony kusura bakmasın millet onu o fiyata alacağına note III alır.Madem illa dayanıklı olacak telefon o zaman ekranı 4.7 olsaydı o zaman htc gibi o zaman kasa bu kadar büyümezdi.Ayrıca o camın çizilmediğini sananlar var üstüne film takmadan kullan varya o premium kasayı kaza geçirmiş arabalara benziyor.Zaten o yandaki kablosuz şarj yuvası da telefonun havasını bozmuş.İster kabullenin ister kabullenmeyin g2 daha şık hatlara ve tasarıma sahip daha hafif vede cepte hissettirmiyor kendini z1in tasarımdaki tek üstünlüğü daha dayanıklı olması.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Kardeşim kasa kalitesini, su direncini geçin artık araba almıyoruz ki acaba şarampolden dereye yuvarlansak sağ çıkar mıyız diye düşünelim. Telefonda en önemli şey önce yazılımdır. Kasanın da kullanışı önemlidir. Rahat mı? Kullanışlı mı? Bunlara bakarsın kasada. Z1'in gereksiz genişliği su geçirmemek için yapılan ve zamanla sık kullanımdan dolayı kopup düşecek olan yan kapakları çok mu kullanışlı? Bundan bahsedin. Kaldı ki o kapaklardan biri kopsa su geçirmezlik tarih olur. Kopmaz demeyin tarihte kopmayan kapak görülmedi özellikle Sony'de, en iyi ihtimalle gevşiyor. Bunlardan bahsedin biraz da. Yok ben hava atıcam diyorsanız gidin alın. Yok ben adam akıllı telefon kullancam diyorsanız G2 alın. Yok düşerse hemen kırılır falan gibi şeyler düşünmeyin. Nasibinizde ne varsa onu yaşarsınız. Koskoca titanik batmış kalkıp Z1'e bişey olmaz demeyin. :)
Kasa kalitesini insanlar niye geçiyormuşki ? adamlar sırf kasa kalitesi olsun diye az kalın çerçeve yapıyor bi lg mi akıllı çevreyi azalttığı için ? Su ve toz geçirmezlik çok önemli 2 özellik sırf bu özellikler yüzünden bile alınır bir kere DragonTrail var bu bile o gorilla glass camları sollamaya yetiyor.
Z1 in kullanışlı olmadığı kanısına nereden varıyorsun ?
İncik boncuk dükkanı gibi bir arayüz herkes kullanmak istemeyebilir .
Daha toplu düzenli bir arayüzü isteyenlerde var.
Ayrıca sık kullanımdan o kapaklar düşmez en çok kullanılan yerler şarj ve kulaklık girişleri.
Şarj için gider dock alırsın 50tlye . Kulaklık girişi ise kapaksız oldu halde su geçirmiyor bilmem anlatabildimmi ??
Sen git bence bi elinden düşürde G2 yi 1400tl masraf öde sonra konuş dayanıklılık neden önemli neden değil .
Ayrıca hani diyorsun ya kılıf alırım zırvalarını Z1 alanlar 2200 verip sanki 40-50tllik dock u almayı akıl edemeyecekler...
Sen git G2nin artırılamaz hafızasından bahset.
Dandik plastiğinden bahset...
Çakma tasarım kopya edilmiş arayüzden bahset...
Z1 in batıp batmayacağını düşünene kadarda git telefonuna 10 kat kılıf al belki daha o zmn koruyabilirsin insanlarıda yanlış yönlendirmeyin

Akıllı telefon dediğimiz aletlerin sınırı 5inçtir.Lg g2de 5.2inç ekran kullanmış ama kasası s4 kadar.Ama z1e baktığımızda nerdeyse note3 kadar boyutu var hemde ekran 5inç ayrıca köşeli ve 172 gr ağırlıyla akıllı telefonla alakası bile yok z1 bir phatablet olmuş sony kusura bakmasın millet onu o fiyata alacağına note III alır.Madem illa dayanıklı olacak telefon o zaman ekranı 4.7 olsaydı o zaman htc gibi o zaman kasa bu kadar büyümezdi.Ayrıca o camın çizilmediğini sananlar var üstüne film takmadan kullan varya o premium kasayı kaza geçirmiş arabalara benziyor.Zaten o yandaki kablosuz şarj yuvası da telefonun havasını bozmuş.İster kabullenin ister kabullenmeyin g2 daha şık hatlara ve tasarıma sahip daha hafif vede cepte hissettirmiyor kendini z1in tasarımdaki tek üstünlüğü daha dayanıklı olması.
Sen film geçirmeden kullansana bir g2 yi aynı gün kaç çizik yiyecek çok merak ediyorum :)
Ayrıca en şık en premium telefon zaten z1 bu kadar kıskançlık fanboyluk yapmayın .
5inç ekran 5inç ekranla karşılaştırılır. 5.5 5.5 ile bu işler böyle baktınız tabi z1 daha üstün g2 den şimdide aynı kategori değil demeye başladınız