Karabükspor'dan Fırat Aydınus'a tepki

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Kardemir Karabüksporlu futbolcular maçtan sonra hakem Fırat Aydınus'a tepki gösterdi.

CwCSgldWAAAiqQs.jpg

Emeklerinin çalındığını söyleyen kaleci Ahmet Şahin, "Fenerbahçe'nin hakemi arkasına almasına gerek yok. Maçın Fenerbahçe'ye kolay verildiğini düşünüyorum. Hakemler biraz adil olsun olmayan penaltı veriliyor, arkadaşımız atılıyor. Aynı şey bize olunca Fırat Aydınus es geçiyor, Fenerbahçe’ye olunca hemen bize kart gösteriyor. Emeğimiz çalındı. Takdir haklarının 3’ünden 2’sini Fenerbahçe’ye çalarsan bir şey yapamazsın zaten. " dedi.

Karabüksporlu Olafur Skulason hakem hakkında: "Lige yeni çıktık, savaşan bir ekibiz. Penaltı pozisyonunda Fenerbahçe'nin 12. oyuncusu sahaya çıktı. Hakem, oyuncuların duyguları olduğunu bilmeli, bir anda sarı kartlarla bizi sindirmemeliydi" ifadelerini kullandı.

Karabükspor başkanı Ferudun Tankut ise "Maalesef, penaltı pozisyonuyla ilgili penaltının olmadığı şeklinde yoğun mesajlar geldi. 2 defa televizyondan izledim, göremedim. Eşit şartlarda oynasaydık keşke. Fırat Aydınus'un bu gece uykusunun kaçacağını düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Igor Tudor'dan Fırat Aydınus'a tepki

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Igor Tudor, Fenerbahçe karşısında aldıkları farklı mağlubiyetin ardından açıklamalarda bulundu.

Maçın hakemi Fırat Aydınus'u eleştiren Igor Tudor, "5-0'lık mağlubiyet hoş olmaz. Penaltı ve kırmızı kart oyununun skorunu belirledi. İyi hazırlanmıştık ama hakem maçın sonucunu tayin etti" dedi.

Gelecek hafta Bursaspor ile oynayacakları maç hakkında görüşleri istenen Tudor, "8-9 maçlık bir süreç oldu. Futbolda böyle şeyler oluyor. Yeni bir haftaya başlayacağız ve aynı şekilde bir dahaki haftaya hazırlanmamız gerekiyor" diye konuştu. (Sporx)