Japon Balığım Ölüyor !! Tüm Doktorlar Buraya..

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
ayy cidden 12.5 falan olmasam da kolonya döktüğümde küçüktüm hatta bayramdı ondan döktüm kolonya ilkokul 1e mi 2 ye mi ne gidiyordum.

sobanın arkasnda haşlamam ortaokul yıllarıma denk geliyor ki tamamen benim hatam unuttum onları ama insanlık hali herkes unutur.

elektrik çarpası da teknik bir sorundan kaynaklanıyor akvaryumun pompasımı lammbası mı artık neyse ondan suya elektrk kaçmıştı

neyse peter japon balıkları konumuz :D

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Son zamanlarını iyi geçirsinler bari,balkona falan çıkar dışarıyı izlesinler biraz:)

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Son zamanlarını iyi geçirsinler bari,balkona falan çıkar dışarıyı izlesinler biraz:)
Suyunu değiştirip hemen zaten canım önüne koydum :turned:
bu arada arkadaşlar 2 balık vardı ama ikisi birden ölüme gitmiyor..
sadece bir tanesi sorunlu..

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Sorunlu balığı hemen ayır.Sakın yem verme, hele bir de karnı şişse. Pulları dökülüyor mu?
Ben de çok balık öldürdüm ondan biliyorum :) Artık beslemeyi bıraktım. ölünce insan üzülüyor.

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
pirinç ver :D japanlar sever pirinci

Reaksiyon puanı
188
Suyunu değiştirip hemen zaten canım önüne koydum :turned:
bu arada arkadaşlar 2 balık vardı ama ikisi birden ölüme gitmiyor..
sadece bir tanesi sorunlu..

hasta olan balıktan hastalık diğerine de geçmeden ayır o iki balığı. hasta olanı da ayrı bir akvaryuma koyup pul dökülmesi için gerekli ilaçla tedavi yapmalısın.

ya da beyaz benek olmuş olabilirler. yine ilacını alıp ayrı bir akvaryumda tedavi etmelisin.

unutma hasta olan balık ile sağlıklı olan balığı ayırman gerekiyor. yoksa ölürse suyu zehirler ve sağlıklı olan balıkları da etkiler...

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
ayy cidden 12.5 falan olmasam da kolonya döktüğümde küçüktüm hatta bayramdı ondan döktüm kolonya ilkokul 1e mi 2 ye mi ne gidiyordum.D

Abla keşke ellini öptürüp şeker veya harçlık da verseydin:laugh:peter balıklar hakkında birşey bilmem ama dua ediyorum:flowers:İnşaallah iyileşir ölmezler bilirim ne zor olduğunu:(

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Katil pitırcan ! :D

Şaka bir yana keşke evdekilere felan söyleseydin ben unutabilirim akvaryum suyunu vs kontrol edin diye.. en azında kurtulmuş olurdu balıklar..

Mesela bir olay anlatayım ben kedileri pek sevmem ama mahallede sokak kedilerinin arasında yeni bir van kedisi gördüm çok şirin beyaz tüylü bir hayvandı ancak belli ki beslemeyi bilmeyip kedi beslemeye çalışan insancıklar kediyi sokağa atmışlar ve kedi ev kedisi olduğundan sokağın daha ne olduğunun farkında olmasa gerek mahallenin köpekleri tarafından hergün farklı bir yara ile kurtuluyor buranın köpekleri çeteler gibi gündüzleri farklı yerlerde güneşe karşı yatarlar geceleri toplanır mahalleler arası toplu kedi avına çıkarlar tabi uyanık sokak kedileri öyle veya böyle bu köpeklerle başa çıkmayı biliyor peki ya bahsettiğim malum van kedisi biliyor mu hayır yakında ölür gider bakacam diye alıp bakamayıp sokağa atan asıl hayvanlar ise rahat eder... tabu bu olayın peterle ilgisi yok Peterin olayı unutkanlıktan gelen bir hatadır

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Sorunlu balığı hemen ayır.Sakın yem verme, hele bir de karnı şişse. Pulları dökülüyor mu?
Ben de çok balık öldürdüm ondan biliyorum :) Artık beslemeyi bıraktım. ölünce insan üzülüyor.
Pulları çok döküldü hatta üstünde pul kalmadı denebilir ama şu an iyi sanki eski performansında yüzüyor.. ama karnındaki şişlik hala var..
hasta olan balıktan hastalık diğerine de geçmeden ayır o iki balığı. hasta olanı da ayrı bir akvaryuma koyup pul dökülmesi için gerekli ilaçla tedavi yapmalısın.

ya da beyaz benek olmuş olabilirler. yine ilacını alıp ayrı bir akvaryumda tedavi etmelisin.

unutma hasta olan balık ile sağlıklı olan balığı ayırman gerekiyor. yoksa ölürse suyu zehirler ve sağlıklı olan balıkları da etkiler...
peki hocam iyi güzelde balık şu anda normal..hiç hasta gibi değil..
zaten hasta da değildi suyunu değiştirmeyi unutunca böle oldu..

Katil pitırcan ! :D

Şaka bir yana keşke evdekilere felan söyleseydin ben unutabilirim akvaryum suyunu vs kontrol edin diye.. en azında kurtulmuş olurdu balıklar..

Mesela bir olay anlatayım ben kedileri pek sevmem ama mahallede sokak kedilerinin arasında yeni bir van kedisi gördüm çok şirin beyaz tüylü bir hayvandı ancak belli ki beslemeyi bilmeyip kedi beslemeye çalışan insancıklar kediyi sokağa atmışlar ve kedi ev kedisi olduğundan sokağın daha ne olduğunun farkında olmasa gerek mahallenin köpekleri tarafından hergün farklı bir yara ile kurtuluyor buranın köpekleri çeteler gibi gündüzleri farklı yerlerde güneşe karşı yatarlar geceleri toplanır mahalleler arası toplu kedi avına çıkarlar tabi uyanık sokak kedileri öyle veya böyle bu köpeklerle başa çıkmayı biliyor peki ya bahsettiğim malum van kedisi biliyor mu hayır yakında ölür gider bakacam diye alıp bakamayıp sokağa atan asıl hayvanlar ise rahat eder... tabu bu olayın peterle ilgisi yok Peterin olayı unutkanlıktan gelen bir hatadır
Zaten durumu evdekiler fark etti..
Belki evdekiler suya 1 saat sonra bakmış olsaydı 2 adet ölü göreceklerdi..
Allah korudu :)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
boyutu iki katına çıktıysa evrim geçiriyo olmasın, pokemonda vardıya macikarp mı neydi :D

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
Madem iyileşirlerse en kralından akvaryum alıcam dedin ..
Ölürrse de en kralından bi mezar yap .....
Burda bi soru ölü hayvana fatiha okunurmu? (ben küçükken çok fatiha okudumda)

By-Chost

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Japonya'yla ilişkileri zora sokmayalım :scared: İlerde karşımıza sürerler soykırım filan yaptınız diye :w00t:

Dipnot : En dayanıklı balığı bile öldürmeyi başarabilirsen :D senin hayvan besleme hakkını elinden alsınlar bence :w00t:

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
cgrszone nerelerdesin cevap bekliyodum :D

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
4 günde bir değiştir demişti adam ben sanırım çok rahat bi 5 gün öle bıraktım :D
motor yok :)

Reaksiyon puanı
188
4 günde bir değiştir demişti adam ben sanırım çok rahat bi 5 gün öle bıraktım :D
motor yok :)

ilk önce basit de olsa bir motor edin bence. gerçi fanusda bakıyosan balıklara zor olur.

bu arada suyunu nasıl değiştireceğini biliyosun di mi :D balıkları olduğu gibi yeni suya koyarsan nalları dikerler :D eski suyundan bir miktar olması gerekiyor yeni suyunda.

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
ilk önce basit de olsa bir motor edin bence. gerçi fanusda bakıyosan balıklara zor olur.

bu arada suyunu nasıl değiştireceğini biliyosun di mi :D balıkları olduğu gibi yeni suya koyarsan nalları dikerler :D eski suyundan bir miktar olması gerekiyor yeni suyunda.
yok canım bi avuç eski sudan bırakıyorum :D
yarın ilk iş bi motor :D

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Japonlara motor gerekmiyor diye biliyorum bir sorun yaratmıyo

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
aslında uzun zamandır aklımda çiftleşen bi balık alma fikri var :D
önerisi olan ? :mrgreen:

Reaksiyon puanı
188
yok canım bi avuç eski sudan bırakıyorum :D
yarın ilk iş bi motor :D

normal dikdörtgen akvaryum kullanıyosun sanırım. sularını değiştirmeyi şöyle yapabilirsin. su değiştirmek için özel aparatlar var. akvaryumun dibine sokup karıştırıyosun ve pompalıyosun. dibindeki pislikler kalkınca hepsini toparlıyor. balıkların pislikleri akvaryumun dibine çoktüğü için bir süre sonra suyu zehirliyor yine.

suyu yarısına kadar bu yöntem ile boşaltıp diğer yarısına arıtılıp oda sıcaklığında bekletilip dinlenmiş su eklersen iyi olur. her su değiştirmede de biraz ilaçlarsan balıkları hayvanlar sersemlemezler.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Çiftleşen :D Lepistes saniyede 10 tane:D taramalı tüfek misali her ay:D

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Lepistes çok tipsiz balık :D
alırsam zebra filan alırım :D

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Pulları çok döküldü hatta üstünde pul kalmadı denebilir ama şu an iyi sanki eski performansında yüzüyor.. ama karnındaki şişlik hala var..

Pulları için ilaç alsan iyi olur.Google amcaya danış bir sürü kaynak var.Bir tür hastalık, pulları dökülüyor sonra derisi kaybolmaya başlıyor vee acı son.