Jandarmaya silahlı saldırı: 2 şehit

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Niğde Ulukışla-Adana otoyolunda Gedelli mevkiinde gasp edilen bir kamyonetten, yol kontrolü yapan jandarma timlerinin üzerine uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Olayda 1 polis memuru ile 1 astsubay şehit oldu. 2'si ağır 4 asker de yaralandı.

NİĞDE'nin Ulukışla İlçesi'nde otoyolda yol kontrolü yapan jandarmaların üzerine uzun namlulu silahlarla bir kamyonetten ateş açıldı. İlk belirlemelere göre saldırıda 2 asker şehit oldu.2’si ağır 4 asker yaralandı..

Saldırı Ulukışla-Adana otoyolu 7. tünel çıkışı Cebelli viyadüğünde saat 11.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre Ulukışla yönünde giden 55 K 088 plakalı kamyonetten uzun namlulu silahlarla uygulama yapan jandarma timlerinin üzerine ateş açıldı. İlk belirlemelere göre saldırıda 2 asker şehit oldu, 2’ si ağır 4 askerin yaralandığı bildirildi.

Saldırının ardından Aksaray yönüne kaçan ve içerisinde Suriyelilerin olduğu iddia edilen kamyonetin yakalanması için jandarma ve polis bölgede operasyon başlattı

Kaynak

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Şehit sayısı 3'e çıkmış.2 saldırgan yakalanmış.Milletimizin başı sağolsun.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
ALLAH'tan şehitlerimize rahmet diliyorum. Kim bu ülke üzerinde zerre kadar kötü emel besliyorsa ALLAH belasını versin.

kayhankaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.
Bence ortalık bu yaz fena karışacak.

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Allah rahmet eylesin. Resmi makamlar saldırganların batı uyruklu olduğunu söylüyor, malum medya ise Suriye uyruklu olduklarını söyleyerek başka yerlere de atıf yapmaya çalışıyor. Yakın zamanda net bir şekilde çözülmesini umuyor, şehitlerimizin ve sivil vatandaşımızın yakınlarına Allah'tan sabır niyaz ediyorum.

kaqan55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Allah şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Akrabalarının ve dostlarının başı sağolsun , sabır versin Rabb'im.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Gene kudurdular adi pislikler allah rahmet eylesin sehitlerimize

Reaksiyon puanı
10,325
hiç acımadan müslüman öldüren el-kaideci pislikler olduğu söyleniyor. suriyede esad rejimini destekleyen ishid adlı terör örgütünün elemanı oldukları yönünde tahminler var. ben de onlardan olduklarına inanıyorum.

bu ülke için oynanan oyunlar bitmek bilmiyor, herkesin ayrı bir hesabı var. haçlı dünyası derken, yahudi belası derken şimdi de bu kahrolası piyonlar çıktı ortaya.

Rabbimden şehidlerimize rahmet diliyorum.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Saldırının faillerinden Ramadani’nin mahkemede ifade vermeyi reddedip, “İfade vermem, hepiniz müşriksiniz. Jandarmayı öldürerek sevap işledim” dediği öğrenildi

Niğde’nin Ulukışla ilçesinde biri polis, biri astsubay üç vatandaşın öldürüldüğü saldırıyı gerçekleştiren ve El Kaide bağlantılı IŞİD üyesi oldukları iddia edilen üç zanlı tutuklandı.
Niğde’de önceki hafta meydana gelen terör saldırısı sonucu yakalanarak gözaltına alınan ve Ankara Numune Hastanesi’nde tedavi gören iki zanlı, dün polis ve jandarma eşliğinde Ankara Adliyesi’ne getirildi. Savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra tutuklanmaları istemiyle Nöbetçi Ankara 9. Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevkedilen zanlıların, “kamu görevlisini görevinden dolayı öldürmek, ülkeye izinsiz olarak ateşli silah ve mermi sokmak, yağma” gibi suçlardan tutuklanmalarına karar verildi.
jandarmayi-oldurerek-sevap-isledim-4194795.Jpeg

İçişleri Bakanı Efkan Ala, olaya karışan saldırganlardan ikisinin Arnavut, birinin Kosova doğumlu olduğunu ve Arapça konuştuklarını ifade etmişti. Zanlıların ise kendilerini ‘Almanya vatandaşı Benjamin Xu’ ve ‘İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani’ olarak beyan ettikleri belirtildi. ‘Xu’nun, annesinin Çinli olduğunu söylediği ve adresini Berlin’de gösterdiği kaydedildi.

‘Öldürerek sevap işledim’
İsviçre vatandaşı olduğunu beyan eden Çendrim Ramadani’nin ise, “Size ifade vermem, ben yalnızca Allah’a hesap veririm. Hepiniz müşriksiniz. Jandarmayı öldürerek sevap işledim” dediği öğrenildi. Ramadani’nin sorgu tutanağını “Allah’a şirk koşmaktır” diyerek imzalamaktan imtina ettiği öğrenildi. Mahkeme tutanağında, Ramadani ile ilgili olarak, “Kendisine sorulan sorular karşısında sakalıyla oynadığı görüldü” ifadesi yer aldı. Şüphelilerden Xu’nun ise, tercüman aracılığıyla yapılan sorgusunda, diğer şüpheli Ramadin’i suçlayarak, şunları söylediği öğrenildi:
‘Bacağıma ateş etti’
“Suriye’den savaştan dönüyorduk. Çendrim Ramadin’yi tanımam, bana ‘Kosova’ya eve gidelim’ dedi, ben de kabul ettim. Sonra yola çıktık. Silahları hiç görmedim, benim haberim yokken çantamıza koymuş. Kontrol noktasında jandarmayı görünce, silahı benim sırtımın arkasından doğrultarak jandarmaya ateş etmeye başladı. ‘Ne oldu’ diye sorunca ‘kamyonu sür’ diye bağırdı. O esnada silahla ayağıma ateş etti. ‘Neden yaptın’ diye sorduğumda yanlışlıkla yaptığını söyledi. Olay esnasında uyuşturucu etkisindeydim. Hiçbir polisin ve jandarmanın vurulup vurulmadığını görmedim. Olayın ardından yakalandık. Hiçbir örgüte üye değilim. 18 yaşındayım. Serbest bırakılmamı talep ediyorum.”
Saldırının diğer faili Makedonyalı Muhammed Zakiri’nin de önceki gün çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı anlaşıldı. Böylece üç saldırgan da tutuklanmış oldu.

Kaynak

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bunlarin topunu idam edeceksin. Sen kimsin benim sanli askerime müsrik diyorsun pis herif.

Kalbim akda pakta desen yüzünden yansir pisligin diye bir söz vardir ya, bu adam en güzel örneklerden biri.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bazı arkadaşların dediği gibi, "kısa ve net" davranıyor adamlar, "kıvırmıyor"lar. Allah zalimlere, zalime kendi menfaati için destek olana lanet etsin. Yüzlerinde şeytanlık var. İşte bunlar para ve silah yardımı yaptığımız mücahitler.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bazı arkadaşların dediği gibi, "kısa ve net" davranıyor adamlar, "kıvırmıyor"lar. Allah zalimlere, zalimin menfaati için destek olana lanet etsin. Yüzlerinde şeytanlık var. İşte bunlar para ve silah yardımı yaptığımız mücahitler.

Yokya yardım tırlarını almaya gelmişler bunlar:)

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Adil yargılama ve idama çok ihtiyaç var.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
imralı oteline tatile giderler daha idamdan bahsediyorsunuz ki zaten 3-5 seneyede çıkarlar hepberaber.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
hiç acımadan müslüman öldüren el-kaideci pislikler olduğu söyleniyor. suriyede esad rejimini destekleyen ishid adlı terör örgütünün elemanı oldukları yönünde tahminler var. ben de onlardan olduklarına inanıyorum.

bu ülke için oynanan oyunlar bitmek bilmiyor, herkesin ayrı bir hesabı var. haçlı dünyası derken, yahudi belası derken şimdi de bu kahrolası piyonlar çıktı ortaya.

Rabbimden şehidlerimize rahmet diliyorum.

Ülkemize oynanan bu oyunlar, ülkemizde başka ülkelerde oynadığı oyunlar yüzünden çıkıyor ortaya bunu da bilerek yaşayalım topraklarımızda.

Yazık şehitlerimizin ailelerine yazık. Kim bilir ne hayalleri, ne gelecekleri vardı. Yok yoluna gittiler.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Bazı arkadaşların dediği gibi, "kısa ve net" davranıyor adamlar, "kıvırmıyor"lar. Allah zalimlere, zalime kendi menfaati için destek olana lanet etsin. Yüzlerinde şeytanlık var. İşte bunlar para ve silah yardımı yaptığımız mücahitler.

Bu adamlara, Türkiyeden yardım gittiğine dair elinizde kanıt var mı?

İsnat etmeye ne kadar da meraklısın hemşerim sen!?

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bu adamlara, Türkiyeden yardım gittiğine dair elinizde kanıt var mı?

İsnat etmeye ne kadar da meraklısın hemşerim sen!?

1. TRT'nin o donem yayinlari.
2. Erdogan'in yillarca El Kaideye teror orgutu demekten hususi olarak kacinmasi. ABD onu uyarana(!) kadar onlara mucahit denilmesi.
3. Yakalanan Mit tirlarinda silah cikmasi.
4. Hataydaki patlamayi El Nusra ustlendigi, hem Turk hem Suriye istihbaratlari tarafindan bu durum patlamadan once tasdik edildigi halde hukumet tarafindan ustunun ortulmesi.
5. Suriyeye savasmaya giden bu teroristlerin bizzat kendi sozleri. Sadece bizim mahalleden onlarca paralı asker gitti.
6. Erdogan'in demeclerinde "mudahale yapacak her turlu koalisyona gireriz" demesi.
7. Bu teroristlerin hergun Turk hastanelerinde tedavi edilip savasa geri gonderilmeleri. Her gun hukumet yanlisi gazeteler bile gururla yaziyor bunlari fotograflariyla beraber.
8. Turkiye'nin uluslararasi tum toplantilarda muhaliflerin silahlandirilmasi yonundeki cigirtkanligi.
9. Ingiltere ve muttefiklerinin muhaliflere silah yardimi yapmayi durdurma kararina Erdogan'in tepki vermesi.
10. Arap El Kaide muftulerinin Erdogan'a yardımlarından dolayı tesekkur etmeleri.
11. Teroristlerin en kolay Türkiye sınırındaki geçiş kapılarını ele geçirmiş olması.
12. Teroristlerin sınırımızdan el kol sallayarak geçebilmeleri.
13. Afyon'da ordumuzun en büyük cephanelerinden birinin birkaç kural birden ihlal edilerek şüpheli bir şekilde patlatilmasi ve binlerce muhimmatin birden bire ortadan kaybolması.

Daha böyle gider bu. Hadi ben montaj, Erdoganin mitingleri de mi montaj? Yahu adamın kendi kabul ettigi konuşmaya bile montaj dediler. Yani bir nevi evet konuştum dediği konuşmaya bile "yok yok sen konusmamissindir" mahiyetinde montaj diyenler oldu. Kendi yayınlarında kendi adamlarının konuşmalarına bile montaj diyen kişinin gerçeklik kriteri nedir merak ediyorum.

burakbardakci34

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Konuyu dağıtmayalım... Allah şehitlerimizin mekanını cennet eylesin

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
[MENTION=18256]Turab Garip[/MENTION]
O kadar şey yazmışsın fakat boş yazmışsın. Muhalif ile paralı teröristleri karıştıran sana nasıl bir cevap vermeli!? Sen tam anlamı ile algıyı değiştirmek peşindesin.

Muhalifler, Esed'e karşı çıkan eski suriye ordusu mensuplarından, kürt ve türkmenlerden oluşuyor.

Işid ise iran, lübnan, hizbuşşeytan, el kaide, nusayri, rus ve kıptilerden oluşuyor. Siz varken, esed'e ne luzüm var ki? Kimyasal silahlarla çocuk öldürüp, milleti diri diri gömen, her gün varillerle ölüm yağdıran adamdan bahsediyorum.

Her olan olayı tut ve hükümet'e yık, sonra yaslan yat. Yok aslanım, meydan boş değil.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Allah dan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum Milletimizin başı sağolsun...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@kosasker,

Gerçekten biz çok alıştık "boş" deyip de boş yazmanıza. Hiçbir tanesine bile cevap veremeden sadece "boş" deyip geçiyorsunuz. Gerçekte kimin boş konuştuğu buradan anlaşılmıyor mu? Yine de benim yazdıklarımı görmezden gelmene karşılık senin yazdıklarına değinelim.

1. Muhalifler eski Suriye ordusu mensuplarından demişsin. Halbuki bunu zaten ben senden önce söylemiştim:

(d) ÖSO. Üyelerinin çoğu yıllarca Suriye ordusunda görev yapmış kişiler. Yani ya dün hainlerdi, ya da bugün hainler. Eğer sözleri doğruysa ve Esad yıllarca zulmettiyse, bunlar da Esad'la beraber halka zulmettikten yıllar sonra bugün İsrail'in işaretiyle harekete geçtiler. Yok eğer sözleri batılsa; kendileri iki kez zalimdir. Çünkü ilk olarak iftira ediyorlar, ikinci olarak da iftiraya dayanarak kan döküyorlar.

Gördüğün gibi kendin itiraf etmiş oldun. Bunlar Suriye ordusu mensupları ise, 12 yıl boyunca Suriye halkına Esad'ın emri ile eziyet edenler bunlar! Yani size göre yıllardır orada zulüm varsa, işte dün halklarına bu zulmü bunlar yapıyordu; bugün de İsrail'in emrine girerek yine kendi halklarına zulmediyorlar. Öyleyse boş konuşmak yerine bunu açıklayabilir misin? "Eski Suriye ordusu mensupları"nın nasıl masum olduklarını, nasıl haklı muhalif olduklarını, nasıl mücahit olduklarını vs?

Ne dediğin tam belli değil ama muhtemelen; 2. IŞİD İranlı, Lübnanlı, Hizbullah'tan vs oluşan bir grup. Ben iddialarımın delilini patır kütür ortaya koydum; hiçbirine cevap vermedin; şimdi ise gerçekten bomboş bir şekilde uydurdun. Eğer doğru söylüyorsan delil getir (Bakara 111). Aklına ne gelmişse, sevmediğin bütün grupları tek çatıda toplamışsın. Halbuki IŞİD aynı zamanda İran düşmanı olan pis bir selefi grup. Hatta sizden daha ileri gidiyor ve İran'a toptan kafir diyorlar. Erdoğan'ın Suriye'ye girmesi için yalvardığı Amerika'nın itiraf ettiği gibi, Lübnan Hizbullah'ı Suriye'ye girince IŞİD ve diğer teröristler kaçacak delik aramaya başladılar. Öyleyse bu adamlar senin saçma iddiana göre hem Esad yanlısı hem de Esad'a muhalif olmuş oldu. Böyle absürd bir iddiayı nasıl delillendirebilirsin acaba? Allah'ım kendi söylediklerinizi kendiniz çürütüyorsunuz sürekli olarak.

3. Kimyasal silahlarla çocuk öldürüp, milleti diri diri gömen, her gün varillerle ölüm yağdıran adamdan bahsediyorum. Evet, bu yalanı da yeni duymadık. Yine delili olmayan bomboş bir iddia. Daha önce de bu konuda konuşmuştuk ve cevabınızı görememiştik:

Yine soruyorum, bu bilgi neye göre? Esad aynı Erdoğan gibi yıllardır Suriye'nin başında; yani o koltuğa yeni oturmadı. Erdoğan 12 yıldır, Esad da 14 yıldır hükümet ediyor. Yani neredeyse hükümet süreleri aynı. Şimdi senin iddia ettiğin bilgi doğru ise; 10 yıldır katliam yapılıyordu da biz yeni mi duyduk? Koskoca 10 yıl boyunca Esad kadın çoluk çocuk demeden ülkeyi tarumar etti ve biz şu iletişim çağında hiçbir şey işitmedik mi? Hem de dibimizdeki komşumuzdan? Bu katliamları işitmedik onu bırak, bir de üstüne ticaret anlaşmaları yaptık, vizeleri kaldırdık. Allah için işkence gören katliamdan kaçmak isteyen hiçbir Suriye'li de bizim ülkemize gelmedi yıllarca. Hiçbir Suriyeli iltica etmedi! Hiçbir Suriye'li katliamdan kaçmadı! Bu saçma iddia doğru olsaydı, 3 ayda yüzbinlerce Suriye'li ülkemize geldiğine göre, 10 yılda bütün Suriye gelmiş olmalıydı. Ama tek bir tane bile gelmedi! Onun yerine ne yaptılar? Bayramlarda sınırda "kucaklaştık", bayramlaştık; hediyeler verdik, akraba ziyaretleri yaptık. Taa ki Erdoğan bunu engelleyip bizi "düşman" ilan edene kadar. Yaptığı bütün anlaşmaları unuttu, dostum kardeşim dediğini unuttu, bayramlaşmaya bile engel oldu, bütün sözlerini çiğnedi. Tam tersine, oraya katliam için teröristler yolladık.

Siz samimiyetsizsiniz. Çünkü yıllardır oradaki zulmü(!) görmüyorsunuz; ne zaman ki İsrail Esad gidecek diye açıklama yaptı, o zaman zulüm görmeye başladınız. Bak diğer konuda Elbruz46 çok güzel anlatmış birer birer; Erdoğan sözünden dönmeden önce Suriye ile ilişkilerimizi. Demek bugün sözde Suriye halkının tarafında olanlar yıllardır Suriye'deki zulme sessiz kalmışlar, onun yerine deli gibi ticaret yapmışlar.. Nasıl bir zulüm varsa orada, vizeleri kaldırmamıza rağmen hiçbir Suriyeli kaçıp gelmemiş. Suriyeliler mazoşist sanırım size göre! Halbuki aynı Suriyelilerin bugün geçişler yasak olmasına rağmen oluk oluk bize sığındığını da siz söylüyorsunuz. Yıllardır vizesiz olmamıza rağmen tek bir tane bile gelmeyen Suriyeliler, bugün birden bire on binlerce geliyor. Ne garip..

Bir de çok trajikomik bir durum var ki; geçen yıl da Suriye konusunu burada konuşuyorduk, siz o zaman o teröristleri (El Kaide, El Nusra, ÖSO vb.) savunuyordunuz; çünkü Erdoğan onlara asla terörist dememişti ve yardım ediyordu. O yüzden siz de onunla beraber o gruplara mücahit deyip durdunuz, tabii ki yardım edeceğiz diye savundunuz, şimdi ise Erdoğan Amerika'nın höt demesiyle sözünden dönerek onlara terörist demek zorunda kaldığı için bu defa yardım ettiğimiz nereden belli demeye başladınız. Anlamıyorum, Erdoğan'ın dün ak demesine inanıyordunuz, bugün aynı şeye kara diyor yine inanıyorsunuz. Dün Erdoğan'ın onlara destek göndermesinden gurur duyuyordunuz, bugün "hani nerede destek göndermişiz yok öyle bir şey" diyorsunuz. Kaldı ki hala da hükümet yanlısı gazeteler bu örgütlerin militanlarının Türkiye'de tedavi edildiklerini açıkça iftiharla yazıyor. Adamın (Erdoğan) kendi sözüne de inanmıyorsunuz, daha size vahiy gelse yine inanmayacaksınız sanırım? Yalnız aranızda bazı arkadaşlar var, Erdoğan'ın o gruplara mecburen terörist demiş olduğunu daha duymamışlar sanırım, o yüzden hala "yardım göndereceğiz tabi" diyenler var forumda. Bence onları uyarın, Erdoğan'ın döndüğü gibi dönsünler, yoksa ters düşeceksiniz.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
[MENTION=18256]Turab Garip[/MENTION]
Gerçekler senin tekelinde değil, ülkemizde tek tip insan da yok. Üzgünüm ama sen hala at gözlüğünü takmaya devam ediyorsun. Başbakan benim idolüm değil, o yüzden hatasız da değil.

Yazını baştan aşağı okudum ve hala boş.

Hükümet yanlısı hiç bir grubun el-kaide gibi bir terör örgütünü savunduğunu hatırlamıyorum. El-kaide dediğin örgüt İstanbulda bomba patlattı değil mi? Bu adamlara operasyon da yapıldı.

Sizin göreviniz, devlet sanki el-kaideyi destekliyormuş gibi propaganda yapmak. Devlet her daim, terör örgütlerine karşı olduğunu söyledi, bunları bilmeyenler için yazıyorum.

Sana yazdığım bir önceki cevap halen daha geçerli, sen aksini iddia etsen de, esadla el sıkışmaya gidenler muhalefet partisindendi hatırlatırım.

Bu günlerde çok revaçta olan bir tabir ama sizi uzun zamandır bildiğim için tekrar söylüyorum. Bu acem oyunlarını bırakın artık.

Evet hükümet muhaliflere destek veriyor; esedin yandaşı el-kaide, mutezile, hizbuşşeytan ve iran'a değil. Hatta devlet sürekli füze başlığı gönderiyor muhalif türkmen ve araplara, hatta Türkiyeden giden füzelerle bugün muhalifler, esedin bir uçağını düşürdü. Sıra yavaş yavaş lübnan ve iran'a gelecek. Onlardan önce israil.
Siz isteseniz de, istemeseniz de.
Selametle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...