İş fikirleri

Reaksiyon puanı
227
fikirlerin yorumun için sağol kosgebi araştırdım faydalılı buldum üni bitirmek lazınmış faydalanmak için bu sistemden lise okuyorum daha. vücut geliştirmeyi çok istiyorum ama hakkını vererek yapmak istiyorum beslenme programıyla ve protein tozlarıyla ama maliyetli oldugu için başlayamıyorum.

her söylediğin şey için sermaye lazım ama sağol yinede kosgeb olayını bilmiyordum bu arada işininiz bilişim ve teknoloji ise ne yaptıgınızı anlatırmısınız
Kasgeb dahilinde dedim. Üniversite şart değil diye biliyorum araştırır yazarım. Protein tozu almasa da yaparsın. Tavuk taşlığında %30 protein var. 100 Gramda 30 gram var devasa vücut geliştirmene gerek yok zaten. Sana kalmış yinede.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Konu dışı yazıyorum ama konu oraya kaydı.
Vücut geliştirmek için ne sermaye, ne de protein tozu, hatta uygun kıyafat bile gerekmiyor. Her gün veya bıkkınlık vermesin diye iki üç günde bir 20 şınav, 10 mekik ve haftada bir veya iki kez ağır tempolu 2-3 kilometre koşu tamamen yeterli. (Arnold Schwarzeneger olunmaz böyle tabii) Asker'deyken böyle çalışırdık.

Uzun vadeli iş için ise (lise bitirilmiş olması gerekebilir veya arada okul olmaması gerekebilir) İş ve İşçi bulma kurumu, yöreye göre farklı ve yöredeki işçi arayan kuruluşlarla birlikte, meslek eğitimleri veriyor. Bu eğitimler esnasında belirli bir miktar ödemede yapılıyor (ben öyle biliyorum)

rerere1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Konu dışı yazıyorum ama konu oraya kaydı.
Vücut geliştirmek için ne sermaye, ne de protein tozu, hatta uygun kıyafat bile gerekmiyor. Her gün veya bıkkınlık vermesin diye iki üç günde bir 20 şınav, 10 mekik ve haftada bir veya iki kez ağır tempolu 2-3 kilometre koşu tamamen yeterli. (Arnold Schwarzeneger olunmaz böyle tabii) Asker'deyken böyle çalışırdık.

Uzun vadeli iş için ise (lise bitirilmiş olması gerekebilir veya arada okul olmaması gerekebilir) İş ve İşçi bulma kurumu, yöreye göre farklı ve yöredeki işçi arayan kuruluşlarla birlikte, meslek eğitimleri veriyor. Bu eğitimler esnasında belirli bir miktar ödemede yapılıyor (ben öyle biliyorum)

dediğin gibi olabilir araştırdım ama bulamadım. yüksekte çalışma eğitimi almak isterdim dediğin gibi olsa keşke yardım edebilirmisin nasıl bir araştırma yapmam gerekiyor

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bulunduğun yerdeki iş ve işçi bulma kurumuna bir uğra ve oradakiler ile görüş. Seni danışmanlık yapan birisine yönlendirirler. Ve herhangi bir bağlayıcılığı olmadan önce sana sundukları imkânları anlatır. En gerçekçi bilgiye oradan ulaşabilirsin. Çünkü doğrudan işin içindeler ve piyasayı biliyorlar.

rerere1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bulunduğun yerdeki iş ve işçi bulma kurumuna bir uğra ve oradakiler ile görüş. Seni danışmanlık yapan birisine yönlendirirler. Ve herhangi bir bağlayıcılığı olmadan önce sana sundukları imkânları anlatır. En gerçekçi bilgiye oradan ulaşabilirsin. Çünkü doğrudan işin içindeler ve piyasayı biliyorlar.
iş ve işçi bulma kurumu (işkur) ? peki danışmana nasıl bir soru sormam gerekiyor

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
İş arıyorum de. Bize anlattıklarını (nasıl bir iş düşündüğünü) ona da anlat. Sözlü görüşmek, yazılı görüşmekten her zaman daha yararlı olur, çünkü yazılı anlatımlarda yanlış yorumlama daha sık yaşanıyor.

rerere1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İş arıyorum de. Bize anlattıklarını (nasıl bir iş düşündüğünü) ona da anlat. Sözlü görüşmek, yazılı görüşmekten her zaman daha yararlı olur, çünkü yazılı anlatımlarda yanlış yorumlama daha sık yaşanıyor.

baya bir araştırdım hiç bir firma yada hiç bir iş ilanı bulamadım sadece ücretli eğitim veriyorlar. işkurdada bulamadım yüksekte çalışmakla ilgili kaynak, biraz uzak boşuna gitmek istemiyorum işkura. ben fikir almaya devam edeyim er yada geç yüksekte çalışmakla ilgili biri yol gösterir diye düşünüyorum. olmadı başka forumlarda konu açarım

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Oturduğun yerden bir şey bulamazsın. Sen kalkıp insanlar arasına girmeye korkuyorsun. Yüksek yer dediğin, Elektrik direkleri, Base istasyonu direkleri gibi bir şey mi? Dağ/Tepe gibi yerlermi?

Elektrik dağıtım şirketlerine baş vurabilirsin. Veya Orman işletmesine baş vurabilirsin. Yükseklik korkun olmamalı tabii.

rerere1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Oturduğun yerden bir şey bulamazsın. Sen kalkıp insanlar arasına girmeye korkuyorsun. Yüksek yer dediğin, Elektrik direkleri, Base istasyonu direkleri gibi bir şey mi? Dağ/Tepe gibi yerlermi?

Elektrik dağıtım şirketlerine baş vurabilirsin. Veya Orman işletmesine baş vurabilirsin. Yükseklik korkun olmamalı tabii.

bahsettiğim endüstriyel dağcılığa giriyor. yükseklik korkum yok gözüm karadır. dediklerine ufak araştırma yaptımda aradığımı bulamadım. işkurdada 2 yıl önce kaydım vardı 2 yıldır hiç teklif gelmedi. açık lise okuduğum için beğenmiyorlar sanırsam

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Yenibiriş.com'a bak. Orada türkiyenin farklı bölgelerinden ilanlar olur.

rerere1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yenibiriş.com'a bak. Orada türkiyenin farklı bölgelerinden ilanlar olur.

yok hocam tüm gece araştırdım yaşadığım şehirde bana uygun iş yok, bahsettiğin site zaten kariyer.net e işbul a falan yönlendiriyor

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Youtuber'lık düşün istersen.:)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bir arkadaşıma annesi bir gün şöyle demişti "senin için uzaydan kız'mı getirteceğiz. Olmayanı mı yaratacağız. Olanlar arasından en uygununu seç ve evlen" Ve sonunda annesinin seçtiği kız ile evlenmişti. Bunu kendisi istemişmiydi bilmiyorum. Şimdi iki çocukları var.

Bence Teyze o konuda da haklıydı.

rerere1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir arkadaşıma annesi bir gün şöyle demişti "senin için uzaydan kız'mı getirteceğiz. Olmayanı mı yaratacağız. Olanlar arasından en uygununu seç ve evlen" Ve sonunda annesinin seçtiği kız ile evlenmişti. Bunu kendisi istemişmiydi bilmiyorum. Şimdi iki çocukları var.

Bence Teyze o konuda da haklıydı.
::) :) ya abicim binlerce iş ve binlerce iş imkanı var küçük düşünmeyelim . misal dışarıdan görülen işler ilgimi çekmiyor ben üst kısmına arka kısmını düşünürüm. ilgimi çekmiyor derken yanlış anlaşılmasın psikolojik manyağın tekiyim ve iş yerinde yüzünü görmekte zorunlu olduğum bir tane samimiyetsiz, cahil, egoist düşüncesiz insan olsun olay benim için bitiyor her durduğum saat işkence oluyor ve ezilmeye ezdirtmeye ezilene ezdirene tahammülüm olmuyor. Beni melek gibi bir insan yetiştirdi kötü olamıyorum özüm değil o yüzden her ortama uyum sağlayamıyorum. iyi niyeti suistimal edip kullanmaya çalışan insanlara kin beslerim sabrım taştığımda pıçağı saplarım kim olursa olsun ne patronlar gördük biz

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
İnsanlardan uzak kalmaktan, insanlar içine girmeye korkar olmuşsun. Kendi hayal dünyasına kapananlar, gerçek hayattan koparlar ve bir süre sonra kimseyi tanıyamaz ve kimse tarafından hatırlanmayan bir kişilik oluverirler. Bizeler toplu yaşayan ve birbirlerinden faydalanan yaratıklarız ve toplumdan koparsak birey olarak yok oluveririz.

rerere1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ben halimden memnunum ne kadar az insan o kadar huzur yalnızlığı seviyorum. Yaşadığım hayatı yakından benim gözümden görseydin hak verirdin.

neyse konuyu saptırmayalım her türlü 'para kazanmak' ile ilgili fikire açığım endüstriyel dağcılık için başka forumda konu açtım ikisi bir arada yürümüyordu.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
::) :) ya abicim binlerce iş ve binlerce iş imkanı var küçük düşünmeyelim . misal dışarıdan görülen işler ilgimi çekmiyor ben üst kısmına arka kısmını düşünürüm. ilgimi çekmiyor derken yanlış anlaşılmasın psikolojik manyağın tekiyim ve iş yerinde yüzünü görmekte zorunlu olduğum bir tane samimiyetsiz, cahil, egoist düşüncesiz insan olsun olay benim için bitiyor her durduğum saat işkence oluyor ve ezilmeye ezdirtmeye ezilene ezdirene tahammülüm olmuyor. Beni melek gibi bir insan yetiştirdi kötü olamıyorum özüm değil o yüzden her ortama uyum sağlayamıyorum. iyi niyeti suistimal edip kullanmaya çalışan insanlara kin beslerim sabrım taştığımda pıçağı saplarım kim olursa olsun ne patronlar gördük biz
Yuh ilk defa bu kadar bana benzeyen biri :D

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
İş ararken bir de o işin mesleğini öğrenmiş olmanız gerekiyor. Bir iş beğendiniz ve başvurdunuz. Sizden Diploması, sertifikası, bonservisi,referansı ve C.V.niz istenecek. İnşaat'ta bile çalışmak isteseniz, ya duvarcı, ya sıvacı, ya tesisatçı, ya iş makinesi operatörü ve bir sürü başka bir meslek'ten biri sorulacak. Eskiden hiç bir ustalığı olmayanlar sırtlarında çimento taşırdı. Şimdi Beton mikseri geliyor ve pompalıyor. Artık öyle bir iş kalmadı. Mesleği olmayan birini yapabileceği hiç bir iş kalmadı.

Bir zamanlar ben de işsizdim ve saçmalardım. Elde avuçta hiç bir şey yokken, büyük paralar peşinden koşma hayalleri kurardım. Bilmediğim her şeyi yapabilirim sanırdım. Ama daha sonraları kuruntuların sadece birer kandırmaca olduğunu yaşayarak öğrendim. Herkes kendi kuruntusunun kurbanı olur.

Benim bildiğim (bana dışarıdan bakınca öyle görünüyor) en sakin meslek, Muhasebe. Kimse bulaşmaz, kimse uğramaz, kendi hallerinde hesap yapar otururlar.

rerere1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İş ararken bir de o işin mesleğini öğrenmiş olmanız gerekiyor. Bir iş beğendiniz ve başvurdunuz. Sizden Diploması, sertifikası, bonservisi,referansı ve C.V.niz istenecek. İnşaat'ta bile çalışmak isteseniz, ya duvarcı, ya sıvacı, ya tesisatçı, ya iş makinesi operatörü ve bir sürü başka bir meslek'ten biri sorulacak. Eskiden hiç bir ustalığı olmayanlar sırtlarında çimento taşırdı. Şimdi Beton mikseri geliyor ve pompalıyor. Artık öyle bir iş kalmadı. Mesleği olmayan birini yapabileceği hiç bir iş kalmadı.

Bir zamanlar ben de işsizdim ve saçmalardım. Elde avuçta hiç bir şey yokken, büyük paralar peşinden koşma hayalleri kurardım. Bilmediğim her şeyi yapabilirim sanırdım. Ama daha sonraları kuruntuların sadece birer kandırmaca olduğunu yaşayarak öğrendim. Herkes kendi kuruntusunun kurbanı olur.

Benim bildiğim (bana dışarıdan bakınca öyle görünüyor) en sakin meslek, Muhasebe. Kimse bulaşmaz, kimse uğramaz, kendi hallerinde hesap yapar otururlar.
ne iş yapıyorsun şuan

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Sıcak pazarlama diye bir şey duydunmu?

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Sanki meslek bulmak kolaymış gibi yazıyorsun be kardeşim sen bulduğun işlerin listesini gönder buraya ona göre yardımcı olalım

rerere1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sanki meslek bulmak kolaymış gibi yazıyorsun be kardeşim sen bulduğun işlerin listesini gönder buraya ona göre yardımcı olalım
hocam ben sizden fikir istiyorum. bulduğum meslekleri sana söylesem ben size fikir vermiş olmuş olmayacakmıyım :D istediğim meslekleri araştırdım zaten bir şey bulamadım siz nasıl yardımcı olucaksınız acaba yinede yazayım. Endüstriyel dağcılık, mobese kameraları kurulumu yerleşimi(bölümüm güvenlik olduğu için), elektrikle alakalı bakım onarım ve bilgisayar başı yani masa başı işlerde olabilir ama bulduklarım lisans ve bilişim mezunları istiyorlar :( bilgisayar üzerinden yapamayacağım şey yoktur allaha şükür kapasimten memnunum. yapıcağım işe focus olurum ve öğrenene kadar tek amacım işi öğrenmek olur